حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 آغاز دومين دوره اجراي طرح آموزشي خانواده(تخصصي)در مركز شهيد هاشمي نژاد+گزارش تصويري
دومين دوره اجراي طرح آموزش خانواده(به صورت تخصصي)با حضور جمعي از مبلغان،روز دوشنبه 24 بهمن ماه 90 در مركز فرهنگي تبليغي شهيد هاشمي نژاد،توسط گروه مبلغان خانواده دفترتبليغات اسلامي خراسان رضوي برگزار شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات،درمراسم افتتاحيه اين دوره تخصصي،ابتدا حجت الاسلام والمسلمین  سيد محمد عيسي نژاد معاون فرهنگي تبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي طي سخناني با اشاره به اهميت،نقش و جايگاه مبلغان در بين مردم و پذيرشي كه مردم براي روحانيت قائل هستند،گفت:از اين ظرفيت خوب،مي توان براي رفع معضلات اخلاقي و اجتماعي كمك گرفت.

همانطوركه يك روحاني بايددر زمينه مسايل ديني توانمند باشد،در زمينه امور خانواده نيز بايد مسلح به علوم روز و جديد باشد.

در اين مراسم مسئول كارگروه طرح جامع آموزشي خانواده نيز طي سخناني با اشاره به موضوع خانواده و كاركردها و آسيب هاي آن گفت:مهم ترين آسيب درزمينه خانواده،مقوله جنسي است و با توجه به اينكه اين دوره به صورت تخصصي برگزار مي شود،فراگيران بايدبدون هيچگونه تعصّبي در زمينه مسايل مطرح شده به پژوهش و فراگيري مطالب ارائه شده بپردازند.

حجت الاسلام والمسلمين سيد ابوالفضل موسوي افزود: فراگيران اگر در اين زمينه با ابهامي رو به رو مي شوند،از اساتيد فنّ،سؤال كنند تا در پايان كه روز آخر جلسه خواهد بود،مجموعه سؤالات طلاب و فراگيران مطرح و پاسخ هاي لازم داده شود.

وي تصريح كرد:با توجه به حساسيت در نظام خانواده و اهميت آن،فراگيران بايداز اظهار هر گونه  نظر شخصي و فردي كه جنبه علمي ندارد،پرهيز كنند و آنچه را كه اساتيد مي گويند،موردمداقه قرار دهند تا بتوانند در زمينه پاسخگويي و مشاوره مراجعان،به صورت تخصصي به آن بپردازند.

اين گزارش حاكي است دبير اجراي طرح جامع آموزش خانواده نيز گفت:جرقه اولين برنامه هاي اين طرح از سال 87 زده شده و هسته اصلي كارگروه با حضور 12 نفر(2 خواهر  و10 برادر)شكل گرفت.

حجت الاسلام حمدالله عبدالرضا پور ،با اشاره به اينكه خانواده با كاركردهاي گوناگوني كه دارد به عنوان يك بنياد از تقدس بالايي برخوردار است،افزود:اگر بخواهيم ريشه ناهنجاريهاي جامعه را درمان كنيم بايد خانواده نيز درمان شود،لذا به عنوان اولين قدم در امور تبليغ به صورت تخصصي و در رشته خانواده ،اين دوره برگزار مي شود.

وي افزود:در اين راستا از حقوقدانان-جامعه شناسان و اساتيداخلاق با اشراف به زندگي اهل بيت در امور خانواده،استفاده مي شود. اين طرح در جلسه اصلي هسته كارگروه مطرح شد و پس از نظرخواهي به عنوان اولين طرح براي درمان خانواده و حل مشكلات به صورت تخصصي مورد تاكيد قرار گرفت.جرقه اين حركت در مشهد زده شد و با رايزني با دفتر  تبليغات اسلامي حوزه علميه قم و با حضور معاونت فرهنگي دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي و رئيس كارگروه آموزش خانواده،اين طرح مورد استقبال فراوان قرار گرفت.گرچه در زمينه خانواده،سازمان هاي موازي نيز فعاليت مي كنند ،اما آنچه كه كار ما را با ديگران متمايز مي سازد،ان است كه خانواده از جهات گوناگون و با كاركردهاي مختلف مورد آموزش قرار مي گيرد و فراگيران با ابعاد گوناگون اساتيد آشنا مي شوند و با كسب قدرت در حل معضلات خانواده،در زمينه تبليغ و پاسخگويي و مشاوره نيز توانمند خواهند شد.لذا از حدود 300 نفر مبلغان خواهر و برادر ثبت نام به عمل آمد و در آزمون اوليه،60 نفر(15 خواهرو 45 برادر)مورد پذيرش قرار گرفتند.

این پژوهشگر عرصه خانواده ،در مورد دوره عمومي گفت: دوره عمومي آموزش خانواده در مركز فرهنگي تبليغي شهيد هاشمي نژادطي 2 هفته برگزار شد واز اساتيدي همچون آقایان: سيد رضا مرويان-دكتر آريا-دكتر طالب و حجت الاسلام صالح دعوت به عمل آمد، تا يافته هاي عملي خود را در زمينه خانواده در اختيار فراگيران قرار دهند. در اين دوره،بحث هاي روان شناسي خانواده- آسيب شناسي خانواده- حقوق مدني در خانواده-  بلوغ و آثار آن در دختران و پسران واعتياد و آسيب هاي ناشي از آن بر فرد و اجتماع مطرح شد.پس از پايان دوره عمومي،از 60 نفر فراگيران؛آزمون عملي بعمل آمد كه حدود 10 نفر به عنوان ممتازمعرفي و بقيه موفق به كسب نمره قبولي شدند. در اين دوره،مواد درسي و مجموع تدريس اساتيد به صورت سي دي و جزوه تهيه شد و از كساني كه نمرات ممتاز كسب كرده بودند،تقدير شد و از سوي معاونت فرهنگي تبليغي،افراد ممتاز به مراكز و سازمان هاي درخواست كننده مشاوره،معرفي و بكارگرفته شدندكه آثار و بركات بسيار زيادي براي فراگيران و از سوي ديگر رضايت سازمان هارا به دنبال داشته است.

وي در ادامه گفت: البته موضوعي كه ما را دچار مشكل كرد ،بحث بودجه بود كه بنا به دلايلي 2 سال،آموزش ها را متوقف كرد و با توجه به استقبال بسيار زياد فراگيران در موضوع خانواده و با پيگيري هاي معاونت محترم فرهنگي تبليغي و درحضور مسئولان دفترتبليغات اسلامي و ارائه توضيحات از دوره آموزشي گذشته،از اين جريان آموزشي حمايت كردند و موافقت به عمل آمد تا بودجه آموزشی اختصاص يابد و از ما خواسته شد تا دوره آموزشي را به جريان بيندازيم وپس از پايان ماه هاي محرم وصفر كه طلاب از كار تبليغ،فارغ شده بودند،دوره آموزشي تخصصي آغاز شد.

حجت الاسلام عبدالرضاپورافزود:اين دوره به عنوان دوره تخصصي طرح جامعه آموزش خانواده برگزار مي شود و از افراد دوره گذشته دعوت به عمل آمد تا دراين جلسات شركت كنند.ناگفته نماندكه فراگيران دوره گذشته،با تهيه پايان نامه با موضوعات مختلف تحقيقي در زمينه خانواده،رساله هاي خود را به دبيرخانه ارسال نمودندو طرح آنها در كنفرانس هاي علمي مورد بررسی ودرنهایت از موضوع تحقيقي خود دفاع كردندو توانمندي خود را به منصه ظهور گذاشتند ،كه موجب اميدواري مسئولان و برگزار كنندگان اين جلسات قرار گرفت.

شايان ذكر است،در دوره تخصصي كه از تاريخ 24 بهمن ماه 90 آغاز شد، از اساتيدي همچون دكتر سلطاني-دكتر نظري و حجت الاسلام والمسلمين سیدابوالفضل موسوی استفاده خواهد شد.

 گروه مشاوران خانواده

 حجت الاسلام عبدالرضاپور

 حجت الااسلام والمسلمين عيسي نژاد

 حجت الاسلام موسوي

 افتتاحيه دوره مشاوره خانواده

 افتتاحيه دوره مشاوره خانواده

 كلاس براي فرزندان مبلغان

 كلاس براي فرزندان مبلغان
تاريخ: ۱۳۹۰/۱۱/۲۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal