حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 بحث حقوق همسر،فرزند و والدين دركارگاه مشاوره خانواده

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات،بحث حقوق و والدين،همسر و فرزندان،در كارگاه مشاوره خانواده كه از سوي طرح جامع آموزش خانواده دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي در مركز فرهنگي تبليغي شهيد هاشمي نژاد برگزار شد،مطرح ومورد بررسي قرار گرفت.

در اين كارگاه،مدير طرح جامع آموزش خانواده طي سخناني گفت: در نماي كلّي آموزش خانواده، بايد حول سه محور حقوق والدين،همسر و فرزند كار كرد. حجت الاسلام والمسلمين موسوي افزود:حقوق فرزند تا سن بلوغ مي باشد و بايد به مباحث تربيتي اين دوران توجه كرد.

در مورد حقوق همسر نيز آسيب هايي وجود داردكه شامل اختلاف جنسي،مالي،دخالت ها،مسايل فرهنگي و بي خبري از اصول همسرداري است.

اين نخبه تبليغي در مورد حقوق والدين نيز گفت: فرزندان نسبت به پدر و مادر بايد حريم آنها و خانواده را حفظ كنند و يكي از اين حقوق،احسان مالي است.

فرزندان بايد زماني كه پدر و مادر به سن ميان سالي و آغاز بازنشستگي مي رسندو توان مالي پدر و مادر كم مي شود و به آنها احسان مالي كمك كنند و در احسان مالي بايد فرزندان،نيازهاي پدر و مادر را تامين كنند.

وي ضمن تشريح ويژگي هاي احسان رواني گفت:زماني كه مادر به يائسگي وپدر به سن بازنشستگي مي رسد، دچار تحولات روحي از جمله افسردگي،تنهايي، گوشه گيري، ضعف جسماني و مشكلات روحي و رواني مي شوند و دراين شرايط بايد فرزندان آنها را درك كنند.

در اين شرايط نبايداز پدر و مادر فراموش كرد و با رفت و آمد،ديدار و گفتگو با آنها بايد پدر و مادر را احسان كرد. از ديگر نكات مهم در مورد پدر و مادر،احسان معنوي است كه بايد پس از وفات آنها،مورد توجه و تاكيد قرار گيرد. پس از وفات والدين بايد به ياد آنها بود و فرزندان بايد به زيارت آنها بروند و از خيرات كردن،احداث بنا به ياد آنها و همچنين بجا آوردن نماز و روزه قضا،غفلت نكنند.

حجت الاسلام موسوي ضمن توصيه به مبلغان گفت:مبلغان در حيطه هاي تبليغي خود بايد درباره ائمه معصومين،مشاهير ملّي، مناسبت ها و...اطلاعات اجمالي داشته باشند.در كشور ما حدود 105 مناسبت وجود دارد و وجود اطلاعات كلي از اين مناسبت ها براي مبلغان كه بتوانند به روز صحبت كنند،ضروري است.

تاريخ: ۱۳۹۰/۱۲/۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal