حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 تحليل جايگاه رسانه ها و قدرت نرم غرب
استراتژي رسانه اي غرب در حوزه كودك و نوجوان به ويژه درجنگ نرم و جايگاه رسانه ها و قدرت نرم،توسط امير مهدي كليدري كارشناس امور رسانه و جنگ نرم مورد بررسي و تحليل قرار گرفت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات،اين كارشناس در همايش استراتژي رسانه اي غرب در حوزه كودك و نوجوان كه 5 شنبه 4 اسفند ماه 90 توسط گروه مبلغان هنرمند و گروه كودك و نوجوان دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي برگزار شد،گفت:امروز مسئله اصلي ما بنا به فرموده مقام معظم رهبري،مقابله با جنگ نرم دشمن است و درگام اول حسب برخورد با هر گونه معارضه و جنگي بايد اين موضوع را به خوبي بشناسيم.

ما بايد ماهيت جنگ نرم را به خوبي بشناسيم اما نكنه حايز اهميت وجود تفاوت هاي ماهوي مي باشد. بحث تهاجم فرهنگي،عقبه تئوريك و دانشگاهي ندارد اما در قدرت نرم مي بينيم كه يك بحث كاملا علمي است و ماهيت علمي دارد.

وي با اشاره به اينكه در گام اول بايد ماهيت جنگ نرم را بشناسيم،گفت:دشمن را بايد بشناسيم و استراتژي رسانه اي غرب را بايد شناخت. و با زمين و شرايط آن و عنصر زمان و مكان نيز آشنا شويم چرا كه جنگ نرم از يك سطح تخصصي برخوردار است.

كليدري در ادامه به بررسي جايگاه رسانه اي و قدرت نرم پرداخت و گفت:در بحث قدرت نرم،بحث امنيت مطرح است و منازعات نرم را داريم و در منازعه قدرت نرم، قلب و حس هدف قرار مي گيرد. در سطح بندي جنگ نرم و با مهندسي هاي مختلف به اين نتيجه رسيديم كه زمين منازعات جنگ نرم،فرهنگي است و مهم ترين موضوع جنگ نرم،سبك زندگي است.غرب از طريق رسانه بر سبك زندگي ورود پيدا مي كند،چرا كه سرگرم كننده ترين ابزار،رسانه ها هستند.

وي با اشاره به تاثيرگذاري رسانه ها بر سبك زندگي افراد جامعه گفت: اين اثرگذاري به حدي است كه موجب شده 76 درصد كودكان ما غذاي آن ها به سمت مصرف فست فود برود و غذا يكي از نقاط نفوذي آنهاست. در بحث رسانه بايد گفت كه جبهه آن خيلي وسيع است و از بازي هاي رايانه اي گرفته تا موسيقي،اينترنت و...را شامل مي شود.

وي با ارائه گزارشي از فعاليت هاي رسانه اي غرب و تاثيرگذاري آن بر افراد جامعه گفت: براي مقابله با اين تهاجم بايد مطالبات رهبري را پيگيري كنيم،ضمن اينكه در حوزه رسانه مدرن و سواد رسانه اي،بايد تسلط داشته باشيم و استفاده از ادبيات بومي،موثر و سرگرم كننده و مطالبه اينها از خودمان و مسئولان،ضروري است
تاريخ: ۱۳۹۰/۱۲/۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal