حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 تاكيد بر حضور هر چه بيشتر مبلغان كودك و نوجوان در عرصه رسانه ها
رئيس اداره امورمبلغان دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي در همايش استراتژي رسانه اي غرب در حوزه كودك و نوجوان كه روز 5 شنبه 4 اسفند در سالن همايش هاي دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي برگزار شد،خواستار حضور هر چه بيشتر مبلغان كودك و نوجوان در عرصه رسانه ها شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات،در اين همايش كه از سوي گروه مبلغان كودك و نوجوان و گروه مبلغان هنرمند دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي برگزار شد،حجت الاسلام والمسلمين شهيدي با اشاره به حديثي از حضرت علي عليه السلام گفت:آن حضرت فرمودهاند:"دل نوجوان مانند زمين آماده است و هر بذري را در آن بكاريم،مي پذيرد."

وي در ادامه افزود: مبلغان كودك و نوجوان خراسان بزرگ و استان هاي همجوار،شناخته شده هستند و در اجراي برنامه هاي دانش آموزي نيز توفيقاتي كسب كرده اند و اين اقدامات مايه آبرو براي دفتر تبليغات اسلامي و حوزه هاي علميه مي باشد.

مبلغان كودك و نوجوان در عرصه تهيه و تدوين برنامه هاي دانش آموزي نيز شناخته شده مي باشندو اين كار سختي است. البته تبليغ براي بزرگسالان داراي قالب هاي شناخته شده اي مي باشد ،اما براي تهيه و تدوين وبرنامه هاي دانش آموزي و ترجمه،تنظيم و ارائه قالب هاي آموزشي بايد زبان كودك و نوجوان را دانست. شما در اين امور شهرت پيدا كرده ايد و توفيقاتي داشته ايد و توليد كتاب هاي ره توشه،توليد طليعه،مجله منير و.. حركت هاي خوبي بوده است،اما فضاي كودك و نوجوان فراتر از اجرا،تهيه،توليد محتوا و عرضه است. در اين راستا نياز است تا در دنياهاي جديدي كه براي كودك و نوجوان ايجاد شده،قدم برداريم.

قدم هاي حوزويان كندبوده است ولي عقب گرد نداشته اند. در يك دهه قبل تعداد مبلغان كودك و نوجوان،انگشت شمار بود،اما الان در توليد نيروها براي اجراي برنامه هاي دانش آموزي خوب كار شده است و اين عزيزان علاوه بر فعاليت هاي گويشي،داراي توليد برنامه نيز هستند.

 حجت الاسلام شهيدي افزود:همانطور كه در اجرا و توليد محتوا متبحر شده ايد،نياز است تادر مقوله رسانه ها نيز توجه شود.امروز 150 سايت در كشور ما در مقوله كودك و نوجوان كار مي كنند و در خارج نيز غوغاي ديگري وجود دارد.از شعر تصوير و... استفاده مي كنند و كودك در اين وادي با نگاه كردن به نقاشي ها،رنگ آميزي ها،تصاوير و... يك مسئله در او نهادينه مي شود.

وي با طرح اين سؤال كه وضعيت مقوله دين داري،رسانه و چهره دين داري در رسانه هاي موجود،چگونه است؟گفت: مادر جمهوري اسلامي ايران بسر مي بريم و افتخارمان اين است كه در كشور شيعه زندگي مي كنيم و تشيع داراي فرهنگ است و بخشي از زندگي ما مربوط به فرزندانمان مي باشد و بايد ديد كه اين رسانه با فرزندان ما چه مي كند؟ مادنبال اين هستيم كه در ظرف و شبكه اي كه ايجاد شده،در آن چه بايد بريزيم؟اين مقوله براي ما بسيار مهم است كه از ظرفي كه به عنوان شبكه كودك و نوجوان و رسانه در اختيار آنهاست،چه بريزند و بايد فرهنگ سازي رسانه اي را براي نسل انقلاب مد نظر قرار دهيم.

شايان ذكر است،همايش ياد شده يكي از ويژه برنامه هاي دومين جشنواره تبليغ مطهّر محسوب مي شود

تاريخ: ۱۳۹۰/۱۲/۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal