حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 مسجد ومنبر،قوي ترين ابزار در برابر تهاجم فرهنگي غرب است.
سعيد مستغاثي منتقد سينما و مستند ساز در همايش استراتژي رسانه اي غرب در حوزه كودك و نوجوان كه 5 شنبه 4 اسفند 90 در سالن همايش هاي دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي برگزار شد،گفت:در برابر تهاجم فرهنگي غرب،مسجد و منبر ما قوي ترين ابزار براي نفوذ به قلب هاست و دشمن از اين ابزار ترس و واهمه دارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات،اين همايش كه از ويژه برنامه هاي دومين جشنواره تبليغ مطهّر بود،از سوي گروه مبلّغان كودك و نوجوان و گروه مبلّغان هنرمند دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي برگزار شد.

 در اين همايش،سعيد مستاثي به صورت تلفني با حاضران در مراسم گفتگو كرد و به سؤالات مبلّغان نيز پاسخ داد.

اين منتقد سينما و مستند ساز گفت: استراتژي رسانه اي غرب يك استراتژي مهم است و جلوتر از استراتژي نظامي محسوب مي شود.سخنراني نتانياهو در سال2002 و خطاب به آمريكا اين بود كه ايالت متحده آمريكا بايد با تلويزيون به ايران حمله كند.او گفته بود:آمريكا بايد به عراق لشكر كشي كند و 6 ماه بعد نيز اين كار را كرده اند اما براي مقابله با ايران گفته بود كه بايد با مسجد و تلويزيون به ايران حمله كرد. با پخش برنامه هاي ماهواره اي با محتواي هرزه گي،پخش سريال هاي فارسي و با ترويج فساد و بي بند و باري مي توان به ايران ضربه زد.

او گفته بود بايدايران را از طريق اين برنامه ها و با ضربه زدن به نوجوانان و جوانان،تحت تاثير قرار دهيم. نشان دادن زندگي هاي زرق و برق دار و مصرف گرايي مهم ترين پارامتر آنها در جنگ نرم بوده است.

كارگرادن مجموعه تلويزيوني راز آرماگدون در پاسخ به يكي از سؤالات مبلّغان حاضر در همايش كه براي مقابله با جنگ نرم دشمن بايد دنبال چه راهكارهايي بود؟گفت: هجوم رسانه اي غرب در ايران از سابقه اي 180ساله برخوردار است.غرب از دوران قاجار به دنبال زدودن سنتهاي ما بوده است اما ما داراي فرهنگي ارزشمند و غني هستيم وايدئولوژي اسلام همه فرهنگ ها،را به خودجذب كرده است.

امروز اسلام چنان در جهان به پيش مي رود كه آنها به ترس و وحشت افتاده اند و خود آنها معتقدند كه اسلام در آينده،دين اوّل اروپا خواهد شد.بنابراين ما بايد چارچوب هاي غربي را بشكنيم و بر اساس اسلام كار كنيم. ما جذابيت و گنجينه اي بزرگ داريم اما به جواهرات بدلي نگاه مي كنيم و بايدبا فرهنگ غني اسلام،چارچوب رسانه اي خود را ايجاد كنيم.

رئيس سابق انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران در پاسخ به سؤالي ديگر در شرايط امروز آيا امكان مقابله وجود دارد؟گفت:غرب در حال دفاع است در حالي كه اسلام طي 1400 سال مدام حمله كرده است و پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران،مي بينيم كه دفاع غرب،شديدتر شده است.

اين كشتي،فرمانده آن امام زمان(عج)است و اين به توانايي ما بستگي دارد كه خود رابه اين كشتي برسانيم،اين كشتي به سمت قلب كفر حركت مي كند.

 مستغاثي در پاسخ به اين سؤال كه چه عرصه هايي را بايد تقويت و چه عواملي را شناخت و آنرا تقويت نمود؟گفت:همه عرصه ها مورد آزمايش قرار گرفته است و ما در سينما،تلويزيون،اينترنت، و... مي توانيم ورود پيدا كنيم. با توليد سريال هاي حضرت يوسف و مختارنامه ديديم كه اثرگذار بودند و ما نيز مي توانيم. اما ابزار قوي تري هم داريم و آن مسجد و منبر است، ابزاري كه براي نفوذ در قلب هاست.ضمن اينكه مناسبت هاي خاصي همچون دهه محرم،عاشورا،ماه رمضان،دهه فاطميه، و.. را داريم . آنها از اين مناسبت ها ترس و واهمه دارند. امروز علاوه بر اين مناسبت ها بايد از تمام ابزارهاي آنها نظير نشر،كتاب،فيلم، تلويزيون،اينترنت و... نيز استفاده كنيم.

سعيد مستغاثي در پاسخ به سؤالي ديگر كه چرا صدا و سيماي ما ضعيف عمل کرده است ،اما غرب از طريق برنامه هاي ماهواره اي خيلي قوي عمل مي كند؟گفت: ما امروز خيلي از ابزارهارا نداريم،اینجا ذكر يك دليل تاريخي ضروري است. آنها ابزارها را طوري براي ما طراحي كرده اند كه عليه خود ما استفاده شود مگر اينكه تكنيكي را ايجاد كنيم و نظير آن برنامه شهيد آويني بود.ما امروز بايد به وسيله گفتمان بايد كار كنيم.آنها ساختاري رادر طول 200 سال ايجاد كرده اند و ما بايد اين ساختار راعوض كنيم و گفتمان ديني و انقلاب اسلامي را ترويج كنيم. دشمن در طول اين سالها،دهها مركز استراتژي ايجاد كرده است اما ما در طول 30 سال و در برابر همه موانع،ترورها،جنگ و... كار را آغاز كرده ايم.

بحث كرسي آزاد انديشي و گفتمان انقلاب اسلامي را بايد جاري كنيم چرا كه ما به طور كلّي داراي يك فرهنگ غني هستيم ونبايد منتظر ارائه دستور از بالا باشيم.شيعه بايد متوجه باشد كه هر قدم،قلم و حركتي كه بر مي دارد آيا در صحبت ظهور امام زمان هست يا نه؟ و همه حركت بايد در جهت انتظار باشد

 
تاريخ: ۱۳۹۰/۱۲/۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal