حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۹ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پايگاه اطلاع رساني رسالات:
 تبلیغ نوین دین نیاز به استفاده از ابزار مدرن دارد
حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری:دشمن در فضای مجازی علیه ارزش‌ها و اعتقادات دینی و اسلامی ما فعالیت‌های گسترده‌ای انجام می‌دهد و اکتفا به شیوه‌های سنتی و رایج تبلیغ در این زمینه کارساز نیست از این رو باید از ابزار نوین به مقابله با دشمنان بپردازیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رساني رسالات به نقل از پايگاه خبری، فرهنگی، تبلیغی طلبه بلاگ وابسته به معاونت فرهنگي تبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در همایش محراب که به منظور تجلیل از دست اندرکاران مساجد فعال و برتر در زمینه اجرای طرح یکپارچه مساجد برگزار شد اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید زیادی دارند که نیروهای ارزشی و انقلابی با فضای مجازی آشنا باشند و در درون این فضا حضور جدی داشته باشند و راه‌های مقابله با دشمنان را در این فضا یاد بگیرند. 

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه فرهنگ اسلامی و اهل بیت(ع) از نظر غنا و گستردگی در بین سایر فرهنگ‌ها و آئین‌ها برتر است،‌ باید با استفاده از همان ابزاری که دشمنان به جنگ با فرهنگ اسلامی آمده‌اند با آنها مقابله کنیم. 

حجت‌الاسلام اسکندری تاکید کرد: در طول سی و چند سال از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل هجمه‌های دشمنان حالت تدافعی به خود گرفته‌ایم، در صورتی که مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند که باید از حالت تدافعی خارج و رویکرد تهاجمی داشته باشیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم با ذکر نمونه‌ای از حالت تهاجمی جمهوری اسلامی ایران که تاثیر قابل توجهی در کشورهای اروپایی و آمریکا بر جای گذاشته است گفت: در زمینه تحریم همواره در حالت تدافعی قرار داشتیم ولی اواخر سال گذشته مسئولان کشور برخی از کشورهای جهان را از صدور نفت تحریم کردند که این حرکت هوشمندانه منجر به افزایش سرسام آور بهای انرژی در کشورهای اروپایی و آمریکا و نارضایتی مردم این کشورها از دولتمران آنها شد. 

وی با بیان اینکه نباید دست روی دست گذاشت تا هر از گاه دشمن به اعتقادات و ارزش‌های اسلامی و دینی ما حمله کرد تا از ارزش‌ها دفاع کنیم، اظهار داشت: باید از ابزارهای نوین برای مقابله با دشمنان و همچنین نشر فرهنگ ناب اسلامی و انقلابی به بهترین شیوه استفاده کنیم و اجرای طرح شبکه یکپارچه مساجد نیز همین اهداف را مورد توجه قرار داده است. 

وی تاکید کرد: اگر خانواده را به عنوان نماد تربیتی و مدرسه را نماد دانایی می‌دانیم، مسجد نماد معنوی است که در همه حوزه‌ها و عرصه‌ها تاثیرگذار است،‌ بنابراین این جایگاه مهم معنوی، آموزشی، و اخلاقی باید به امکانات روز مجهز شود تا پاسخگوی نیاز مردم باشد. 

حجت‌الاسلام اسکندری در پایان ضمن تقدیر از دست اندرکاران مساجد فعال در زمینه اجرای طرح یکپارچه مساجد، خواستار اهتمام بیشتر نیروهای ارزشی به توسعه این شبکه شد.

 

تاريخ: ۱۳۹۱/۱/۱۷
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal