حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه اطلاع رسانی رسالات:
 برگزار کنندگان جشنواره تبلیغ مطهر با آیت‌الله خلخالی دیدار کردند
معاون فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و گروهی از برگزارکنندگان دومین جشنواره تبلیغ مطهر با آیت‌الله خلخالی دیدار کرده و گزارشی از روند اجرایی این جشنواره ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار رسالات، حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد معاون فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این دیدار گفت: دفتر تبلیغات اسلامی از سه معاونت برنامه‌ای آموزش، پژوهش و تبلیغ تشکیل شده است. در معاونت تبلیغ این دفتر دوهزار نفر مبلغ بالفعل و هشتصد مبلغ بالقوه داریم، یعنی دوهزار نفر مبلغ را فقط نهاد دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در استان‌های خراسان سازماندهی می‌کند جدا از سازمان‌های دیگری که این کار را انجام می‌دهند.

وی افزود: این مبلغین در فصول محرم، رمضان، ایام فاطمیه و... به شرق کشور اعزام می‌شوند که بیشتر سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی را شامل می‌شود. سامانه پاسخگویی به شبهات دینی از فعالیت‌های دیگر این معاونت است که به صورت اینترنتی در دسترس بوده و ماهانه سیزده‌هزار سؤال، پاسخ داده می‌شود. این پاسخگویی از طریق گفت‌وگوی اینترنتی مستقیم، ایمیل و پیام کوتاه انجام می‌شود که مسئله‌ای بکر بوده و در گستره ملی جواب داده است.

وی تصریح کرد: قدرت نرم و اصلی این معاونت در اعزام مبلغ است. ما در این معاونت اعتقاد داریم که تبلیغ دینی نوعی قدرت است. قدرت نرم ما در مبلغان فرهیخته‌ای است که تربیت شده و آموزش دیده‌اند. استعدادهای خوبی در این معاونت جمع‌آوری شده‌اند و مبلغان نخبه‌ای که اعزام می‌شوند هرکدام هزار تا هزاروپانصد نفر مخاطب جذب می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد در بخش دیگری گفت: معاونت فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی هرساله جشنواره‌ای با نام تبلیغ مطهر دارد که به مناسبت شهادت استاد مطهری برگزار می‌شود. در این جشنواره از بزرگان و پیشکسوتان عرصه تبلیغ در بیش از 25 محور موضوعی مثل مشاوره، پرسش و پاسخ، منبر و خطابه، مناظره ادیان و فرق، عرصه‌های نوپدیدی مثل هنر، مستندسازی، فیلم، عرصه‌های مجازی مثل سایت، وبلاگ، بازی‌های کامپیوتری تقدیر می‌شود. بیشترین تبلیغ انجام شده در بخش اهل سخن یعنی همان منبر و خطابه است که در حوزه‌های مختلف انجام می‌پذیرد.

وی افزود: از بزرگانی که سال گذشته در اولین دوره این جشنواره انتخاب شدند می‌توان از آیت‌الله معصومی و آیت‌الله رضازاده که در بحث مناظره قوی هستند نام برد. تلاش بر این است که تبلیغ به معنای عام را از تبلیغ به معنای خاص جدا شود. مراجع و اساتید کلان حوزه‌ها پشتوانه تبلیغ هستند و مشروعیت کار این جشنواره به آنها است.

معاون فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سال گذشته 63 نفر از سه خراسان تجلیل شدند. به عنوان مثال از حجت‌الاسلام والمسلمین محدثی که در شهرستان تایباد در بحث وهابیت فعالیت می‌کنند، آقای ربانی که از شاگردان آیت‌الله خوئی هستند و در بیرجند فعالیت دارند و نیز بزرگانی که فعالیت‌های زیادی داشته و زحمت می‌کشند ولی خیلی سراغشان گرفته نمی‌شود، تقدیر شده و هدیه‌ای از دست بزرگان دریافت کردند.

وی در خصوص کسانی که امسال مورد تقدیر قرار می‌گیرند گفت: یکی از چهره‌های برجسته تبلیغ آیت‌الله محسنی است که در افغانستان به تنهایی از حریم اعتقاد شیعه حفاظت می‌کند و طبق مشورتی که با خیلی از بزرگان در مشهد داشتیم و هنگامی که گزارشی را خدمت آیت‌الله مکارم شیرازی تقدیم کردیم از تقدیر ایشان استقبال کردند. آیت‌الله هاودی نیز امسال مورد تقدیر قرار خواهد گرفت چون ایشان از نظر سنی جوان هستند ولی درس خارجی دارند که به لحاظ تعداد مخاطب استقبال کننده و سطح علمی با دروس بزرگان برابری می‌کند.

وی افزود: امسال بیش از 7500 ظرفیت تبلیغی مبلغان در سه استان خراسان شناسایی شده است. این تعداد مبلغ از سازمان‌هایی مثل دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، اداره اوقاف و... هستند. بیش از 50 نفر مشغول انتخاب از بین این 7500 نفر هستند که در تاریخ 28 اردیبهشت همزمان با برگزاری جشنوارده از 60 نفر آنها تجلیل خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد تصریح کرد: در بین این 60 نفر طلابی هستند که به عنوان طرح هجرت به روستاهای محروم نزدیک افغانستان رفته‌اند، روحانی است که به خاطر بحث امر به معروف و نهی از منکر چشم خود را از دست داد و طلاب جوانی هستند که نوآوری در تبلیغ داشته‌اند. به طور کلی 20 نفر از بزرگان و 40 نفر از جوانانی که کمترین سطح تحصیل آنها اشتغال به رسائل و مکاسب است، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی در پایان گفت: هر مبلغ در ابتدای ورود به عرصه تبلیغ توسط سه استاد بزرگ، به لحاظ علمی، گویش، زبان و خوش سخن بودن در منبر ارزیابی شده و تأیید می‌شود.

تاريخ: ۱۳۹۱/۲/۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal