حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
آيت الله اشرفي شاهرودی::
 همه دنيا خواهان احكام شيعه و نهج البلاغه حضرت علي عليه‌السلام هستند
آيت‌الله اشرفي شاهرودی گفت: مردم همه نقاط دنيا خواهان احكام شيعه و نهج‌البلاغه حضرت علي عليه‌السلام هستند و اگر معارف اسلام و شیعه به آنها برسد، یقینا به اسلام و تشیع گرایش پیدا خواهند کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی رسالات، آيت‌الله اشرفي شاهرودی در دیدار با معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و جمعی از دست اندرکاران جشنواره تبلیغ مطهر افزود: بهترين راه براي مبلغان اين است كه به تاريخ شيعه نگاهي بيندازند و تأمل كنند كه در طول 14 قرن چه كسي و چه جریانی توانسته شيعه را نگه دارد.

استاد سطوح عالي حوزه علميه مشهد ادامه داد: مبلغان بايد به دوران ائمه عليهم‌السلام نگاه دقيق‌تري بيندازند. دوراني كه تقيه  شدت داشت و سلاطين جلوی  خمس را گرفته بودند و اگر شيعه‌اي را مي‌شناختند، بيت‌المال و زكات را هم دریغ مي‌كردند و اين روشن است كه چه رفتاري با اولاد حضرت علي عليه‌السلام داشتند و چه شرایط سختی را برایشان روا داشتند.

وی ادامه داد: تفکر اینکه چه جریانی در چنین شرایطی تشیع را زنده نگه داشت، برای ما نتایج بسیار ارزشمندی را به ارمغان خواهد آورد. روحانیت و حوزه‌های علمیه‌ در تمامی این دوران‌ تاریخی و حساس، بار حفظ امانت ائمه علیهم‌السلام را به دوش کشیدند. بنابراین ضمن استفاده از ابزارهای نوین تبلیغ در ترویج معارف اسلامی و تشیع، نباید از حوزه‌ها غافل ماند.

آيت‌الله اشرفي شاهرودی ضمن تقدیر از فعالیت‌های تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، به ویژه جشنواره تبلیغ مطهر گفت: با نگاه به تاریخ تشیع متوجه خواهیم شد که دو چیز مهم در وجود مبلغان شیعه باعث ماندگار شدن این جریان اصیل شده‌است.

وی ادامه داد: یکی از آن موارد اخلاص است. اگر در رفتار یک مبلغ اسلام و معارف شیعی اخلاص وجود نداشته باشد، آن تأثیری که ما به دنبال آن هستیم، ایجاد نخواهد شد. بدون اخلاص، نمی‌توان قلبی را تسخیر کرد. ائمه علیهم‌السلام همگی مخلصا و خالصا دین را تبلیغ می‌کردند. شاگردان ایشان در حوزه‌های علمیه نیز همین‌طور بودند. علمای شیعه در همه دوران‌ها از پول و مقام و منزلت چشم پوشیدند تا این جریان زنده بماند.

آیت‌الله اشرفی شاهرودی دومین مورد با اهمیت را سوخته‌دلی عنوان کرد و افزود: تا دل نسوزد، تا سوز در باطن نباشد، این تشریفات و کلاس‌ها و همایش‌ها، کاری را از پیش نخواهد برد. در تاریخ، امثال قمی‌ها با سوخته‌دلی و فداکاری شبانه‌روزی توانستند مفاتیح‌الجنان و مانند آن را ایجاد کنند.

وي با بیان خاطراتی از زندگی پدیدآورنده کتاب ارجمند مفاتیح‌الجنان گفت: این بزرگان بدون تلاش و پشتکار نمی‌توانستند چنین آثار فاخری که هنوز هم زنده است را تولید کنند. بدون فداکاری محال است بشود در طول عمر 65 یا 70 ساله این دنیا، این همه کتاب نوشت. این بزرگان این‌گونه زیستند.

آیت‌الله اشرفی شاهرودی در اين خصوص افزود: هم‌اکنون که به حول و قوه الهی و به برکت تلاش ارزنده امام راحل(ره)، شما زیر سایه نظام جمهوری اسلامی ایران به این امکانات و این فرصت دست یافته‌اید، باید تلاش و اخلاصتان را دوچندان کنید که البته هست و با گزارشی که ارائه كردید، الحمدالله کارهای ارزشمندی در مجموعه شما دوستان در حال انجام است.

آيت الله اشرفي شاهرودی با تاكيد بر اينكه در هر نقطه‌اي از جهان، مردم با فرهنگ‌هاي متفاوت تشنه نهج‌البلاغه و احكام اسلام هستند ابراز داشت: همه دنيا خواهان احكام شيعه و نهج‌البلاغه حضرت علي عليه‌السلام هستند؛ به طوري كه با سفر به اروپا و كشورهاي آفريقا ديده‌ام كه چگونه به اين احكام و اسلام، تشنه‌اند و خواهان پذيرش آن هستند.

وي تصريح كرد: هيچ مكتبي به اندازه آيين اسلام و احكام شیعه در جهان خواهان ندارد و هيچ معارفي بلندتر از نهج‌البلاغه نيست.

آيت الله اشرفي در پايان ضمن اشاره به جشنواره تبلیغ مطهر گفت: در جشنواره تبليغ مطهر بايد برنامه‌هايي انجام شود كه نهايت بهره‌مندي را داشته باشد و بدانيم كه اگر مي‌خواهيم نام‌مان در تارك دنيا باقي بماند، بايد به کارها به طور عمقي بپردازیم.

تاريخ: ۱۳۹۱/۲/۱۶
» مطالب مرتبط
  جشنواره تبليغ مطهر نهضتی در جهت گسترش فرهنگ تبلیغ موثر، است
  برگزار کنندگان جشنواره تبلیغ مطهر با آیت‌الله خلخالی دیدار کردند
  همه دنيا خواهان احكام شيعه و نهج البلاغه حضرت علي عليه‌السلام هستند
  تجربه و توصيه هاي نخبه تبليغي براي مبلغان
  مردم در انتخابات نااميدكنندگان را شناسايي و طرد كردند
  عرضه «تفسير نهج‌البلاغه» علامه جعفري براي نخستين‌بار در نمايشگاه كتاب
  نهج البلاغه – تعریف حق و باطل
  سیمای پیامبر از دیدگاه امام علی(ع)
   تلازم قرآن و نهج البلاغه در تفسير قرآن
  نهج‌البلاغه فوق كلام مخلوق و دون كلام خالق است
  کلمات قصار امیرالمومنین در عزاداریها تشریح شود
  عهدنامه مالک اشتر، رساتر از اعلاميه جهاني حقوق بشر است
  شبکه ماهواره اي نهج البلاغه راه اندازي شود
  ترجمه کتاب "درس‌هایی از نهج‌البلاغه" رهبر فرزانه انقلاب در آلمان
  كنفرانس نهج البلاغه در بيروت
  آشنایی مبلغان با روش های بیان احکام در ماه محرم
  آزمون عملی احکام تخصصی برگزار شد
  خوب فهمیدن و خوب تمرکز کزدن و خوب تطبیق دادن، هنر یک پاسخگوی خوب می باشد.
  چهاردهمین کارگاه تخصصی احکام
  مکتب اهل بیت(ع) همیشه باید زنده بماند
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal