حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه اطلاع رسانی رسالات:
 برگزارکنندگان جشنواره تبلیغ مطهر با آیت‌الله اشرفي شاهرودی دیدار کردند
حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد، معاون فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، به همراه گروهی از برگزارکنندگان دومین جشنواره تبلیغ مطهر، به دیدار حضرت آیت‌الله اشرفي شاهرودی، از اساتید سطوح عالي حوزه علميه مشهد رفته و گزارش کار این جشنواره تاکنون را ارائه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسالات، معاون فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در ابتدای این دیدار بيان كرد: خراسان از موقعیت حساسی برخوردار است. این استان از مراکز کهن و تأثیرگذار در فرهنگ معاصر بوده كه خطبا، ادبا و هنرمندان از این مرکز علمی بلند شده‌اند و کل کشور را به نحوی تأمین می‌کرده‌اند و این سابقه برای مشهد موقعیت خاصی ایجاد کرده است.

وي ادامه داد: معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات خراسان رضوی، حدود 2هزار نفر مبلغ جوان جذب نموده است که به سه استان برای تبلیغ اعزام می‌کند. اين مبلغان در قدرت نرم نقش خود را به خوبي ايفا كرده‌اند؛ به طوري كه در فضاهاي نوپديد همچون اينترنت و دانشگاه‌ها توانسته‌اند به اقدامات و ارتباطات موثري برسند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد ابراز داشت: هر دو هفته در ميان، 10 نفر مبلغ در دانشگاه‌ها حضور پيدا مي‌كنند و با دانشجويان جلسات مفيدي برقرار مي سازند. همچنين با توجه به بودجه آموزش و پرورش به صورت ماهانه 30 الي 90 نفر از اين مبلغان در مراكز آموزشي و مدارس انجام وظيفه مي‌كنند.

وي ادامه داد: مبلغان با شيوه‌ آقای راستگو در پارك‌ها برنامه‌هايي همچون مسابقه و بازي با كلمات را براي كودكان اجرا مي‌كنند كه علاوه بر استقبال والدين آنها تأثیرگذاری خوبی ایجاد كرده است.

معاون فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بيان كرد: سامانه‌اي راه اندازي شده است كه ماهانه 10 تا 13 هزار سوال از سراسر كشور با ورود به سایت و یا با پیامک، به اين سامانه ارسال و توسط مبلغان فاضل پاسخ داده مي‌شود. مخاطبان این سامانه جوانان بین 14 تا 40 سال هستند که اغلب به صورت آنلاین با طلاب پاسخگو ارتباط می‌گیرند.

وي در خصوص نحوه ارزیابی پاسخگويي به سوالات و شبهات افزود: ارزيابي سوالات به دو صورت قبل و بعد ارسال پاسخ است كه خوشبختانه اين ارزيابي‌ها نشان داده است که حدود 90 درصد از پاسخ ها درست بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد ادامه داد: از میان پر پرسش ترین سوالات در اینترنت، حدود 40 هزار سوال با جواب انتخاب شده و در دسترس کاربران اینترنت قرار داده‌شده‌است. همچنین با بررسی‌هایی که به عمل آمده قرار است در مراکز پر رفت و آمد، کیوسک‌هایی را برای استفاده اقشار کم‌سوادتر قراردهیم تا آنها هم بتوانند سوالات خود را بپرسند.

وی افزود: در فضای اینترنت نیز علاوه بر اطلاع رسانی به موقع و موثر، حدود 500 تا 600 طلبه جوان هنرمند شناسایی شده‌اند و فضای هنری برای ایشان در اینترنت ایجاد شده است تا حوزه تأثیرگذاری این دوستان در کنار یکدیگر چند برابر شود.

معاون فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، ضمن ارائه گزارشی از جشنواره تبلیغ مطهر خاطر نشان کرد: 13 سازمان در این جشنواره دست به دست هم داده‌اند تا ظرفیت‌های بالقوه حوزه تبلیغ شیعه را شناسایی و با ترغیب و تشویق‌، این ظرفیت‌ها را بالفعل كنن
تاريخ: ۱۳۹۱/۲/۱۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal