حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوی: :
 جشنواره تبليغ مطهر نهضتی در جهت گسترش فرهنگ تبلیغ موثر، است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رسالات، اعضاي دبيرخانه جشنواره تبليغ مطهر در جلسه‌اي كه با مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوی داشتند، ضمن ارائه گزارش جامعي از فعاليت‌هاي اين دبيرخانه، به بيان دغدغه‌ها و نيازهاي موجود در زمينه تبليغات ديني پرداختند.

در اين ديدار كه با حضور حجت‌‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد، معاون فرهنگی ‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، و جمعي از اعضاي دبيرخانه دومین جشنواره تبلیغ مطهر برگزار شد، هر يك از اعضا به ارائه نظرات و راه‌كارهايي در جهت برگزاري بهتر جشنواره تبليغ مطهر پرداختند.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین عیسی‌‌نژاد با تاكيد بر لزوم توجه بیشتر بر امر تبلیغ در عرصه‌های دینی، با توجه به موقعیت حساس استان خراسان گفت: آسیب‌های اجتماعی با محوریت خانواده، یکی از موقعیت‌های حساسی است که طبق آمارها، سهم بالایی را در استان به خود اختصاص داده‌است و از آنجا که مشهد‌الرضا باید قلب تپنده اندیشه و معنویت ایرانی باشد، این مساله می‌تواند برای هر طلبه مشهدی و هر ایرانی که آرمانش زیارت امام رضا (علیه السلام) است، مورد توجه باشد.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان با اشاره به این که بسیاری از اندیشمندان و خطبایی که در تاریخ معاصر نقش موثری داشته‌اند، در مشهد ظهور کرده‌اند، رویکرد جشنواره تبلیغ مطهر را رویکرد کلان تبلیغات دینی دانست.

همچنین وی با معرفی چهار عرصه گفتاری، شنیداری، هنری، مجازی و عرصه مبلغان اهل قلم به عنوان بخش‌های مختلف جشنواره، به بیان تفاوت بین دو وجه حمایتی و رقابتی در جشنواره امسال پرداخت و گفت: در بعد حمایتی امکان رقابت در تبلیغ وجود ندارد. با توجه به اینکه برخی از فعالان عرصه تبلیغ با نیات خالصانه به امر تبليغ مبادرت می‌ورزند، در نتیجه ما بر آن شدیم با دادن سهمیه به 9 سازمان مرتبط با امر تبلیغ، امکان شناسایی این گونه افراد که در بحث تبلیغ، تاثیر بسزایی دارند، فراهم شود. اما در بخش رقابتی مثل سایر جشنواره‌ها، آثار به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود که توسط هیئت داوران مورد برررسی قرار می‌گیرد و در نهایت از نفرات برتر تقدیر می‌شود.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین عیسی‌‌نژاد با اشاره به اينكه سال قبل 3500 نفر ظرفیت انسانی مورد شناسایی قرار گرفتند، ظرفیت امسال را با بخش حمایتی چیزی در حدود 7800 نفر اعلام کرد و گفت: البته احتمال افزایش این تعداد به 10 هزار نفر وجود دارد. همچنين امسال از 63 نفراز برگزیدگان تقدیر به عمل خواهد آمد.

رییس شورای سیاستگزاری جشنواره تبلیغ مطهرخواستار تعامل بیشتر میان سازمان‌های مرتبط با حوزه تبلیغ دینی شد و با اشاره به اهداف جشنواره تبليغ مطهر افزود: حوزه‌های علمیه خراسان ظرفیت‌های بالقوه فراوانی دارند و جشنواره تبلیغ مطهر در بالفعل رساندن این ظرفیت‌ها نقش به‌سزایی داشته است. بر همين اساس، رسیدن به هم‌افزایی و زبان مشترک و یک نوع منطق تفاهمی میان نهادهای مرتبط با مساله تبلیغ، از اهداف این جشنواره است. گفتمان‌سازي و فرهنگ‌سازی در حوزه نیز مورد توجه برنامه‌ریزان جشنواره است و ما امیدواریم در درازمدت به این اهداف کیفی دست پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: اهدافی چون نخبه‌سازی و چهره‌سازی سرلوحه کار ماست و بر همین اساس، تلاش می‌شود افرادی که از طریق جشنواره تبلیغ مطهر به عنوان نخبه شناسایی مي‌شوند، در قالب چهره‌های برتر به جامعه مبلغان معرفی شوند.

وي تقدیر از آيات عظام محسنی( از فعالان عرصه تبلیغ در افغانستان) و هادوی (از فعالان عرصه فضای مجازی و اینترنت و پیشکسوت در این عرصه)، و همچنین قدردانی از طلبه‌هایی که در راه بزرگداشت مساله حجاب دچار صدمات جسمی شده‌اند، را از دیگر برنامه‌های جشنواره امسال معرفی کرد.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام والمسلمین مرويان، مدير كل تبليغات اسلامي، گفت: تبلیغ اساس و مبنای شکل‌گیری حوزه‌ها و نظام روحانیت، در طول تاریخ تشیع بوده‌ و امروز در تبادل فرهنگی جایگاه مهمي داشته و در متن برنامه‌های جاری حوزه است.

وي افزود: حوزه خراسان از جهت توجه به عنصر تبلیغ، چند قدم جلوتر از سایر حوزه‌های داخل و خارج است، با اين حال، اين صبغه اقتضا می‌کند كه در بحث تبليغ توجه جدی‌تري داشته باشیم و براي گسترش آن اهتمام بيشتري بورزيم.

وي اضافه كرد: اگر جشنواره تبليغ مطهر بتواند این هدف بلند را محقق کند، طوريكه تامین نیازهای فرهنگی، اجتماعی و دینی مردم را مدنظر خود قرار دهد، بدون شك به یک خدمت زیرساختی مبدل خواهد شد.

وي همچنين گفت: امروز، آموزش و پرورش عرصه جدی برای دستگاه‌های تبلیغ دینی ما به شمار مي‌آيد و نيازمند توجه بيشتر سازمان‌ها و نهاد‌هاي مرتبط با اين امر است. تبلیغ در حوزه خواهران، توجه بيشتر به مبلغان سنتی و برنامه‌ريزي در جهت سازماندهي و حمايت از اين ذخاير در عرصه تبليغ، نشان دادن خلاء‌ها و آسیب‌ها در عرصه تبلیغ، از ديگر مسائلي است كه مي‌بايست مورد عنايت قرار گيرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرويان در ادامه با اشاره به اينكه جشنواره‌ها باید زمینه شکل‌گیری و تبادل اندیشه‌ها و آشكار شدن نقاط ضعف باشند، به تاثير عميق‌تر جشنواره در فرآیند رو به رشد فرهنگ تبلیغ اشاره كرد و گفت: جشنواره‌ها نباید زمینه خوش‌بینی یک سویه را فراهم كنند و موجب غفلت از کمبود‌ها و مشکلات شوند. اين نوع جشنواره‌ها باید دغدغه‌ها و كمبود‌ها را در مقابل دید کسانی که می‌توانند موثر باشند، قرار دهند. وي افزود: اين امكان وجود دارد كه بعد از گذشت دو يا سه سال از برگزاري جشنواره تبليغ مطهر، به آن جنبه عمومی بخشيد و همچنين در برگزاري آن از ساير نهادهاي مربوط نظرخواهي كرد تا به اين ترتيب ساير سازمان‌ها در فرآیند تصمیم‌گیری دخیل شوند.

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوی، اين جشنواره را نهضتی در جهت گسترش فرهنگ تبلیغ موثر، دانست و عنوان كرد: جشنواره تبليغ مطهر نیازمند تدبیرهای جمعی است. من اميدوارم همه این تلاش‌ها خردمندانه، مخلصانه و همه جانبه باشد و مرضی رضای خدای متعال قرار گيرد و سرآغاز حركتي بزرگ در جهت خدمت به دین و فرهنگ دینی مردم باشد.

 دیداربا مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی

 دیداربا مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی

 دیداربا مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی
تاريخ: ۱۳۹۱/۲/۱۷
» مطالب مرتبط
  برگزارکنندگان جشنواره تبلیغ مطهر با آیت‌الله اشرفي شاهرودی دیدار کردند
  جشنواره تبليغ مطهر نهضتی در جهت گسترش فرهنگ تبلیغ موثر، است
  شناسایی و تقدیر از چهره‌هاي توانمند در بخش مناظره
  شناسایی 83 اثردر زمینه پرسش وپاسخ دینی
  فعالیت کمیته مشاوره خانواده، در دومین جشنواره تبلیغ مطهر
  تقویت زیرساخت‌های مطالعاتی درعرصه تبلیغ دینی، از اهداف برگزاری جشنواره تبلیغ مطهر است
  گزارش نهایی نخستین جشنواره تبلیغ مطهر
  چهره‌هاي شاخص و برتر تبليغ ديني درعرصه کلاسداری تقدير مي‌شوند
  آثار رسیده به دبیرخانه دومین جشنواره تبلیغ مطهر در حال ارزیابی است
  ارسال 400 اثر از مبلغان به دومين جشنواره تبليغ مطهّر
  ديدگاه ها و نظرات ،برگزيده نخستین جشنواره تبليغ مطهر در مورد جايگاه مبلغان
  دومين فراخوان استاني جشنواره تبليغ مطهّر
  نشست دومین جشنواره تبليغ مطهر در مركز فرهنگي تبليغي شهيد هاشمي نژاد
  نشست جشنواره تبليغ مطهر در مركز فرهنگي تبليغي شهيد هاشمي نژاد برگزار شد
  
  اختتامیه جشنواره تبلیغ مطهر برگزار شد
  ارزیابی و نتیجه نهایی عرصه مجازی و عرصه گفتاری و شنیداری جشنواره تبلبغ مطهر مشخص گردید
  جشنواره تبلیغ مطهر
  تمديد مهلت ثبت‌نام نخستين جشنواره استاني تبليغ مطهر
  نخستين فراخوان جشنواره استاني تبليغ مطهر 1389
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal