حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
آيت ا... علم الهدي امام جمعه مشهد::
 از ابتدا هم نظام حوزه مبلغ پرور نبوده است
امام جمعه مشهد گفت: از گذشته، نظام حوزه به گونه‌اي بوده كه مبلغ‌پروري نكرده است. شما بايد كاري كنيد كه امروز حوزه و نظام حوزه مبلغان را به سوي تبليغ سوق دهد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني رسالات، جمعي از اعضاي دبيرخانه دومين جشنواره تبليغ مطهر در محل دفتر امام جمعه مشهد با وي ديدار كردند.

در ‌اين ديدار معاون فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان به ارائه گزارشي از چگونگي روند دومين جشنواره تبليغ مطهر پرداخت و در بيان سياست اجرايي جشنواره گفت: ما امسال، دو نوع سياست اجرايي حمايتي و رقابتي داريم. در بخش رقابتي نتايج مشخص شده است. در بخش حمايتي هم 9 كميته در سطح سه استان خراسان فعالند و تاكنون نفرات شناسايي شده خود را به دبيرخانه جشنواره معرفي كرده‌اند كه نتايج ‌اين بخش از جشنواره هم به زودي مشخص خواهد شد.

وي همچنين شناسايي، ساماندهي و بهره‌گيري از استعداد‌هاي بالقوه تبليغ ديني، هم‌افزايي سازماني را از اهداف كيفي ‌اين دوره را ذكر كرد و با بيان ‌اينكه امسال تلاش بر روي تحقق ‌اين اهداف كيفي است، ابراز داشت: حركت اصلي حوزه، مبلغ‌پروري صرف نيست؛ بلكه تربيت طلاب متخصص بايد در اولويت امور باشد.

 وي با اعلام ‌اينكه امسال32  مركز اعزام در حال فعاليت هستند، از تلاش دفتر تبليغات اسلامي در جهت ‌ايجاد هم‌افزايي بين سازمان‌ها و رسيدن به يك وحدت رويه‌ در بحث تبليغ خبر داد.

حجت‌الاسلام عيسي‌نژاد با اشاره به برنامه‌ريزي همه جانبه در جشنواره امسال ابراز داشت: جشنواره با تشكيل و راه‌اندازي كميته‌هاي علمي و اجرايي در چهار عرصه گفتاری شنیداری، هنری، مجازی و عرصه مبلغان اهل قلم، كه هر يك به عنوان دبيرخانه‌هاي جشنواره مشغول فعاليت بوده‌اند، تلاش مي‌كند به گونه‌اي برنامه‌ريزي كند كه همه لايه‌ها در تمام سازمان‌هايي كه با امر تبليغ مرتبط‌اند، ديده شوند.

وي ضمن دعوت از حضرت ‌آيت‌الله علم‌الهدي امام جمعه مشهد جهت شركت در اختتاميه دومين جشنواره تبليغ مطهر كه 28 ارديبهشت ماه  سال جاري برگزار خواهد شد، با اشاره به ‌اين مطلب كه مراجع و علما اقتدار تشيع هستند و در واقع عقل راهنما و پيشرو تشيع هستند، از ‌وي خواست تا با راهنمايي‌ها و پيشنهادات خود دبيرخانه جشنواره را ياري دهد.

در ادامه امام جمعه مشهد با تاكيد بر ‌اينكه براي وي وقوف كاملي نسبت به شرايط و مشكلات دبيرخانه در برگزاري ‌اين جشنواره وجود ندارد، گفت: در عرصه تبليغ، مساله قلم و مساله منبر، دو مقوله منفك هستند. مخصوصا عرصه‌هاي تبليغ جديد مثل عرصه‌هاي تبليغ مجازي و يا عرصه‌هاي هنر. اضافه كردن پيشكسوتان در عرصه تبليغ و تلفيق و تجميع‌ اين عرصه و هم عرض قرار دادن آنها با ساير فعالان كه با روش‌هاي تبليغي نوظهور آشنا هستند، مساله‌اي است كه بايد مورد توجه دست‌اندركاران‌ اين جشنواره باشد. خيلي از نويسندگان هستند كه به لحاظ بياني ضعيفند، و خيلي از خطبا هستند كه از قلم خوبي بهره‌مند نيستند. وقتي قرار باشد يك منبري مسن، براي نسل جوان تبليغ كند ‌اين نوع تبليغ، به همان سبك و سياق سنتي، اثر چنداني بر روي نسل جوان نخواهد داشت. در نتيجه، تقدير از پيشكسوتان هم آن اثري را كه شما از برگزاري ‌اين جشنواره‌ها دنبال مي‌كنيد در پي نخواهد داشت.

همچنين ‌ايشان با اشاره به ‌اينكه امروز شما در مساله تبليغ با چهار جريان پيشكسوتان، فعالان عرصه تبليغ در فضاي مجازي و هنر، منبري‌ها و نويسندگان مواجه هستيد، گفت: اينكه ‌اين چهار جريان در كنار يكديگر قرار گيرند، اثرات منفي هم به دنبال دارد. تقدير از يك منبري پيشكسوت در كنار يك مبلغ جوان فعال در زمينه‌ي وبلاگ‌نويسي، مي‌تواند تاثيرات منفي بر روي جامعه مبلغان داشته باشد.

 

امام جمعه مشهد به اعضاي دبيرخانه جشنواره تبليغ مطهر پيشنهاد داد تا با‌ ايجاد چهار جريان تحت يك عنوان (تبليغ مطهر) و پيگيري‌ اين جريان‌ها در بستر خود از بروز اثرات منفي احتمالي بكاهند.

در پايان ‌اين ديدار، معاون فرهنگی‌تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان از امام جمعه مشهد خواست تا در فرصتهاي آتي درباره ساير مسائل از جمله مسائل هنري، به طور ويژه با يكديگر گفتگو كنند تا دبيرخانه بتواند از رهنمود‌ها و نظرات‌ ايشان بيش از‌ اين بهره‌مند شود.

 

 دیدارباآیت الله علم الهدی

 دیدارباآیت الله علم الهدی

 دیدارباآیت الله علم الهدی

 دیدارباآیت الله علم الهدی

 دیدارباآیت الله علم الهدی

 دیدارباآیت الله علم الهدی
تاريخ: ۱۳۹۱/۲/۲۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal