حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مدير اجرايي مركز مديريت حوزه علميه خراسان ::
 تبليغ ديني نبايد از حوزه خارج شود و مشابه‌سازي شود.
اعضاي دبيرخانه دومين جشنواره تبليغ مطهر با مدير اجرايي مركز مديريت حوزه علميه خراسان رضوي ديدار و گزارشی از روند اجرایی این جشنواره ارائه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسالات؛ در اين ديدار، حجت‌الاسلام والمسلمين علي‌اكبر فرجام، مدير اجرايي مركز مديريت حوزه علميه خراسان با توجه به شخصيت جامع شهيد علامه مرتضي مطهري، به جامعيت شخصيت اين چهره اشاره كرد و بيان داشت: شهيد مطهري بهترين نمونه مبلغ، از جهت جامعيت است. وي هم در عرصه پرورش نيروهاي توانمند فكري و هم تبليغ، در مجموعه‌هاي دانشگاهي و هم در زمينه منبر و خطابه و ارتباط و اثرگذاري روي عامه مردم، از چهره‌هاي برجسته عصر حاضر هستند.

وي گفت: بايد بين حوزه و نهادهايي كه عهده‌دار استفاده از نيروهاي پرورش يافته هستند، ارتباطي پيوسته وجود داشته باشد. اگر اين تعامل باشد كه نيازهاي يك مبلغ در چرخه آموزشي حوزه قرار بگيرد، بدون شك نه تنها اين نيازها بهتر و بيشتر برآورده خواهند شد، بلكه ساير زواياي پنهان در امر آموزش و تربيت مبلغان هم در سايه اين تعامل پديدار مي‌شود.

مدير اجرايي مركز مديريت حوزه علميه خراسان، گنجاندن يك دوره كامل تفسير در برنامه آموزشي و همچنين توجه به مهارت‌هاي پژوهشي طلاب را از برنامه‌هاي موفق در حوزه خواند.

همچنين وي خطاب به اعضاي دبيرخانه دومين جشنواره مطهر گفت: بسياري از برنامه‌هاي ما داراي متوليان هم‌عرض است. اين متوليان متعدد و در عرض يكديگر، هم سرمايه‌ها را هدر خواهند داد و هم بازده لازم را نخواهند داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین فرجام با بيان اينكه بايد مراقب مشابه‌سازي در عرصه فعاليت‌هاي ديني بود، گفت: تبليغ ديني نبايد از حوزه خارج شود و مشابه‌سازي شود. ترويج و گسترش عرفان‌‌هاي نوظهور از جمله همين مشابه‌سازي‌هاست.

وي صدا و سيما، رسانه‌هاي مجازي و نهادهاي مرتبط با حوزه را در دامن زدن به اين مساله موثر دانست و از اعضاي دبيرخانه جشنواره تبليغ مطهر خواست در انتخاب و معرفي افراد به عنوان چهره‌هاي برتر ديني دقت نظر بيشتري داشته باشند.

در پايان با اشاره به اينكه نبايد اجازه داد، كانون‌هاي تبليغي غيرآشنا با معارف ديني شكل وگسترش يابند، از آمادگي اين مركز در جهت تجليل از برترين‌هاي عرصه تبليغ خبر داد.

 

 دیداربامدیر محترم اجرایی حوزه علمیه خراسان

 دیداربامدیر محترم اجرایی حوزه علمیه خراسان

 دیداربامدیر محترم اجرایی حوزه علمیه خراسان
تاريخ: ۱۳۹۱/۲/۲۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal