حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مسئول گروه عرفانهاي نوظهور دفتر تبليغات اسلامي خراسان خبر داد؛:
 برگزاري 10 دوره ي 20 ساعته در كارگاه هاي آشنایی با عرفان هاي كاذب
مسئول گروه عرفانهاي نوظهور اداره كل فرهنگي وتبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان از برگزاري كارگاه هاي آموزشي آشنايي با عرفانهاي كاذب براي برادران و خواهران مبلغ در طول سال اخیر خبرداد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات، حجت مدرسي در حاشيه مراسم اعطاي گواهينامه هاي كارگاه آشنايي با عرفان هاي نوظهور مبلغان خواهر، با بيان اين مطلب گفت: برگزاري 10 جلسه 20 ساعته با موضوع آشنايي مبلغان با عرفان هاي كاذب ویژه مبلغان خواهر و برادر از عمده فعالیت های گروه عرفانهاي نوظهور اداره كل فرهنگي و تبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان در سال 1390 بود.

وي ادامه داد: بيش از 400 نفر مبلغ در اين دوره ها در طول يك سال از كارگاه هاي برگزار شده بهره مند شده اند كه تقريبا 100 نفر آنان را خواهران مبلغ تشكيل مي دهند.

كارشناس عرفانهاي نوظهور تصريح كرد: موضوعات كارگاه هاي برگزار شده شامل موضوعاتي از قبيل: شاخصه هاي عرفان اسلامي، نقد عرفان هایی از جمله عرفان كيهاني، اشو، دالاي لاما، اكنكار، كابالا، ساي بابا، كريشنا مورتو و عرفانهاي دروغين ديگر بود.

مدرسي اظهار داشت: يكي از رويكرد هاي ارزشمند دوره هاي كارگاهي اداره كل فرهنگي و تبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان در اين گروه، نگاه به دوره هاي پژوهشي پس از دوره هاي علمي و آموزشي است كه بسياري از مبلغان را وادار به كنكاش و رصد در موضوعات مطرح شده مي نمايد.

وي با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري در اهميت قرآن كريم براي مبلغان ياد آور شد: مبلغان شركت كننده در كارگاه هاي اين گروه پس از گذراندن دوره ها، به پژوهش در آیاتی از قرآن و روایات مربوط به موضوعات خاص این گروه می پردازند و در مقابل عرفانهاي نو ظهور، خود را به ادله محکم قرآنی تجهیز می کنند.

مسئول گروه عرفان هاي نوظهور، شركت خواهران مبلغ در كارگاه هاي آشنايي به عرفانهاي كاذب را يكي از ويژگي هاي كارگاه هاي دانست و خاطر نشان كرد: اداره امور مبلغان خواهر اداره كل فرهنگي و تبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان در همكاري هاي اخير با ثبت نام بيش از 80 نفر از مبلغان خواهر و ارائه بيش از 20 ساعت برنامه در 12 جلسه و با حضور كارشناسان واساتيد حوزه و دانشگاه به توانمند سازي مبلغان خواهر در حوزه آشنايي با عرفان هاي كاذب مي پردازد.

حجت مدرسي گفت: اعطاي گواهينامه هاي مبلغان خواهر همراه با دو حلقه سي دي تصويري با بيش از 100 ساعت از اساتيد وكارشناسان در نقد مسيحيت، وهابيت، بهائيت، تصوف و جريان هاي ديگر انحرافي در آستانه فرارسيدن ماه مبارك شعبان المعظم در مركز آموزشي هاشمي نژاد مشهد مقدس انجام گرفت كه طي آن نزديك به 80 نفر به دوره های پژوهشي راه يافته اند.

اساتيد دعوت شده در دوره هاي مهارتي امسال را حجج اسلام داوود شيرزاد، مهدي سالاري ، علي ناصري، سيد رضا موسوي وآقايان حجت مدرسي و رسول روشن دل تشكيل مي دهند كه به موضوعات نقد اشو، اكنكار، عرفان كيهاني، كابالا و صهيونيسم، كريشنا مورتي، ساي بابا و انديشه هاي پائولو كئوليو پرداخته اند.
تاريخ: ۱۳۹۱/۳/۲۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal