حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
از سوي رئیس(سرپرست) اداره آموزش ضمن خدمت مبلغان اداره كل فرهنگي و تبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان مطرح شد؛:
 براي مبلغان قرآني بايد تفسير جامعي در نظر گرفت
مسئول گروه مبلغان قرآني دفتر تبليغات اسلامي خراسان گفت: با وجود نياز بسيار در امور مبلغان قرآني خلا بزرگِ نداشتن تفسير جامعي براي مبلغان اين بخش را بايد جدي گرفت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسالات حجت الاسلام و المسلمين محمد علي فيض آبادي با بيان اين مطلب ياد آور شد: گروه مبلغان قرآني با هدف تربيت مبلغان قرآن محور، از سال 1388 كار خود را آغاز كرده است اما به دليل نداشتن تفسير جامعي براي مبلغ قرآني در بسياري از امور دچار افت عملكرد هستيم .

وي ادامه داد: مبلغان اين گروه در اداره كل فرهنگي و تبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان در دو عرصه كسب مهارت روشهای بيان تبليغی و به دست آوردن مهارت هاي بهره وري از معارف قرآن كريم به فعاليت مي پردازند .

رئیس(سرپرست) اداره آموزش ضمن خدمت مبلغان اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبليغات اسلامي خراسان افزود: بخش اول هدف، ناظر بر روش هاي تبليغي و بخش دوم هدف، ناظر براي محتواي تبليغي كه از اهميت و ضرورت بسزايي هم برخوردار است طراحي شده است كه پس از طي مراحلي از قبيل كارگاه هاي علمي و عملي در روش هاي برداشت از قرآن، روش هاي تفسير كاربردي، روش هاي كاربرد اخلاقي از آيات قرآن كريم و پرداختن به موضوعاتي همچون جنگ نرم، مشاوره و پاسخگويي به مسائل و شبهات ديني، مبلغان براي اعزام مهيا مي شوند.

وي ياد آور شد: فعاليت هاي گروه مبلغان قرآني در دوبخش تخصصي كه شامل پرورش مبلغان قرآني وتربيت نيروي انساني و فرهنگ سازي قرآني و بخش جشنواره ها كه شامل برگزاري برنامه هايي قرآني در سطح شهرستان ها مي شود، طراحي شده است.

 

حجت الاسلام فيض آبادي تصريح كرد: ازجمله برنامه هاي ارائه شده در بخش جشنواره ها اجراي بيش از 50 برنامه در شهر سه قلعه فردوس در سال گذشته بوده كه با استقبال بي نظيري همراه بوده است.

مسئول گروه مبلغان قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان اظهار داشت: در برنامه هاي اجرا شده در بردسكن بيش از 2هزار نفردر قالب 60 برنامه جذب نيروي قرآني داشته ايم كه در نوع خود يكي از نقاط قوت اين گروه به شمار مي رود.

 مسئول گروه مبلغان قرآني گفت: با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري در اهميت قرآن محوري جامعه توانسته ايم در زندان ها، دانشگاه ها و مدارس راهنمايي و دبيرستان، گام هاي بسيار ارزشمندي برداريم و بيش از 20 نفر در دوره تخصصي فارغ التحصيل و همين طور در دوره جديد 40 نفر مبلغ را جذب نماييم.

حجت الاسلام فيض آبادي ادامه داد: با توجه به اهميت مفاهيم قرآن يكي از مشكلات در اين عرصه پرداختن ضعيف به مفاهيم در مقابل قرائت و تجويد و مسائلي از اين قبيل است كه مرتبط با قران هستند و براي متعادل سازي اين مسائل نياز به يك تفسير جامع مخصوص مبلغان قرآني داريم.

وي در پايان تاكيد كرد: در مدت كوتاه نمي توانيم افراد را قرآن شناس كنيم حال كمبود منابع براي مراجعه مبلغان و استفاده حداقلي از نخبگان قرآني هم مسير را براي رسيدن به هدف طولاني تر خواهد كرد.
تاريخ: ۱۳۹۱/۳/۳۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal