حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۵ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
گروه مبلغان احکام دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی :
 برگزاری آزمون احکام دوره های ضمن خدمت
مسئول گروه مبلغان احکام از برگزاری آزمون دوره های آموزشی احکام ضمن خدمت در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسالات حجت الاسلام والمسلمین رضا حسینی دارینی با بیان این مطلب گفت: در سال گذشته بیش از 120 نفر از شرکت کنندگان، کارگاه های آموزشی بدو خدمت و ضمن خدمت دوره های احکام را گذرانده‌اند و در سال جاری بیش از 150 نفر از این کلاس‌ها بهره‌مند شده‌اند که در تیرماه امسال از آن‌ها آزمونی به عمل خواهد آمد.

وی افزود: دوره های امسال به صورت تخصصی برای خواهران تدارک دیده شده بود که با پرداختن به موضوعات مورد اعتنا خواهران در بخش احکام توسط اساتید مجرب، ارائه شده است.

 مسئول گروه مبلغان احکام یادآور شد: دوره های آموزشی ضمن خدمت در سال جاری بیش از 3 ماه به طول انجامیده است که طی آن مخاطبان با شرکت در این کارگاه‌ها در سی جلسه کارگاهی توانسته‌اند بیش از سی موضوع مهم احکام مورد نیاز جامعه را بیاموزند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه‌ها در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین شاخصه های برگزاری دوره های علمی مهارتی احکام امسال توسط اداره کل فرهنگی و تبلیغی، استفاده و بهره گیری از اساتید برجسته استان خراسان بوده که در نوع خود ارزشمند است.

حجت الاسلام دارینی اظهار داشت: در دوره های گذشته از اساتید قم و اساتید دیگر استان‌ها و مطرح کشوری دعوت می‌شدند که علاوه بر هزینه های مضاعف، نتیجه بخشی را هم گاهی اوقات با اختلال مواجه می‌کردند و با تصمیم اندیشمندانه مسئولان دفتر تبلیغات توانستیم اساتیدی از حوزه علمیه خراسان و آستان قدس رضوی جذب کنیم.

وی ادامه داد: موضوعات مطرح شده توسط اساتید مطرح استان خراسان برای کارورزان در این دوره شامل موضوعاتی از قبیل محرم و نامحرم، معاملات، خمس، خوردن و آشامیدن، موسیقی و غنا، اولاد، نفقه، احکام اختصاصی زنان و ... می‌شود که طی آزمونی شرکت کنندگان می‌توانند خود را محک بزنند.

کارشناس مسائل فقهی اذعان داشت: افرادی که در این دوره شرکت کرده‌اند و بهترین نمرات را کسب نموده‌اند با معرفی به گروه مبلغان احکام به اداره امور مبلغان خواهران وارد می‌شوند و پس از مراحل ثبت پرونده می‌توانند فعالیت‌های شایانی را در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی داشته باشند.

وی ادامه داد: تمامی افرادی که در دوره گذشته توانسته‌اند نمرات قابل قبولی کسب کنند و بنا به درخواست خود به سامانه پاسخگویی به مسائل شرعی آستان قدس رضوی(2020) معرفی شده‌اند و در پروسه فعالیت در این گروه قرار دارند.

حجت الاسلام دارینی نمره قابل قبول در آزمون پایان دوره آموزشی احکام ضمن خدمت و بدو خدمت را 70 درصد نمره کلی دانست و گفت: تمامی افرادی که نمره قابل قبول را کسب کنند در پایان دوره مدرک علمی کسب می‌کنند.

گفتنی است آزمون آموزشی ضمن خدمت بیش از 150 نفر از خواهران در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی واقع در مشهد مقدس خیابان خسروی نو ابتدای خیابان روشن در تاریخ شنبه 17 تیرماه سال 1391 برگزار خواهد شد.

گروه مبلغان احکام تا کنون دوره های مختلفی را برای مبلغان و خانواده های آنان تشکیل داده است و در نیمه دوم امسال پیش بینی می‌شود اولین دوره احکام برای بیش از هزار نفر از مبلغان این مجموعه که چهار سال به طول می‌انجامد با حضور 250 نفر در 40 جلسه برگزار شود.

تاريخ: ۱۳۹۱/۴/۸
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۶

اگه این دورها برگزاربشه برای فزهنگیان خیلی مفیداست
نوشته شده توسط مرضیه طالبی در تاریخ ۱۳۹۲/۳/۱۸

اگه این دورها برگزاربشه برای فزهنگیان خیلی مفیداست
نوشته شده توسط مرضیه طالبی در تاریخ ۱۳۹۲/۳/۱۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal