حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۵ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
از سوی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی؛:
 برگزاری آزمون احکام تخصصی دوره های ضمن خدمت
مسئول گروه مبلغان احکام از برگزاری آزمون دوره های آموزشی احکام تخصصی ضمن خدمت ویژه مبلغان خواهر در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با حضور بیش از 150 نفرخبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسالات حجت الاسلام رضا حسینی دارینی با بیان این مطلب گفت: در سال جاری بیش از 150 نفر از کلاس‌ها وکارگاه های مهارتی وآموزشی احکام  بهره‌مند شده‌اند و در سال گذشته بیش از 120 نفر از شرکت کنندگان، کارگاه های آموزشی بدو خدمت و ضمن خدمت دوره های تخصصی احکام را گذرانده‌اند.

وی تصریح کرد: دوره های آموزشی ضمن خدمت در سال جاری بیش از 3 ماه به طول انجامیده است که طی آن مخاطبان با شرکت در این کارگاه‌ها از سی جلسه کارگاهی و بیش از سی موضوع مهم احکام مورد نیاز جامعه بهره مند شده اند.

 مسئول گروه مبلغان احکام یادآور شد: دوره های امسال به صورت تخصصی برای خواهران تدارک دیده شده بود که با پرداختن به موضوعات مورد اعتنا خواهران در بخش احکام توسط اساتید مجرب، ارائه شده است و با استقبال مخاطبان خوب رو به رو شد.

حجت الاسلام دارینی در ادامه با اشاره به استفاده و بهره گیری از اساتید برجسته استان خراسان در این دوره افزود: در گذشته از اساتید قم و اساتید مطرح کشوری دعوت می‌شد که علاوه بر هزینه های مضاعف، نتیجه بخشی را هم گاهی اوقات با اختلال مواجه می‌کرد اما در این دوره توانسته ایم اساتیدی از حوزه علمیه خراسان و آستان قدس رضوی جذب کنیم و در کارگاه از آنها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: افرادی که در این دوره شرکت کرده‌اند و بهترین نمرات را کسب نموده‌اند به اداره امور مبلغان خواهران معرفی می شوند و پس از مراحل ثبت پرونده می‌توانند در فعالیت‌های تبلیغی خود از این کارگاه ها بهره گیری کنند.

کارشناس مسائل فقهی اذعان داشت: موضوعات مطرح شده توسط اساتید مطرح استان خراسان برای کار ورزان در این دوره شامل موضوعاتی از قبیل محرم و نامحرم، معاملات، خمس، خوردن و آشامیدن، موسیقی و غنا، اولاد، نفقه و احکام اختصاصی زنان می‌شد که در این آزمون، شرکت کنندگان توانستند خود را محک بزنند.

تمامی افرادی که در دوره گذشته توانسته‌اند نمرات قابل قبولی کسب کنند، بنا به درخواست خود به سامانه پاسخگویی به مسائل شرعی آستان قدس رضوی(2020) معرفی شده‌اند و در پروسه فعالیت در این گروه قرار دارند.

حجت الاسلام دارینی یادآور شد: نمره قبولی در آزمون را 70 درصد نمره کلی دانست و تمامی افرادی که نمره قابل قبول را کسب کنند در پایان دوره مدرک علمی کسب می‌کنند.

وی افزود: آزمون آموزشی ضمن خدمت بیش از 150 نفر از خواهران در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی واقع در مشهد مقدس، میدان صاحب الزمان، مرکز فرهنگی تبلیغی شهید هاشمی نژاد در تاریخ شنبه 17 تیرماه سال 1391 برگزار شد و نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ گروه مبلغان احکام تا کنون دوره های مختلفی را برای مبلغان و خانواده های آنان تشکیل داده است و در نیمه دوم امسال دوره های احکام برای بیش از هزار نفر از مبلغان این مجموعه آغاز خواهد شد که چهار سال به طول می‌انجامد و اولین دوره با حضور 250 نفر در 40 جلسه برگزار می شود.
تاريخ: ۱۳۹۱/۴/۱۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal