حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۵ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت الاسلام حسینی دارینی؛:
  مبلغان بی توجه به احکام مورد نیاز مردم نباشند
مسئول گروه مبلغان احکام اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: مبلغان اعزامی ماه مبارک رمضان با مطالعه هر چه بیشتر احکام مورد نیاز مردم در این ماه خود را مجهز کنند و بی توجه به نیاز مردم در پاسخگویی به مسائل شرعی‌شان نباشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسالات حجت الاسلام رضا حسینی دارینی امروز در همایش علمی کاربردی "مرزبانان حریم تشیع" که در آستانه ماه مبارک رمضان با حضور بیش از 500 مبلغ اعزامی از سوی اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید یاد آور شد: مبلغان ویژه ماه مبارک رمضان می‌توانند با تسلط در احکام مورد نیاز جامعه در مواردی مرتبط با این ماه بسیاری از مشکلات احکام مردم را بر طرف کنند.

وی ادامه داد: بیشترین مسائلی که در ماه مبارک رمضان برای مردم پیش می‌آید مربوط به مسائل روزه و کفاره و سفر است و گروه مبلغان احکام اداره کل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با نگاه اندیشمندانه مدیریت این اداره کتابی شامل 550 مسئله فقهی تدوین کرده است که به موضوعات مبتلا به احکام پرداخته است.

مسئول گروه مبلغان احکام تصریح کرد: برخی از مهم‌ترین موضوعاتی که در این کتاب برای استفاده مبلغان ارائه شده است شامل شبهات دائم السفر، اموات، کفن‌ها، شستشو، نماز و اقتدا به جماعت، نماز های قضا و شبهات آن و روزه می‌شود که مبلغان می‌توانند از آن بهره بگیرند و شبهات مخاطبان خود را جوابگو باشند.

وی اظهار داشت : در پردازش به موضوع روزه به مسائلی از قبیل وجوب روزه برای مکلف ابتدایی، تزریقات در حالت روزه داشتن، کفارات و مسائل مرتبط دیگر پرداخته شده است که مطابق فتوای مراجع مشهور مبلغ می‌تواند به شبهات افرادی که مراجعه می‌کنند بپردازد.

حجت الاسلام دارینی یادآور شد: کتاب "شریعت آسان " نوعی طراحی شده است که مبلغ بتواند در کمترین زمان حتی بدون دسترسی به امکانات حداقلی پاسخ گوی مسائل شرعی و احکام مورد نیاز جامعه باشد .

وی در پایان گفت: قبل از کتاب 550 مسئله فقهی کتابی با عنوان "177 مسئله فقهی" به همت گروه احکام تولید و در دسترس مبلغان قرار گرفت و هم اکنون در حال تدوین کتابی با موضوع معاملات هستیم که در آن به احکام معاملات، بانک‌ها و ... که از موضوعات مهم و به روز می‌باشد، پرداخته شده است.
تاريخ: ۱۳۹۱/۴/۲۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal