حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 ارتباطات فرهنگی محرم، روحانیت و دفاع مقدس و پرونده فقه نماز جمعه در شماره جدید پگاه حوزه
شماره مهر و آبان مجله پگاه حوزه( دوره جدید) بصورت همزمان در یک مجلد منتشر شد.
در این شماره از ماهنامه «پگاه حوزه»، به موضوعاتی از قبیل محرم و ارتباط فرهنگی، نماز جمعه در جامعه اسلامی، بازشناسی نقش روحانیت در دفاع مقدس، تشکیلات شیعیان خوجه اثنی عشری، سفر امام رضا(ع) به ایران و نقدی بر کتاب مغز متفکر جهان شیعه پرداخته شده است.
پرونده این شماره مجله پگاه حوزه( دوره جدید) ، به «محرم و ارتباطات فرهنگی» اختصاص دارد که در آن آثار و گفتارهایی از دکتر سید جعفر شهیدی(فضاهای ارتباطی در جامعه امام حسین)،مهدی محسنیان راد(آسیب شناسی خطابه و منبر در عصر ارتباطات)، حسام الدین آشنا(عاشورا و ارتباطات غیر کلامی)،  فرامرز رفیع پور(ارتباطات درون گروهی هیات های مذهبی)، حمید مولانا(محرم و ارتباطات سنتی)، جابر عناصری(نفوذ عاشورا در فرهنگ و هنر ایرانی)، هوشنگ جاوید(آیین های حماسی- موسیقیایی محرم) و .... به چشم می خورد.
در بخش فرهنگ مجله پگاه حوزه محوریت نوشتارها، «نماز جمعه درجامعه اسلامی» است. نوشتارهای این بخش عبارتند از:عبادت سیاسی اسلام، نماز جمعه از دیروز تا امروز، چرا نماز جمعه در جامعه دینی اهمیت دارد؟، دوازده رساله فقهی درباره نماز جمعه از روزگار صفوی، نگاهی به آرای فقیهان شیعه درباره نماز جمعه، جایگاه نماز جمعه در اندیشه امام خمینی(ره)، شرایط امامت جمعه از نگاه مذاهب اسلامی، نماز جمعه از دیدگاه فقهی شیخ مفید(ره)، نمازی به وسعت جهان اسلام، تبلیغات وهابیت فعال است، خطبه ها باید آیینه تمام نمای اسلام نظری و عملی باشد و تشکیلات شیعیان خوجه اثنی عشری.
صفحات تاریخ این ماهنامه به «سفر امام رضا به ایران» و «روحانیت در دفاع مقدس» اختصاص دارد. در قسمت«سفر امام رضا(ع) به ایران»، به موضوعات فوق پرداخته شده است:جزئیاتی از یک سفر بزرگ، آثار حرکت امام رضا(ع) از مدینه به مرو (رسول جعفریان)، از مدینه تا مرو (حجت الاسلام فاطمی نیا)، وقتی امام رضا وارد ایران شدند(ابراهیم فیاض)، هجرتی بزرگ در مسیر تاریخ، جریان شناسی سفر امام رضا به ایران(غلامرضا جلالی) و نقشه راه سفر امام رضا(ع) به ایران.
در بخش «روحانیت در دفاع مقدس»، آیت الله هاشمی رفسنجانی خاطراتش را در دوران جنگ مرور و حجت الاسلام علیرضا اسفندیاری، افق روحانیت در دفاع مقدس را بررسی کرده است. 
ماهنامه پگاه حوزه با صاحب امتیازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و با مدیر مسئولی حجت الاسلام دکتر واعظی و سردبیری حجت الاسلام محمد حسین معزی منتشر می شود.
لازم به ذکر است، این شماره از ماهنامه «پگاه حوزه» در هفته جاری، توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه(نمایندگی تهران) در مساجد و حوزه های علمیه تهران عرضه خواهد شد.
تاريخ: ۱۳۹۱/۹/۲۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal