حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت الاسلام شهبازنژاد:
 دنيا با پديده اي به نام جنبش‌هاي نوظهور ديني و معنوي مواجه شده
13 مدل گروه فرقه ای در دنیا موجود است که هفت مدل از این گروه های فرقه ای در ایران حضور جدی دارند. یکی از پرمخاطبترین این مدل ها فرقه های درمانی هستند.

از سلسله کارگاه‌های نقد فرقه‌ها که توسط مبلغین دفتر تبلیغات حوزه علمیه خراسان در ارگانها و نهادها .برگزار می‌شود 

نشست نقد و بررسی فرقه های نوظهور در جمع فعالین فرهنگی استان خراسان رضوی به همت کانون فرهنگی حق پژوهی در شهر مقدس مشهد برگزار شد.
 
 

این نشست با سخنرانی حجت الاسلام شهبازنژاد محقق و پژوهشگر گروه عرفان دفتر تبلیغات با موضوع نقد فرقه های نوظهور با محوریت کلیات فرقه در جمع فعالین فرهنگی استان خراسان رضوی در فرهنگسرای انتظار برگزار شد.

 همچنین نشست نقد و بررسی فرقه های نوظهور در جمع اساتید دانشگاه های خوزستان به همت کانون فرهنگی حق پژوهی در شهر مقدس مشهد برگزار شد

نشست علمی نقد و بررسی فرقه های نوظهور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شهبازنژاد کارشناس و پژوهشگر حوزه علمیه  و از مبلغین دفتر تبلیغات در کتابخانه شهید آوینی و به همت کانون فرهنگی حق پژوهی برگزار شد،حجه الاسلام والمسلمین شهباز نژاد با تأکيد بر ضرورت جلوگيري از گسترش فرقه های انحرافي در جامعه، گفت: مدارس و دانشگاه ها بيشتر در معرض ترويج فرقه های انحرافي هستند.

 

حجت الاسلام شهبازنژاد با هشدار نسبت به توسعه فعاليت فرقه هاي انحرافي نوظهور در فضاي فرهنگي کشور، افزود: در دوره معاصر ، دنيا با پديده اي به نام جنبش هاي نوظهور ديني و معنوي مواجه شده که اين جنبش ها فرقه های نوظهور در ایران سابقه های حدود دو دهه دارند، و متأسفانه بخشي از اين اديان وارد فضاي فرهنگي کشور ما شده و به طور گسترده اي در حال پيشروي است.

وی ادامه داد:علل رشد و مهمترین عامل گرایش انسان ها به فرقه ها، نیازهای اوست که مقام معظم رهبری در سخنرانی خود به آن اشاره نموده اند. عملکرد فرقه ها به گونه ای است که تصور می شودمی توانند پاسخ نیازهای موجود مردم را عرضه کنند. اما به جای عرضه معویت راستین، مفاهیم و معنویات بدلی که کم اثر و آسیب زا است به مردم عرضه می کنند.

 

وي خاطرنشان کرد: 13 مدل گروه فرقه ای در دنیا موجود است که هفت مدل از این گروه های فرقه ای در ایران حضور جدی دارند. یکی از پرمخاطبترین این مدل ها فرقه های درمانی هستند. که جزء شایعترین روش های جذب بسیاری از گروه های فرقه ای استفاده از روش های درمانی است. 

برخی از فرقه های موجود مانند رام الله و علی یعقوبی از درمان به عنوان یکی از عوامل جذب بهره می گیرند ولی تنها گروهی که فعلا متمرکز در موضوع درمان است عرفان کیهانی است که با بهره گیری از آموزه های عرفانی تبدیل به فرقه ای ترکیبی از مذهب و درمان شده است.

 

 حجت الاسلام شهبازنژاد اظهار داشت:فرقه عرفان حلقه با بیش از پانزده سال قدمت در ایران و به رهبری فردی به نام محمد علی طاهری معتقد است درمان یکی از مقدمات رسیدن به عرفان است. که براساس تحقیقات انجام شده متاسفانه این گروه درمانی عرفانی از سیستم های فریب و بهره کشی از اعضا استفاده می کند و باعث آسیب های فراوان به خانواده ها از جهات مذهب، اقتصادی و آسیب های فردی که شامل مشکلات تحصیلی و شغلی و اختلالات روحی و روانی برای اعضای این فرقه شده است.در این فرقه پیروی از سنت های فرقه های سری که از ارعاب و ترور، برای سرکوب منتقدین و مخالفین استفاده می شود بهره می گیرند.

 منبع

تاريخ: ۱۳۹۲/۷/۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal