حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
نجمه سادات امیری از مبلغان دفتر تبلیغات:
 شبیخون فرهنگی با ترویج مصرف گرایی
فرهنگ حاکم بر خانواده‌ها تاثیر مستقیمی بر رفتارهای اجتماعی داشته و می‌تواند آینده‌ای درخشان یا مبهم را برای فرزندان رقم بزنند، این در حالی است که دشمن با پی بردن به نقش این نهاد و هدف قرار دادن عمود این خیمه سعی دارد

به گزارش رسالات به نقل از مهر، بنا به نظر روانشناسان و کارشناسان اجتماعی فرهنگ حاکم بر خانواده‌ها و نوع تربیت خانوادگی افراد تاثیر مستقیمی بر شکل رفتارهای اجتماعی داشته است در حالی که خانواده اولین و مهمترین نهادیست که می‌تواند آینده فرزندان را رقم بزند.

 

 با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌ای اصلی مقام معظم رهبری (مدالظله العالی) توسعه فرهنگ قرآنی بوده است لازم است تا والدین به عنوان حافظان خط مقدم تربیت و پرورش کودکان امروز و سکان‌داران آینده کشور اهتمام ویژه‌ای به کتاب زندگی، قرآن کریم داشته باشند تا در سایه سار انوار الهی این کتاب آسمانی بتوانند خانواده‌ای قرآنی و در نهایت جامعه‌ای مبتنی بر رفتارهای قرآنی را به نسل‌های آینده تحویل دهند.

 

بانوی مبلغه دفتر تبلیغات مشهد در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدالظله العالی) قرآن نازل شده بر پیامبر (ص) سبک و برنامه زندگی ما است و خانواده قرآنی نیز خانواده‌ای است که در راستای کتاب خدا حرکت و عمل کند.

 درک قرآن بدون عترت امکان ندارد

 نجمه سادات امیری اظهار می‌کند: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید «اطیعوالله و اطیعوالرسول(کسی که از من اطاعت کند از رسول من هم اطاعت کند)» خداوند قران را نازل فرموده اما باید بدانیم این کتاب آسمانی بدون استفاده از راهنما که همان عترت پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) است خوب فهمیده  نمی‌شود و درک کامل آن امکان ندارد.

 وی تصریح می‌کند: پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) فرمودند من نزد شما دو امانت می‌گذارم و آن قرآن و عترت است که در واقع عترت به منظور تفسیر صحیح قرآن مورد نظر است و هر خانواده‌ای که بتواند قران و عترت را الگو قرار دهد بدون شک خانواده‌ای قرآنی خواهد بود.

امیری با بیان اینکه ستون اصلی در خانواده قرآنی پدر است و مادر سایبان این خانواده محسوب می‌شود ابراز می‌کند: ستون خانواده باید تا می‌تواند نقش و وظیفه‌اش را به نحو احسن انجام دهد و مادر به عنوان پشتیبان این ستون در کنار یکدیگر بتوانند بنیان خانواده را شکل داده و آن را حفظ کنند.

اسلام آمریکایی مادران را مصرف گرا می‌کند

وی عنوان می‌کند: برای رسیدن به خانواده قرآنی باید سبک و برنامه زندگی را بر اساس قرآن و دستورات امامان (ع) قرار داد و نکات ریز و درشت آن را در تربیت فرزندان از یاد نبرد.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت خدیجه (س) نقطه مقابل خانواده قرآنی را خانواده اسلام آمریکایی می‌داند و می‌گوید: اسلام آمریکایی همان چیزی است که دشمن از سال‌ها قبل با تبلیغات خود رواج داده است و در آن مادران که سایبان خانواده‌ها هستند نقش یک موجود مصرف گرا را بازی می‌کنند و به فکر تربیت دینی و قرآنی فرزندانشان و همچنین ارتقاء اعتقادات خانواده شان نیستند و پدران نیز تبدیل به منبع درآمدی می‌شوند که نقش کیف پول اعضای خانواده را بر عهده دارند.

 90 درصد ارتباط کودکان با مادرانشان است

 اکرم نظری معاون آموزشی طلاب آزاد مدرسه اسلام‌شناسی حضرت زهرا (س) مشهد نیز قرآن را اساس و بنیان خانواده‌های اسلامی می‌داند و به خبرنگار مهر، می‌گوید: قرآن کریم از همه نظر بهترین راهنما برای خانواده‌ها است.

وی می‌افزاید: تک تک آیات قرآن می‌توانند به عنوان راهنمای خانواده‌هایی باشند که به دنبال امنیت هستند و خانواده‌هایی که در راستای قرآن گام بر می‌دارند خانواده‌های قرآنی محسوب می‌شوند.

 نظری پدر و مادر را استخوان و اسکلت اصلی خانواده می‌داند و اظهار می‌کند: بچه‌ها با الگو برداری از پدر و مادر شخصیتشان شکل می‌گیرد و در صورتی که والدین اهل نماز و لقمه حلال و رعایت آداب و احکام اسلامی باشند و بر مبنای آمیزه‌های قرآنی حرکت کنند فرزندانشان نیز همین مسیر را ادامه خواهند داد و به خطا رفتن فرزندان در یک چنین خانواده‌هایی جزء نوادر است.

وی با تاکید بر نقش مادران در تربیت قرآنی فرزندان ابراز می‌کند: 90 درصد ارتباط کودکان با مادرانشان است و اغلب پدران به منظور تامین معیشت خانواده بیرون از خانه هستند.

تفاوت خانواده‌های قرآنی با دیگران

 معاون فرهنگی مدرسه علمیه اسلام‌شناسی حضرت زهرا (س) مهمترین تفاوت خانواده‌های قرآنی با سایر خانواده‌ها را در میزان آرامش حاکم بر خانواده قرآنی می‌داند و اذعان می‌کند: با آرامشی که بر گرفته از روح قرآن است خانواده قرآنی می‌تواند مسائل و مشکلات پیش رو را حل کند حال آنکه خانواده‌هایی که سبک زندگی شان مبتنی با مسائل دنیا گرایی و غرب زدگی است از داشتن چنین آرامشی محروم هستند.

وی تاکید می‌کند: برای داشتن جامعه‌ای اسلامی و قرآنی باید تبلیغ و آموزش مبانی عملی قرآن کریم را از سنین خردسالی و از بین کودکانمان شروع کنیم.

 دشمنان کودکان ما را هدف گرفته‌اند

و توضیح می‌دهد: دشمنان انقلاب اسلامی و مخالفان گسترش اسلام ناب محمدی (ص) بوسیله انواع پویانمایی‌ها و عرضه محصولاتی همچون انواع بازی‌های رایانه‌ای و فیلم‌های گوناگون و حتی کیف و کفش‌های عرضه کننده فرهنگ غرب کودکان ما را هدف گرفته‌اند و سعی دارند تا با القاء باور‌های کاذب به آنها آینده سازان ایران اسلامی را به افرادی کم اعتقاد و بدون باورهای اسلامی و قرآنی تبدیل کنند.

 

وی می‌افزاید: لذا وظیفه ما نیز دادن پیام‌های قرآنی و اسلامی از طریق بازی‌های مورد علاقه کودکان و همچنین انواع پویانمایی‌های مبتنی بر فرهنگ اسلامی و قرآنی و پر کردن اوقات کودکان با مسائلی برگرفته از فرهنگ کشور و دین خودمان است و بی‌تفاوت بودن در این زمینه نسل‌های آینده ما را با چالش‌های جدی روبرو خواهد کرد.

 

مبلغه نمونه دفتر تبلیغات: برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی مبتنی بر آموزه‌های قرآنی و دینی، تربیت مشاوره‌های دینی، کارگاه‌های تخصصی نهج‌البلاغه، طراحی هدفمند بازی‌های کودکانه و سبک زندگی قرآنی و علوی را جزء نکاتی می‌داند که می‌تواند در گسترش فرهنگ دینی و قرآنی در بین خانواده‌ها موثر بوده و باعث نمود آیات الهی در نوع رفتارها و عملکردهای خانواده‌های ایرانی شود.

 

نتیجه آمارها و تحقیقات صورت پذیرفته حاکی از تاثیر دین و مذهب در کاهش مشکلات ناشی از صنعتی شدن زندگی بشر است ورود قرآن و عترت و عملی شدن آموزه‌های دینی در خانواده‌ها علاوه بر ایجاد آرامش در درون هر خانواده باعث تزریق آن به جامعه خواهد شد و جامعه آرام مبتنی بر آموزه‌های دینی جامعه‌ای بهتر برای زندگی کردن خواهد بود.

 

آنگاه که خانواده قرآنی تبدیل به جامعه قرآنی شود عدالت، صداقت، نوع دوستی، و همه آنچه اسلام برای مسلمانان و خداوند برای بندگانش می‌خواهد محقق خواهد شد و همین زمان است که نور ولایت منتظر غایب (عج) در نور هدایت قرآن گره خواهد خورد تا بشریت را به سعادت برساند./   گزارش: رضا آرمانیان

 

 

 

 

 

 


تاريخ: ۱۳۹۲/۷/۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal