حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت‌الاسلام محمد امیر زارعيان/اختصاصی رسالات:
 مقابله با بازی‌های رايانه‌ای ضد اسلامی با هشدار دادن!
كارشناس بازیهای رایانه ای گفت: نقد و بررسی و هشدار دادن بازی‌های رايانه‌ای ضد اسلامی كفايت نمی‌كند بلكه تنها راه آن توليد مناسب است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدامیر زارعیان، کارشناس بازی‌های رایانه ای، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، با اشاره به مشکلات صنعت بازی‌های رایانه‌ای اظهار کرد: تنها خلأ صنعت بازی‌های رایانه‌ای، بحث تولید است.
 
ما به لحاظ محتوا، منابع، مأخذ و مراجع فرهنگی و دینی غنی هستیم. کشورمان به لحاظ تاریخ ایرانی و اسلامی دارای قوت‌های بسیاری است و اسطوره‌های بسیاری در ادبیاتش خود دارد و نیازی نیست که همچون کشورهای دیگر به اسطوره‌سازی بپردازیم. 
 
وی افزود: ایران یکی از پرمخاطب‌ترین کشور در عرصه فضای مجازی همچون اینترنت و بازی‌های رایانه‌ای ارزیابی شده است. بنابراین در عرصه مخاطب هم مشکلی نداریم. بسیاری از جوانان ایرانی در مسابقات جهانی و منطقه‌ای حضور دارند و رتبه‌های خوبی را کسب کرده‌اند.
 
کارشناس صنعت بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: آنچه که در حوزه بازی‌های رایانه‌ای، فقدان آن را شاهد هستیم، تولید آن است. در سال‌های اخیر شاهد تولید بازی‌های رایانه‌ای بودیم اما این بازی‌ها نیاز به تکمیل و تقویت دارد.
ما هنوز ابتدای راه هستیم و راه زیادی را برای رسیدن به هدف داریم.
البته جوانان با ایده‌های خوبی وارد این عرصه شده‌اند اما نیازمند تقویت این صنعت هستیم. وی بیان کرد: ما هنوز رشته دانشگاهی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای نداریم در حالی که همه دنیا روی این موضوع به صورت آکادمیک کار می‌کنند. بازی‌های رایانه‌ای به دلیل فراگیر بودنش بیش از سینما مخاطب دارد. 
 
حجت‌الاسلام زارعیان اظهار کرد: چند بازی رایانه‌ای که تولید شده چندان قوی نبود. برخی از آن‌ها الگوبرداری بوده و چند بازی دیگر که بر اساس ادبیات کهن همچون گرشاسب و میر مهنا تولید شده نتوانست مخاطب خود را جذب کند. زیرساخت‌های صنعت بازی‌های رایانه‌ای را تقویت کنیم 
 
وی افزود: زیرساخت‌های صنعت بازی‌های رایانه‌ای نیاز به تکمیل دارد و به لحاظ تکنیکی باید پیش‌روی کنیم که این امر نیازمند بهره‌مندی از اساتید سطح جهان است. باید از تجربه‌های اساتید جهان استفاده کرده و سپس آن را بومی کنیم.
اگر در این صنعت بتوانیم به واسطه زیرساخت‌های مناسب، برنامه‌ریزی درست و آینده نگری گام‌هایی را پیش ببریم، قطعاً در این صنعت موفق خواهیم بود. این کارشناس فضای مجازی تصریح کرد: در صنعت بازی‌های رایانه‌ای هم به لحاظ محتوا و نیروهای انسانی از ظرفیت‌های خوبی برخورداریم و باید از این ذخایر به خوبی استفاده کینم. اگر نتوانیم در این زمینه به درستی کار کنیم، قطعاً مخاطبان خود را از دست خواهیم داد.
 
وی بیان کرد: قطعاً قصص قرآنی، ایده جذابی است که می‌توان از آن در بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرد. هم‌اکنون بسیاری از بازی‌های تولید شده برگرفته از ایده‌های جذاب است و کشورمان که از این محتوای قرآنی برخوردار است چرا نباید بهره‌مند شود. 
 
حجت‌الاسلام زارعیان اظهار کرد: قرآن از ظرفیت قوی برای تولید بازی‌های رایانه‌ای برخوردار است و تنها باید زبان بازی رایانه‌ای را درک کنیم تا بتوانیم بازی جذابی را تولید کنیم. تا زمانی که زبان را نشناسیم نمی‌توانیم مخاطبمان را بدست بیاوریم.
 
وی افزود: بازی‌های رایانه‌ای موفق جهان مدیون تهیه‌کننده‌ها، کمپانی و سرمایه‌گذاران قوی هستند. اگر بهترین داستان قرآنی داشته باشیم و با همه فراز و فرودها و جنبه‌های ادبیاتی تبدیل به بازی رایانه‌ای شود، سرمایه‌گذار خوب نداشته باشد، فرآیند بازی به درستی مدیریت نخواهد شد و در نهایت بازی جذابی در اختیار کاربر قرار نخواهد گرفت. 
 
این کارشناس فضای مجازی با اشاره به راه‌های مقابله با بازی‌های ضد اسلامی گفت: ما چه دفاع کنیم و چه نکنیم و هر حالتی داشته باشیم این بحث تهاجمی از سوی دشمن ادامه دارد. آن‌ها به واسطه رسانه‌های مختلف همچون بازی‌های رایانه‌ای اهداف خود دنبال می‌کنند.
نقد و بررسی و هشدار دادن بازی‌های رایانه‌ای ضد اسلامی کفایت نمی‌کند بلکه تنها راه آن تولید مناسب است.
 
وی ادامه داد: ابتدا باید اذهان کودک را تجهیز کنیم و سپس به تقویت خداشناسی در آن‌ها بپردازیم. زمانی که اعتماد به خدا و تجربه دینی را در نسل امروز تقویت کنیم دیگر نباید هراسی از تولید بازی‌های
ضد اسلامی داشته باشیم.
در کنار این موضوع هم می‌توانیم به تولید بازی‌های رایانه‌ای بومی با محتوای درست بپردازیم.
تاريخ: ۱۳۹۲/۷/۱۷
باسلام -راهكارهايي كه حجت الاسلام زارعيان فرمودند بسيار خوب و قابل استفاده براي جامعه ي ماست است -موفق باشيد
نوشته شده توسط صادق رمضاني در تاریخ ۱۳۹۲/۷/۲۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal