حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مصاحبه ای با مسوول غرفه مبلغان مشاوره خانواده در پ:
 مبلغان تبليغ فرشتگان نجات خانواده ها از هجمه هاي فرهنگي
در اين دنياي پر زرق و برق كه با گسترش ماهواره ها، رسانه ها و اقسام شبكه هاي داخلي و بين المللي روبرو هستيم؛ دشمنان نظام در تلاش اند تا با حمله به كيان خانواده هاي ايراني آنان را با مشكلاتي روبرو سازند و از سوي ديگر مبلغان مي كوشند تا با ارائه بهترين برنامه هاي فرهنگي از كيان خانواده ها دفاع و از هم پاشيدگي آن ها جلوگيري کنند. يكي از اين برنامه ها بحث مشاوره خانواده است.
همزمان با هفته پاياني ماه مبارك رمضان شاهد برگزاري پنجمين نمايشگاه قرآن و عترت با حضور دستگاه ها، ارگان هاي ذي ربط و موسسات قرآني و مذهبي در همه زمينه ها در محل نمايشگاه بين المللي مشهد هستيم. به منظور آشنايي با فعاليت مراکز و گروه هاي مشاوره دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي گفت و گويي را با حسن عابد پور مدير اجرايي كارگروه مشاور خانواده و آسيب هاي اجتماعي اين دفتر ترتيب داده ايم که در ذيل پي مي گيريم.
لطفا براي شروع از طرح مبلغان مشاور خانواده و زمان اجراي اين طرح مطالبي را عنوان بفرماييد؟
گروه مبلغان مشاور خانواده و آسيب هاي اجتماعي از سال 88 زير نظر معاونت فرهنگي تبليغي دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي فعاليت خود را آغاز کرد و با توجه به نيازي كه در قسمت خانواده ديده مي شد و پر كردن خلاهايي كه در بحث مسائل خانواده مطرح بود همچنين تمايل خانواده ها به طرح مشکلاتشان با روحانيان باعث شد تا گروه مبلغان مشاور خانواده به طور رسمي از روز اول مهرماه 88 آغاز به کار کرد.
اهم فعاليت هاي اجرايي اين گروه را بفرماييد؟
تشكيل كارگروه و اتاق فكر مركب از اساتيد حوزه و دانشگاه همچون حجج الاسلام عيسي نژاد، موسوي، خادميان، عبدالرضاپور، ولي نژاد، باغبان، نظري و سركار خانم علي شاهي، برگزاري 20 جلسه كارشناسي كارگروه، برگزاري آزمون كتبي، برگزاري مصاحبه و پذيرش افراد داوطلب و برگزاري دوره آموزشي كوتاه مدت عمومي به مدت بيش از 40 جلسه از اهم فعاليت هايي اين گروه است.
در دنياي امروز كه با گسترش شبكه هاي ماهواره اي تحت حمايت غرب، كيان خانواده ها ضعيف شده است، عمده ي برنامه هاي شما در اين زمينه چيست؟
 در قسمت هاي مختلف فعاليت هايي داشته ايم  به طوري که كليه دانش پژوهان اين گروه پس از تقسيم بندي در سه دسته پژوهشي، ملزم به انجام تحقيقاتي در زمينه هاي جوانان و انتخاب همسر، بهداشت روان در قرآن، تاثير اشتغال مادران در بهداشت رواني فرزندان و نگاه اسلام، طلاق آثار و پيامدهاي آن، روش هاي تربيت فرزند بر اساس آموزه هاي قرآن و عترت، سيره تربيتي پيامبر با كودكان، حقوق و تكاليف زوجين نسبت به يكديگر شده اند كه در اين راستا دفتر تبليغات اسلامي استان با برنامه هايي كه در زمينه مقابله با هجمه هاي فرهنگي داشته، توانسته است به موفقيت هاي بسياري در امر مشاوره خانواده دست يابد.
آيا در كنار اين برنامه ها فعاليت هاي جنبي را هم ويژه دانش پژوهان در نظر گرفته ايد؟
بله، مهم ترين اين برنامه ها شركت در فعاليت هاي فرهنگي، ديني بنياد حريم نماز، ارائه مشاوره فردي در مساجد، تدريس در مراكز فرهنگي و برگزاري كارگاه هاي علمي بوده است.
دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي در زمينه هاي مختلفي سعي كرده است با كالبد شكافي به بررسي دقيق موضوعات بپردازد، مهم ترين برنامه هاي همكاران شما در بخش مشاوره خانواده براي آينده چيست؟
برگزاري دوره تخصصي مشاوره خانواده از آغاز مهرماه سال جاري، ارائه مهارت هاي زندگي در سه بخش حقوق والدين، حقوق همسران و حقوق فرزندان، بازشناسي و مديريت بحران هاي اخلاقي، بازشناسي جريان اعتياد و مهار آن از مهم ترين برنامه هاي اين بخش است.
آيا به غير اين عناوين برنامه هاي ديگري هم داريد؟
ما براي اين كه بتوانيم از كيان خانواده دفاع كنيم و جوانان ما تحت تاثير فرهنگ بيگانه قرار نگيرند، برنامه هايي را مد نظر قرار داده ايم كه برگزاري همايش ها و نشست هاي تخصصي با موضوعات مشاوره ديني، ايجاد بانك توانمندي اساتيد و فعالان حوزوي مشاور ديني، تحليل مكاتب روانشناختي ديني ، تاسيس كتابخانه تخصصي مشاوره ديني و بررسي وضعيت موجود در مراكز مشاوره اي با نگاه به آموزه هاي ديني و مباني تربيتي قرآن و عترت از مهم ترين اين برنامه ها مي باشد.
در پايان اگر سخني براي خوانندگان داريد، بفرماييد؟
 از شما و تمامي دوستاني كه تلاش مي كنند در اين شب هاي پر بركت ماه مبارك در نمايشگاه قرآن و عترت مشهد اطلاع رساني دقيقي را از فعاليت غرفه ها، ارگان ها و موسسات قرآني داشته باشند تشكر مي كنم و براي همه آرزوي خوشبختي و سعادت را دارم.
تاريخ: ۱۳۸۹/۶/۱۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal