حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
 برگزاری جلسه شورای هفتگی اداری با حضور مدیر کل و روسای ادارات در هفته جاری
اعزام 160 نفر در اربعین حسینی / کارگاه نقد عالمانه منبر / مصوبه جذب مبلغان و مبلغات / اخبار سامانه ایپرسش / مرحله نهایی اعطای گواهینامه‌های آموزشی / گزارش و مصاحبه‌های اختصاصی جدید برای رسالات...


 

 

نشست شورای مدیران اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد عیسی‌نژاد مدیرکل فرهنگی تبلیغی، حجت‌الاسلام علی کامل رضانیا رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی (ایپرسش) حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی قائمی هاشمی رئیس اداره امور مبلغان برادران، حجت‌الاسلام محمد بذرافشان دبیر جلسه، حجت‌الاسلام محمدجواد ربانی مسئول واحد اطلاع رسانی رسالات وفاضل ارجمند حسینعلی قهرمانی رئیس اداره آموزش‌های کاربردی مبلغان با هدف بررسی کارشناسی فعالیت‌های جاری وآینده ی اداره کل فرهنگی تبلیغی دوشنبه 23 دی ماه 92 در محل دفتر مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

 در این جلسه که از ساعت 12 شروع و تا ساعت 14:15 ادامه داشت حجت الاسلام والسلمین عیسی‌نژاد مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ضمن ارائه گزارشی از سفر به دفتر قم و اشاره به نکاتی در حوزه مسائل اصلی و فرآیندهای سازمانی اداره کل فرهنگی‌تبلیغی، از مدیران ادارات درخواست نمودند تا گزارش عملکرد و برنامه‌های جاری اداره متبوع خود را بیان نمایند

 در ابتدای ارائه گزارش مدیران، حجت‌الاسلام سیدمهدی هاشمی رئیس اداره مبلغان برادر از اعزام 160 نفر در اربعین حسینی خبر دادند و پس از گزارش برگزاری کارگاه نقد عالمانه منبر از تلاششان جهت دعوت از بزرگان منبر در کشور به خصوص تهران و قم جهت نقد عالمانه منبر و انتقال تجربیات به مبلغان جوان گفتند و در ادامه پیشنهاداتی در این حوزه ارائه دادند. در پایان گزارش ایشان حجت‌الاسلام عیسی‌نژاد از مصوبه جذب مبلغان و مبلغات جدید خبر دادند که به زودی باید اطلاعیه آن توسط اداره امور مبلغان برادر آماده شود و فرایند جذب و گزینش و مصاحبه توسط اداره مبلغان برادر و خواهر همچنین با مشارکت اداره آموزش‌های کاربردی مبلغان انجام گردد.

                                    

سپس حجت الاسلام رضانیا گزارشی از فعالیت‌های فنی و علمی سامانه ای‌پرسش ارائه نموده و از ورود خدمات سامانه پاسخگویی ایپرسش به نرم‌افزارهای اجتماعی موبایل و شبکه‌ها و پایگاه‌های اجتماعی خبر دادند در پایان گزارش ایشان حجت‌الاسلام عیسی‌نژاد ضمن تاکید بر کارشناسی کردن و بازخوردگیری از این نوع فعالیت‌های جدید بر اجتناب از ورود به حواشی که باعث کاهش سرعت و دقت کمی‌کیفی فرایند پاسخگویی است تاکید کردند و در خصوص تغییرات جدید برای ای‌پرسش در آینده نزدیک مطالبی ناظر به مصوبه هیات امنای محترم دفتر بیان نمودند.

 

در ادامه حسینعلی قهرمانی رئیس اداره آموزش‌های کاربردی مبلغان از مراحل نهایی اعطای گواهینامه‌های دوره‌های آموزشی و کارگاه‌ها خبر دادند و نمونه گواهینامه‌های صادر شده به صورت مشترک میان فرهنگسرای خانواده وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد معطوف به دوره آموزشی توانمند سازی مشاوران و همیاران خانواده و گواهینامه مشترک با انجمن علمی گیاهان دارویی ایران معطوف به برگزاری دوره آموزشی طب معصومین (علیهم‌السلام) با محوریت رساله ذهبیه امام رضا (ع) را ارائه دادند.

 
وی همچنین از عملیاتی سازی طرح ارسال بسته‌های آموزشی مجازی به مبلغان از طریق ایمیل و نیز از برگزاری کارگاه‌های آموزشی تصوف و زرتشت و ارتباط موثر با مخاطب در فرایند تبلیغ خبر داد و نسبت به امکان مقدمات انجام توافق میان اداره آموزش‌های کاربردی مبلغان و فرهنگسرای خانواده حسب پیشنهاد حجت‌الاسلام رزم‌آرا مدیر آن فرهنگسرا با هدف شناسایی، ساماندهی و شبکه سازی و آموزش مشاوران برجسته خراسان در سال آینده، نکاتی را مختصرا بیان نمود.

در این جلسه حجت الاسلام ربانی از تهیه گزارش مشروح از کارگاه نقد عالمانه منبر و انجام چند مصاحبه با نخبگان تبلیغی خبر دادند و ضمن اعلام اینکه در آینده نزدیک به‌زودی این مصاحبه‌ها در سایت رسالات منعکس خواهد شد از تغییرات فنی جدید سایت و پیگیری‌های انجام شده در این باره گزارش دادند.

همچنین ایشان تاکید کردند تاکنون سعی شده در ارائه مطالب اصل را بر دقت ویرایشی در حد چاپ کتاب باشد و از لحاظ بصری سعی شده حتی‌المقدور نکات حائز اهمیت متمایز از لحاظ رنگ و پررنگی باشد تا خوانندگانی که فرصت کمتری برای مطالعه دارند بتوانند رئوس مطالب را ببینند. تا بیشتر قابل استفاده باشد.

در پایان نشست حجت الاسلام والسلمین عیسی‌نژاد نسبت به ضرورت ویرایش صحیح اخبار و دقت در ارائه مطالب سایت رسالات تاکید کردند و از زحماتی که حجت‌الاسلام ریانی تاکنون برای سایت رسالات کشیده‌اند تشکر و قدردانی نمودند.

 

تاريخ: ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal