حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
 حضرت موسی (ع) چگونه شایسته پیامبری شد؟
حضرت موسی (ع) پس از فرار از نزد فرعونیان به خدمت حضرت شعیب(ع) رسید و با یکی از دختران آن حضرت ازدواج کرد و به همین جهت حدود 10 سال برای آن‌حضرت شبانی می‌کرد. آن زمان هنوز به مقام رسالت نرسیده بود.

حضرت موسی (ع) پس از فرار از نزد فرعونیان به خدمت حضرت شعیب(ع) رسید و با یکی از دختران آن حضرت ازدواج کرد و به همین جهت حدود 10 سال برای آن‌حضرت شبانی می‌کرد. در آن زمان هنوز به مقام رسالت نرسیده بود.

 روزی از روزها که گوسفندان را به چرا برده بود یکی از گوسفندان از گله جدا افتاد و تنها شد. حضرت موسی(ع) خواست آن را به گله برگرداند که گوسفند رمید و در صحرا شروع به دویدن کرد و چون پشت به گله بود و گله را نمی دید ترسید و همانطور در صحرا پیش رفت.

حضرت موسی(ع) از پس آن گوسفند دوید و آن را رها نکرد تا آنکه پس از طی مسافتی طولانی و حدود دوسه فرسنگ دویدن طاقتی برای گوسفند نماند و از خستگی روی زمین افتاد طوری که نمی توانست بلند شود.

حضرت موسی(ع) وقتی به آن گوسفند رسید براو رحمش آمد. با وجود خستگی زیاد نشست و گوسفند را در آغوش گرفت و نوازش کرد و گفت: ای بیچاره، چرا می‌گریزی و ازچه کسی فرار می‌کنی؟ هم خودت را خسته کردی هم من را.

سپس خواست گوسفند را برگرداند که دید از فرط خستگی توان بلند شدن ندارد. حضرت موسی(ع) گوسفند را برداشت و بر گردن و دوش خود گذاشت و تمام آن مسافت طولانی را با تحمل سنگینی آن برگشت.

همین‌که به گله نزدیک شدند گوسفند با دیدن سایر گوسفندان روحیه گرفت و به جنبش درآمد. حضرت موسی(ع) فهمید و بلافاصله آن را برزمین گذاشت تا گوسفند خود را به گله برساند.

در این حال پروردگار عالم به فرشتگان خویش ندا کرد: دیدید بنده ی مرا که چطور با آن گوسفند زبان بسته رفتار کرد و به خاطر رنجی که از آن دید او را آزار نرسانید و نیز بخشید و رحمت کرد.

 به عزتم سوگند که او را بالا برم و حبیب خویش قرار دهم و او را به پیامبری رسانم و برایش کتاب بفرستم و او را به چنان جایگاهی رسانم که تا جهان باشد او را یاد کنند.

منبع: جوامع الحکایات و لوامع الروایات

 

تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal