حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
 وحدت اسلامی در اندیشه امام خمینی‌(ره)
اگر اسلام واقعی که عامل وحدت و تحرک کلیه‌ی فرق مسلمین در مقابل بیگانگان است، همین‌طور در زیر پرده‌ی سیاه استعماری پوشیده بماند و آتش اختلاف و تشتّت در میان مسلمین افروخته گردد، خطر ویران‌کننده‌ای، متوجه اساس اسلام و احکام قرآن می‌باشد.(صحیفه امام، ج 2، ص488)

درتاریخ پر فراز و نشیب اسلام، تفرقه بین مذاهب و ملل اسلامی، زخم خونینی در چهره‌ی زیبای امت اسلامی بوجود آورده است. این جراحت از دید مصلحان امت پنهان نمانده و نگرانی آنان را برانگیخته است. از این رو امام خمینی قدس سره هم‌چون طبیبی دلسوز به درمان این زخم پرداخته‌اند.

«دشمنان اسلامند که می‌خواهند ما را با برادرهای خودمان مختلف کنند. دشمنان اسلام یا گول خورده‌های از آن‌ها هستند که در این وقت مخالفت بین دو دسته را اعلام می‌کنند. ما اعلام می‌کنیم «وحدت کلمه» مسلمین را. اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند، امکان نداشت اجانب بر آن‌ها تسلط پیدا کنند. این تفرقه در بین مسلمین است که باعث شده است اجانب بر ما تسلط پیدا بکنند. این تفرقه مسلمین است که از اول با دست اشخاص جاهل تحقق پیدا کرد... واجب است بر همه مسلمین که با هم باشند...» (صحیفه امام، مجموعه آثار امام خمینی، ج 6، ص 83)

«ائمه اطهار علیهم‌السلام سفارش کردند به ما که بپیوندید با هم، و با هم اجتماعمان را حفظ کنیم و کسی که این اجتماع را بخواهد بهم بزند، یا جاهل است یا مغرض و نباید به این حرف‌ها گوش بکنند. برادران سنی نباید به یک تبلیغاتی که از طرف دشمنان اسلام می‌شود، ترتیب اثر بدهند. ما با آن‌ها برادر هستیم. آن‌ها با ما برادر هستند.»(همان)

«اگر ملت اسلام بیدار نشوند و به وظایف خود آگاه نگردند، اگر علمای اسلام احساس مسئولیت نکنند و به پا نخیزند، اگر اسلام واقعی که عامل وحدت و تحرک کلیه‌ی فرق مسلمین در مقابل بیگانگان است و ضامن سیادت و استقلال ملل مسلمان و کشورهای اسلامی می‌باشد، بدست عوامل و عیادی اجانب همین‌طور در زیر پرده‌ی سیاه استعماری پوشیده بماند و آتش اختلاف و تشتّت در میان مسلمین افروخته گردد، روزهای سیاه‌تر و نکبت‌بارتری بر جامعه‌ی اسلامی در پیش است و خطر ویران‌کننده‌ای، متوجه اساس اسلام و احکام قرآن می‌باشد...» (همان، ج 2، ص 488)

منبع: کتابچه‌ی «آب را گل نکنیم» نوشته‌ی سید حجت سبحانلو و مهدی شاندیزی

 

 
تاريخ: ۱۳۹۳/۱۰/۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal