حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۵ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان خبر داد:
 ثبت‌نام رشته‌های تخصصی سطح سه آغاز شد
ثبت‌نام رشته‌های تخصصی تفسیر و علوم قرآن، فقه مقارن، کلام مقارن، فلسفه و کلام اسلامی و علوم و معارف حدیث، ویژه‌ی طلّاب برادر آغاز شد.

به گزارش سايت معالم، ثبت‌نام پنج رشته‌ی تخصصی تفسیر و علوم قرآن، فقه مقارن، کلام مقارن، فلسفه و کلام اسلامی و علوم و معارف حدیث سطح سه آغاز شده است و طلّاب می‌بایست در بازه‌ی زمانی بیستم بهمن تا چهاردهم اسفند‌ماه به صورت اینترنتی و از طریق شبکه معالم، فرم ثبت‌نام را تکمیل و اولویت رشته‌ی تحصیلی خود را تعیین نمایند.

اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، تابعیّت جمهوری اسلامی ایران، سلامت جسمی، صلاحیّت اخلاقی، داشتن حداكثر 40 سال سن، سوابق موفق تحصيلی در حوزه‌ی علمیّه (حداقل اتمام سطح دو  و البته تحصیلات بالاتر دارای اولويت می‌باشند)، داشتن پرونده‌ی رسمی تحصیلی (یا انتقالی) در مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و قبولی در آزمون و مصاحبه‌ی علمی ورودی را، شرایط پذیرش در این دوره‌ها بیان کرده است.

ضمناً در اطلاعیه‌ی ثبت‌نام، تبصره‌ای برای حضور طلّابی که دروس سطح دو آن‌ها به پایان نرسیده است در نظر گرفته شده است. بر این اساس، طلّابی که حداکثر 160 ساعت از دروس سطح 2 آن‌ها باقی مانده باشد، می‌‌توانند حداکثر تا پایان اولین سال تحصیلی در مرکز تخصصی در امتحانات مرکز شرکت نموده و در صورت قبولی به تحصیل ادامه دهند.

به نقل از سایت معالم، آزمون ورودی این رشته‌ها، روز پنج‌شنبه مورّخ 10 اردیبهشت‌ماه 1394، ساعت 16 برگزار می‌شود و مدارک ثبت‌نام در مصاحبه (پس از قبولی در آزمون) شامل «تصویر کارت ملّی»، «یک قطعه عکس با پشت‌نويسی»، «گواهی اتمام سطح دو حوزه یا اشتغال به تحصیل در پایه هشتم و بالاتر» و سایر گواهی‌های لازم برای امتیازات مصاحبه می‌باشد.

تذكرات مهم:

- مدّت تحصيل در هر يک از پنج رشته، با احتساب پايان‌نامه، سه سال خواهد بود.

- دانش‌پژوهان پذیرفته‌شده، مجاز به تحصیل هم‌زمان در سایر مراکز آموزشی حوزوی و دانشگاهی نیستند.

- دروس اصول فقه تخصصی و فقه تخصصی (کفایه و مکاسب)، به علاوه یکی از دروس تخصصی هر رشته، پیش از ظهر هر روز برگزار شده و سایر دروس رشته، بعدازظهرها ارائه می‌شود.

- سؤالات آزمون ورودی به صورت تستی چهارگزینه‌ای و دارای نمره منفی برای پاسخ‌های نادرست خواهد بود.

تاريخ: ۱۳۹۳/۱۱/۲۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal