حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ آبان     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره هنر و رسانه اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان خبر داد:
 جلسه‌ی نمایش و نقد فیلم "تک‌تیرانداز آمریکایی" برگزار گردید
هفدهمین جلسه‌ی انجمن سینما با نمایش و نقد فیلم سینمایی «تک تیرانداز آمریکایی» به کارگردانی کلینت ایستوود در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش رسالات، پس از نمایش فیلم، یوسف‌زاده، یکی از کارشناسان حاضر در جلسه با اشاره به کارنامه‌ی کلینت ایستوود گفت: فیلم اقتباسی از کتابی در همین مورد است و فیلم در گیشه فوق تصور سازندگانش فروش داشته است.

خالقی، کارشناس دعوت‌شده به جلسه نیز صحبت‌های خود را با بیان جزئیاتی از زندگی و سلوک ایستوود آغاز کرده و گفت: او یک فرد جمهوری‌خواه است؛ این یعنی تفکرات ضدجنگ دارد و این تفکرات در فیلم‌هایش و از جمله این فیلم دیده می‌شود. او هم‌چنین یک طرفدار حقوق زنان به حساب می‌آید و فیلم «عزیز میلیون دلاری» او به همین شاخه از تفکر او برمی‌گردد. نکته‌ی دیگر این‌که او طرفدار ازدواج هم‌جنس‌گرایان نیز می‌باشد.

وی ادامه داد: ایستوود بر محتوا و تکنیک‌های فیلم‌سازی بسیار مسلّط است. بیان سینما را خوب می‌فهمد و در آمریکا به شدت محبوب است و از بچه‌بسیجی‌های تند آمریکائی به حساب می‌آید!!

خالقی با اشاره به کارنامه‌ی سینمایی او اظهار داشت: ایستوود در ژانرهای مختلفی از جمله امنیتی-پلیسی و ورزشی-سیاسی فیلم ساخته است و یک کارگردان باتجربه و دارای کارنامه‌ی پربار در سینمای هالیوود محسوب می‌شود.

وی با توضیح برخی از جزئیات فیلم «تک‌تیرانداز آمریکایی» گفت: این فیلم به هیچ عنوان نیاز به تفسیر ندارد! دیالوگ‌ها و تم فیلم کاملاً مشخص، واضح و باثبات است و بدون پرده‌پوشی خاصی حرف خود را می‌گوید.

زارعیان، رئیس اداره هنر و رسانه اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان نیز بیان داشت: ظاهراً در این «پیچ تاریخی» که ما در آن به سر می‌بریم، آمریکا سعی در تطهیر چهره‌ی آلوده‌ی خود دارد!! این فیلم در راستای همین استراتژی است و بسیار وقیحانه و مستبدانه ساخته شده است.

وی افزود: چیزی که بسیار جالب است این است که در فیلم هیچ اشاره‌ای به مقدمه حضور آمریکائی‌ها در عراق نمی‌شود و انگار که این یک مسئله‌ی مشخص و واضح و بدون نیاز به توضیح است!!

خالقی در مورد تم اصلی فیلم گفت: تم اصلی فیلم جمله‌ی پدر کریس (نقش اول فیلم) به او است؛ «مردم سه دسته‌اند: گوسفند، گرگ و سگ گلّه!!». این جمله در ادامه‌ی فیلم تعریف می‌شود.

خالقی ادامه داد: در نگاه ابتدایی، دسته‌ی اول مردم عراق، دسته‌ی دوم القاعده و سایر گروه‌های تروریستی و دسته‌ی سوم آمریکائی‌ها هستند. در نگاه وسیع‌تر اما، دسته‌ی اول همه‌ی مردم دنیا، دسته‌ی دوم مسلمانان و دسته‌ی سوم نظام لیبرال سرمایه‌داری منظور می‌شود!!!

تاريخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱۴
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal