حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان خبر داد:
 نمایش و نقد فیلم "شیار 143"
هجدهمین جلسه‌ی انجمن سینما با نمایش و نقد فیلم سینمایی «شیار 143» به کارگردانی نرگس آبیار، عصر روز شنبه، 16 اسفند‌ماه 1393 در محل اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش رسالات، پس از نمایش فیلم، آقای یوسف‌زاده کارشناس برنامه، در مورد فیلم گفت: این فیلم دومین ساخته‌ی خانم آبیار می‌باشد که در جشنواره‌ی سال گذشته به نمایش درآمد و به شدت مورد استقبال مردم و منتقدین قرار گرفت. دو هفته‌ی پیش هم عوامل فیلم با رهبر انقلاب دیداری داشتند و ایشان هم فیلم را مورد عنایت قرار دادند.

وی در مورد کارگردان فیلم شیار 143 گفت: خانم آبیار بیشتر پیشینه‌ی ادبیاتی دارند و البته کتاب‌های ایشان تیراژ محدودی داشته است. کارشان در سینما را هم با فیلم‌های مستند و کوتاه شروع کرده‌اند.

یوسف‌زاده در مورد اولین ساخته‌ی خانم آبیار بیان داشت: اولین کار خانم آبیار در سینما "اشیاء از آن‌چه در آیینه می‌بینید نزدیک‌ترند" بوده است که آن هم دغدغه‌ی یک زن متوسط شهری‌نشین را بیان می‌کرد. این فیلم از جهت روایت، فیلم‌نامه، بازی، کارگردانی و... مشکل دارد. هم‌چنین فیلم نه به اکران درآمده است و نه وارد شبکه‌ی نمایش خانگی شده است.

وی در مورد شیار 143 گفت: فیلم اقتباسی از رمانی با همین موضوع است؛ یعنی مادری که سالیان سال منتظر فرزندش هست.

یوسف‌زاده در مورد ژانر دفاع مقدس گفت: این ژانر که به گفته‌ی شهید آوینی مهم‌ترین ژانر سینمایی ما می‌باشد، کم‌تر مورد توجه کارگردانان ما می‌باشد و در جشنواره‌ی امسال هم فیلم‌های زیادی در این ژانر ارائه نشده و اگر هم ارائه شده آن‌قدر ضعیف است که تهیه‌کنندگان تن به اکران چنین فیلم‌هایی نمی‌دهند.

کارشناس جلسه اظهار کرد: فیلم شیار 143 آن‌چنان هم که در محافل دوستان ارزشی و مذهبی ما تحویل گرفته شده است، قابل دفاع نیست. این فیلم در جشنواره‌ی فجر در بخش مسابقه، همان اول به دلایلی که هیئت انتخاب عنوان کردند کنار گذاشته شد. اما بعداً مشخص نشد که چه اتفاقی افتاد که فیلم وارد بخش مسابقه شد و سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن و هم سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را دریافت می‌کند!!

 
 کارشناس جلسه: آقای یوسف زاده

 حاضرین در جلسه
تاريخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal