حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ آبان     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره هنر و رسانه خبر داد:
 نمایش و نقد فیلم "میهمان داریم"
نوزدهمین جلسه‌ی انجمن سینما با نمایش و نقد فیلم سینمایی «میهمان داریم» به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور، عصر روز شنبه، 23 اسفند‌ماه 1393 در محل اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه فرهنگی-تبلیغی رسالات، پس از بیان توضیحات کوتاهی در مورد فیلم توسط کارشناس برنامه آقای یوسف‌زاده، پورسلطانی، یکی از حاضران در جلسه گفت: در مورد این‌که آیا این فضایی که ما داشتیم رئال بود یا خیر باید به شخصیت‌های فیلم و افرادی که وارد داستان می‌شوند توجه کنیم.

وی در مورد پایان فیلم گفت: این‌که ما نمی‌توانیم در مورد فیلم و انتهای آن به قطعیت حرفی بزنیم مربوط به بحثی است تحت عنوان پایان باز. در پایان باز شما به مخاطب چند گزینه یا استدلال می‌دهید و مخاطب با توجه به سلیقه‌اش انتخاب می‌کند. مثل فیلم جدایی نادر از سیمین. اما این فیلم پایانش باز نبود، ول بود!!

کارشناس جلسه آقای یوسف‌زاده گفت: آقای عسگری را بیشتر به عنوان مدیر سینمایی می‌شناسیم تا کارگردان! مدیریت شبکه‌ی دو سیما و مدیریت خانه‌ی سینما و بنیاد سینمایی فارابی بیانگر این مدعا است. تهیه‌کننده‌ی فیلم هم آقای منوچهر محمدی هستند که بسیار پرسابقه می‌باشند  و شاید بیشترین فیلم با مضامین روحانیت و مذهبی و این‌چنینی را ایشان ساخته باشند.

وی افزود: قصه قصه‌ی جانباز نیست، قصه‌ی پدر و مادر و خانه است.

کارشناس جلسه ادامه داد: فیلمنامه دو فضا را برای ما ترسیم می‌کند؛ یک فضای واقعی اول فیلم که فضای خانه تاریک و خراب است و قرار است میهمانی بیاید و یک فضای خیالی که به نظر من چرخش از فضای واقعی به خیالی خوب انجام نشده است و فیلم لنگ می‌زند، لذا کارگردان تمرکزش را روی میزانسن گذاشته است. به نظر فیلم از همین‌جا ضربه می‌خورد.

یوسف‌زاده بیان داشت: فیلمنامه خیلی بیش از حد کِش آمده است و می‌تواند در تدوین مجدد 20 دقیقه کم شود؛ متأسفانه در سینمای ما یک ایده‌ی چندخطی را بیخودی کِش می‌دهند.

رزقی، یکی از حاضرین در جلسه گفت: فیلم می‌توانست رازآلودتر باشد. فیلم ساده و صمیمی روایت می‌شود.

وی ادامه داد: زیباترین سبک روایت این است که دائماً سؤال ایجاد شود و پاسخ داده شود. با وجود محدود باودن فضا در فیلم بیننده احساس خفگی نمی‌کند، اما برخی کادرهای پرشی در فیلم تماشاچی را سردرگم می‌کند.

 نمایش و نقد فیلم "میهمان داریم"
تاريخ: ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal