حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره امور مبلّغان برادر خبر داد:
 یکصدو هفتاد و پنجمین کارگاه نقد عالمانه منبر برگزار شد
یکصدو هفتاد و پنجمین کارگاه نقد عالمانه منبر، پنجشنبه 24 اردیبهشت‌ماه، با کارشناسی حجت‌الاسلام والمسلمین روستاآزاد، در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش رسالات، یکصدو هفتاد و پنجمین جلسه از سری کارگاه‌های نقد عالمانه‌ی منبر، پنجشنبه‌ی این هفته با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین محمدنیا و با کارشناسی حجت‌الاسلام والمسلمین روستاآزاد و با حضور جمعی از طلّاب حوزه علمیّه خراسان در محل نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار ‌گردید.

حجت‌الاسلام محمدنیا، ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام کاظم علیه‌السلام گفت: در روایات برای شخصی که اخلاص دارد آثار زیادی بیان شده است از جمله این‌که شر روز قیامت از او برداشته می‌شود و جزایش بهشت خواهد بود.

وی با اشاره به آیه‌ی 9 سوره‌ی انسان بیان داشت: این آیه فقط در مورد امام علی علیه‌السلام نیست بلکه آن را می‌توان به تمامی ائمه تعمیم داد.

وی ادامه داد: اخلاص عامل ماندگاری افراد است. اخلاص صبر زیادی می‌خواهد و به همین دلیل جزایش بهشت است.

پس از اتمام سخنرانی و نقد چند تن از حاضرین در جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین روستاآزاد به ایراد سخن پرداخت. وی با تسلیت ایام شهادت اما موسی کاظم علیه‌السلام بیان داشت: امروزه انواع مختلف تبلیغ اعم از مجازی و مکتوب و تلفنی و غیره بوجود آمده است اما هم‌چنان منبر و گفتگوی چهره به چهره بزرگ‌ترین ظرفیت تبلیغی است که برای ما باقی مانده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین روستاآزاد افزود: منبر ظرفیت بالایی برای تبلیغ دارد و بسیار کارساز است مگر این‌که ما خودمان خرابش کنیم و به ان خدشه وارد نماییم.

وی در مورد اهمیت منبر گفت: منبر شاید گستره‌ی محدودتری را نسبت به یک سایت یا شبکه فرا بگیرد اما خاصیت اثربخشی منبر را هیچ‌کدام از آن‌ها ندارند. لذا منبر مهم‌ترین و مؤثرترین رسانه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین روستاآزاد ضمن تشکر از سخنران گفت: جسارت و جرأت و اضطراب نداشتن در منبر بسیار خوب است اما باید محتوای سخنان هم غنی باشد تا تأثیر اصلی روی دل و ذهن مخاطب گذاشته شود.

وی افزود: ما تمام تلاشمان را برای بهبود و افزایش اثربخشی این گونه جلسات انجام خواهیم داد.

کارشناس این جلسه‌ی نقد عالمانه ابراز داشت: مخاطب شناسی یک مسئله‌ی بسیار مهم است. ما دقیقاً نمی‌دانیم که مخاطبین پای منبر ما چه کسانی هستند و لذا باید بسیار حساب‌شده صحبت کنیم و جوانب مختلف را در نظر بگیریم.

رئیس اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی قم در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به داستانی از حجت‌الاسلام والمسلمین حاج حسین انصاریات گفت: ممکن است مسیر زندگی افرادی با یک یا چند جمله‌ی ما تغییر کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین روستاآزاد اضافه کرد: باید به مقتضای حال صحبت کرد. گفتن مسئله‌ای که اکثر مردم آن را رعایت می‌کنند یا می‌دانند ضرورتی ندارد.

وی عنوان داشت: این درست نیست که ما پیش خودمان بگوییم که من حرف حق را می‌زنم حالا مخاطب هرجوری که می‌خواهد برداشت کند!

ایشان در مورد منبر عنوان کرد: حرف تازه بزنید. آن‌چه در منبر می‌گویید حداقل 70 درصدش جدید و تازه باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین روستاآزاد در پایان ابراز داشت: در منبر باید ذوق و سلیقه داشت. یعنی حرف حق و موضوع دینی را با استدلال و کاملاً روشن و به دور از شبهه همراه کنید، با ذوق و ابتکار جدید.

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۲۷
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal