حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ آبان     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی مشهد:
 تجلیل از اساتید اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی مشهد
روز پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394 در جلسه ای با حضور حجج اسلام والمسلمین روستاآزاد، مسعودی و عیسی نژاد از اساتید اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی مشهد تقدیر به عمل آمد.

به گزارش رسالات در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد، مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی مشهد ضمن خوش‌آمدگویی به کارشناسان و اساتید حاضر در جلسه و هم‌چنین حجج اسلام و المسلمین روستاآزاد و مسعودی به تشریح برخی از فعالیت‌های اداره کل فرهنگی تبلیغی و علی‌الخصوص برنامه‌های آموزشی اداره آموزش‌های کاربردی این معاونت پرداخت.

در ادامه‌ی جلسه اساتید حاضر در جلسه به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند. حجت‌الاسلام والمسلمین شرفی گفت: ما باید اقرار کنیم که خروجی حوزه‌های ما مبلّغان بروز و کارآمد نیست!

وی افزود: آن‌هایی که در امر تبلیغ موفق بوده‌اند از چارچوب‌های آموزشی حوزه خارج نشده‌اند بلکه به صورت خودرو عمل کرده و از سلیقه و ظرفیت خویش در امر تبلیغ استفاده کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شرفی در مورد ضرورت وجود نشاط علمی و تبلیغ تخصصی در طلاب گفت: نشاط علمی و آموزشی در مبلغین وجود ندارد و گرفتن نمره آن‌ها را از هدف اصلی باز می‌دارد. ما باید در عرصه‌های تبلیغ بین تبلیغ تخصصی و عمومی تفکیک قائل شویم. ما مبلغ تخصصی نداریم؛ یعنی شخصی که در عرصه‌ها و صنوف مختلف چیره‌دست و خبره باشد.

وی در پایان صحبت‌های خود ضمن انتقاد از عملکرد دستگاه‌های تبلیغی ما در استفاده از مساجد گفت: عرصه‌ی عظیمی از مساجد در اختیار ماست و ما از آن غافلیم. در جامعه‌ای که امنیت اخلاقی در هیچ‌کجای آن به طور کامل وجود ندارد، مساجد تنها فضایی است که برای ما مانده است در حالی که ما مبلغین قوی‌ای را به مساجد اعزام نمی‌کنیم.

در ادامه‌ی جلسه آقایان یاسر رحمانی، سید محمد پاکدامن شهری، کاظم کاهانی مقدم، محمدعلی واعظ موسوی و سید مهدی طباطبائی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

کاهانی مقدم گفت: ادبیات کودک و نوجوان جزو دروس اساسی‌ای است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. کار کردن در این حوزه موجب پیشگیری از بسیاری از مشکلات خواهد شد.

بیاتی نیز اظهار داشت: وقتی طرحی شروع می‌شود و به اجرای کامل و نتیجه‌ی نهایی نمی‌رسد یک نوع ناامیدی را در طلاب بوجود می‌آورد. ما در کنار مباحث تئوریک به عملیاتی و کارگاهی کردن مباحث نیز نیاز داریم.

در این جلسه هم‌چنین حجج اسلام و المسلمین سید ابوالفضل موسوی، مسلم داوودی‌نژاد، سید عباس دیانت، محمدحسن ربانی اصل، جعفر مرادی، حسین کرامتی، رضا حسینی دارینی، رضا معماریانی، علی بیاتی، مظفر برسلانی و حمدالله عبدالرضاپور و تنی چند از اساتید خواهر حاضر در جلسه پیشنهادات خودرا برای بهبود فضای آموزشی و تبلیغی ارائه نمودند.

در پایان جلسه از تمامی اساتیدی که در سال گذشته در برنامههای آموزشی اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی مشهد  فعالیتی انجام داده بودند تقدیر به عمل آمد و هدایایی تقدیم ایشان شد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۲۷
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal