حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره هنر و رسانه خبر داد:
 شروع به کار انجمن عکس طلاب خراسان رضوی
دومین جلسه‌ی انجمن عکس طلاب خراسان رضوی ساعت 11 پنج‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال جاری در اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، در این جلسه که با دعوت اداره هنر و رسانه از برخی فعالان عرصه‌ی عکاسی تشکیل شد، افراد دعوت‌شده به معرفی خود پرداختند.

سید صادق غفوریان، مدیر انجمن عکس طلاب خراسان بیان داشت: عکاسی خبری و رویدادها به لحاظ هدف و فنی و موقعیت با عکاسی حرفه‌ای و هنری تفاوت دارد. دقت در این نوع عکاسی کم‌تر است و هدف رویداد و ثبت آن است.

کارشناس ارشد ارتباطات ضمن خوش‌آمدگویی به حجت‌الاسلام والمسلمین درهی، مسئول دفتر طلاب هنرمند حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی خراسان ابراز داشت: طرحی برای فعالیت‌های انجمن عکس نوشته شده است که در آن اولویت را آموزش قرار داده‌ایم. هم‌چنین نرم‌افزارها و شبکه‌هایی گسترش یافته‌اند که بخش عمده‌ای از آموزش‌های ما برای پیشرفت فردی باید به آن سمت و سو برود.

وی افزود: نقد عکس هم قسمت بسیار جذاب و دلنشین جلسه است که از این طریق به لحاظ تجربی نیز می‌توان چیزهایی یاد گرفت و بکار بست.

در ادامه‌ی جلسه آقایان محمدابراهیم فلاحی، محمدباقر آریانی، محمدرضا مصدّق، جلالی، آل حسن و سایر حاضرین به بیان تجربیات و معرفی خود پرداختند و نقطه‌نظرات خود را در مورد برگزاری جلسات آتی ابراز داشتند.

حجت‌الاسلام علی‌پور، کارشناس اداره هنر و رسانه نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: ما باید از دید یک حوزوی به موضوعات و مسائل نگاه کنیم و اخبار و سوژه‌ها را از زاویه‌ی لنز خودمان به رسانه‌ها منتقل نماییم.

وی در پاسخ به یکی از حاضرین در مورد فراهم آوردن امکانات برای پیشرفت اعضای انجمن اظهار داشت: ما باید خود را با عکس‌هایمان و تولیداتمان به دیگران بشناسانیم و رسانه‌ای شویم تا احساس شود که کارنامه پرباری داشته‌ایم، آن‌گاه با در اختیار داشتن این کارنامه‌ی پربار مسئولین مربوطه خود بر اهمیت فراهم آوردن تجهیزات برای این حرکت واقف خواهند شد.

غفوریان در مورد اهمیت پرداختن به تاریخ عکاسی و مباحث تئوریک گفت: آموزش یک فرآیند علمی دارد و تکیه‌ی صرف بر تجربه کافی نیست. بررسی تاریخ عکاسی دانش ما را در مورد آن‌چه هنر عکاسی به آن می‌پردازد بالا می‌برد و باعث دیدن عکس‌های بیش‌تر و متفاوت‌تر می‌شود.

فلاحی پیشنهاد برگزاری جلساتی برای آموزش تنظیمات ساده و اولیه‌ی دوربین‌های عکاسی را ارائه نمود و بیان داشت: برخی از طلاب با این‌که مدت‌هاست با دوربین کار می‌کنند اما هنوز تنظیمات اولیه‌ی دوربین‌ها و عکس گرفتن در شرایط مختلف را بلد نیستند.

محمدرضا مصدّق ضمن پیشنهاد دادن کتاب‌هایی چون «سواد بصری» و «هارمونی رنگ» گفت: مباحث ابتدایی و تکنیک‌های اولیه‌ی عکاسی را در حاشیه‌ی جلسات و یا با دیدن فیلم‌های آموزشی‌ای که در اینترنت وجود دارد می‌توان آموخت و بهتر است در این جلسات به مباحث محتوایی پرداخته شود.

حجت‌الاسلام علی‌پور در پایان تأکید کرد: درست است که این حرکت را ما شروع کردیم اما برای ادامه‌ی حرکت و به نتیجه رسیدن این مجموعه جلسات نیاز به مشارکت و ایده‌های اعضا داریم.

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۳۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal