حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره آموزش‌های کاربردی خبر داد:
 برگزاری کارگاه آموزشی مشاوره ازدواج
کارگاه آموزشی مشاوره ازدواج، ویژه مبلّغان حوزه خانواده و تربیت، در روز جمعه 31 اردیبهشت‌ماه 1394 در مرکز پاسخ‌گویی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش رسالات، حجت‌الاسلام زنده‌دل، رئیس اداره آموزش‌های کاربردی اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: کارگاه آموزشی مشاوره ازدواج، ویژه مبلّغان حوزه خانواده و تربیت، در سالروز ولادت با سعات امام حسین علیه‌السلام -اول خرداد 1394- به مدت 10 ساعت آموزشی و با حضور استاد حجت­‌الاسلام­ والمسلمین جناب­ آقای سید علیرضا تراشیون، کارشناس تربیتی رادیو معارف برگزار شد.

حجت‌الاسلام زنده‌دل در مورد محتوای جلسات بیان داشت: در این کارگاه ضمن توانمندسازی و دانش‌افزایی این مبلّغان در حوزه‌­های تخصصی­‌شان سعی شد که ایشان با متدهای جدید در تبیین امر ازدواج و کاهش آسیب‌‌های ناشی از عدم آگاهی آشنا شوند.

وی در مورد محورهای مورد بررسی و تبادل نظر در این دوره اظهار داشت: در این دوره‌ی آموزشی در مورد مباحث محوری چون انواع ازدواج، علل عدم­ توجه نسل امروزی به ازدواج، علل افزایش آمار طلاق و تبیین ملاک­‌های انتخاب همسر بحث و بررسی مفصّلی صورت گرفته است.

رئیس اداره آموزش‌های کاربردی ادامه داد: در این کارگاه یک روزه ضمن بیان  10ملاک از ملاک‌­های مهم انتخاب همسر، ملاک­‌های مطرح شده به دو دسته‌ی ملاک‌­های لازم  از جمله دینداری، تناسب اخلاق و تناسب جنسی زوجین و ملاک‌­های ترجیحی  از جمله تناسب سن، تناسب تحصیلات، تناسب اقتصادی، تناسب اخلاق خانوادگی، تناسب فرهنگی و تناسب زیبایی زوجین تقسیم و در این میان تناسب هوش زوجین به عنوان وجه بینابین ملاک­‌های لازم و ترجیحی معرفی شد.

وی در پایان تأکید نمود: لازم به ذکر است که تبیین ملاک‌­های یک انتخاب خوب (انتخاب همسر) دارای اهمیت و جایگاهی خاص است که اگر از آن غفلت کنیم نه تنها باورها و اعتقادات دینی در امر ازدواج نهادینه نمی­‌شود بلکه در جهت خلاف آن نتیجه خواهیم گرفت.

 
 
تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal