حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
از سوی شورای هماهنگی مراکز تبلیغی خواهران مشهد برگزار شد:
 همایش علمی کاربردی نقش بانوان مبلّغ در جامعه منتظر
همایش نقش بانوان در جامعه منتظر، روز پنج‌شنبه مورخ 31 اردیبهشت‌ماه 1394 و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا فؤادیان در سالن همایش‌‌های سازمان تبلیغات اسلامی مشهد برگزار گردید.

به گزارش رسالات، خانم شیخ علیشاهی، دبیر شورای هماهنگی مراکز تبلیغی خواهران در این رابطه گفت: همایش علمی کاربردی نقش بانوان مبلّغ در جامعه منتظر، از سوی شورای هماهنگی مراکز تبلیغی خواهران که متشکل از دفتر تبلیغات اسلامی، اداره کل تبلیغات اسلامی، مرکز تخصصی مهدویت، اداره بسیج طلّاب، مدارس علمیه خواهران از جمله مدرسه اسلام‌شناسی، حضرت رقیه سلام الله علیها، حضرت خدیجه سلام الله علیها، حضرت زینب سلام الله علیها، فاطمه معصومه سلام الله علیها، جامعة الرضویه، بیت‌الزهرا سلام الله علیها، زهرای اطهر سلام الله علیها، پیروان حضرت زهرا سلام الله علیها و فاطمة الزهرای توس سلام الله علیها می‌باشد با حضور طلّاب و مبلّغان و مدیران مدارس علمیه خواهران در سالن همایش‌های اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

وی افزود: در این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا فؤادیان، استاد مرکز تخصصی مهدویت قم به آسیب‌‌شناسی فرهنگ مهدویت پرداختند و گفت: علم و بصیرت در دین، در مقابل کج‌اندیشی‌ها و برداشت‌‌های غلط امری ضروری در تبلیغ معارف مهدویت است.

ایشان با اشاره به اهمیت تبیین و روشنگری اندیشمندان و علما در حوزه مسائل دینی و سیاسی و اجتماعی گفت: پیروی از علمای راستین که مصداق نائبان عام امام زمانند موجب به حاشیه راندن تفکرات متحجّرانه و جمودگرا خواهدشد.

ایشان با اشاره به اهمیت شیوه‌های صحیح انتقال معارف مهدویت افزود: در تبلیغ مسائل دینی و معارف اهل بیت علیهم‌السلام از پرداختن یک طرفه و صرفاً محتوای عاطفی برای مردم خودداری کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین فؤادیان اظهار داشت: ملاقات‌گرایی از آسیب‌هایی است که در عصر غیبت برای منتظران اتفاق می‌افتد و مدعیانی هستند که بی‌دلیل یا به ساده‌ترین اتفاق، ادعای ملاقات می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به پیامدهای آسیب ملاقات‌گرایی در جامعه گفت: یأس و ناامیدی در اثر عدم توفیق دیدار، توهم‌گرایی و خیال‌پردازی که در برخی موارد موجب بدبینی به امام زمان علیه‌السلام خواهد شد از جمله پیامدهای ملاقات‌گرایی است.

وی مهم‌ترین راه نجات از این آسیب را توجه به معارف ناب دین عنوان کرد و افزود: در پرتو مراجعه به علمای راستین است که برای ما روشن می‌‌شود که بسیاری امور مطلوب و خوب هستند اما خدای متعال آن‌ها را به عنوان وظیفه بر دوش بندگان خود قرار نداده است.

در بخش دیگری از این همایش، حجت‌الاسلام والمسلمین سید جعفر موسوی‌نسب، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل‌ الله تعالی فرجه الشریف شعبه خراسان رضوی گفت: امروز تکلیف بسیار سنگینی بر دوش مبلّغان دین است. مبلّغ باید در مقابل توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن در عرصه مهدویت به لحاظ علمی مسلّح باشد و صریحاً پاسخگو باشد.

وی با بیان این نکته که رسالت حوزه و دانشگاه، تلاش علمی و پژوهشی بیشتر در عرصه‌ی مهدویت است، افزود: محتوای غنی مهدویت موجود است ولی متأسفانه به صورت عملی در جامعه استفاده نمی‌شود، به همین خاطر دشمن می‌تواند به راحتی در جاهای خالی‌ای که مبلّغان از آن غافل مانده‌اند وارد شده و به آن آسیب زند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید جعفر موسوی‌نسب هم‌چنین در ادامه سخنرانی خود به معرفی 50 کتاب مناسب ویژه بانوان مبلّغ در عرصه مهدویت پرداخت و ابراز داشت: این کتاب‌ها می‌تواند در عرصه تبلیغ معارف مهدویت در حوزه، دانشگاه و برای عموم مردم موثر باشد.

لازم به ذکر است که همایش با ارائه تجربیات تبلیغی یکی از بانوان برتر مبلّغ به پایان رسید.

تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal