حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره امور مبلّغان برادر خبر داد:
 پرسش و پاسخ صمیمانه سرگروه‌های گروه‌های تبلیغی با مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی مشهد
جلسه‌ی هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ سرگروه‌های گروه‌های تبلیغی با حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد و اعطای مجوز فعالیت تبلیغی به دوازده گروه تبلیغی، صبح روز دوشنبه 18 خردادماه 1394 در اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی مشهد برگزار گردید.

به گزارش رسالات، در این جلسه که حدود بیست نفر از سرگروه‌های گروه‌های تبلیغی فعال در خراسان حضور داشتند، پس از بیانات حجج اسلام والمسلمین قائمی هاشمی و عیسی‌نژاد و بیان گزارشی از عملکرد اداره امور مبلغان برادر در زمینه‌ی فعالیت گروه‌های تبلیغی توسط آقای بیگلری، حاضرین به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

حجت‌الاسلام داوودی‌نژاد از گروه سبک زندگی اسلامی مهرجویان گفت: این طرح بسیار خوب است و قطعاً برکاتی خواهد داشت. نگاه اقتصادی داشتن به زمینه‌های تبلیغی خوب نیست، در واقع نباید هدف بشود.

وی ادامه داد: دیده می‌شود که برخی گروه‌ها فعالیت عمومی اختیار می‌کنند در حالی که تجربه نشان داده است که گروه‌هایی که به صورت تخصصی وارد حوزه‌ی خاصی از تبلیغ شده‌اند موفق‌تر بوده‌اند.

حجت‌الاسلام داوودی‌نژاد ضمن تأکید بر کار گروهی در تبلیغ بیان داشت: اگر فقط هدف تبلیغی داشته باشیم رشد نخواهیم کرد و برای افراد خاصی جالب خواهیم بود و قطعاً تاریخ مصرف خواهیم داشت. آموزش‌های دفتر خوب است اما کافی نیست.

حجت‌الاسلام رسول ابراهیمی از گروه بشری پیشنهادی مبنی بر تجمیع سالانه‌ی گروه‌های تبلیغی برای استفاده از تجربیات همدیگر را ارائه نمود و اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم مجله‌ یا نشریه‌ای ایجاد شود که در آن گروه‌ها به طرح و بیان ایده‌ها و مشکلات و تجربیات خود بپردازند.

حجت‌الاسلام عبدالرضاپور از گروه بنای محبت نیز گفت: اساس زندگی بشر بر پایه‌ی خانواده گذاشته شده است و تا نتوانیم خانواده را تحکیم ببخشیم سایر فعالیت‌ها تقریباً بی‌فایده خواهد بود.

وی با اشاره به فعالیت‌های افرادی چون حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی ادامه داد: سرگروه‌ها در وهله‌ی اول باید محقق باشند و در مرحله‌ی بعد باید به صورت میدانی نیز فعالیت کنند تا فرآیند اثربخشی تکمیل شود. مسئله‌ی دانش‌افزایی اعضای گروه نیز باید مورد توجه شدید سرگروه‌ها قرار گیرد.

حجت‌الاسلام حیدری‌فرد، سرگروه گروه به شوق آفتاب که در حوزه‌ی خانواده و آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند نیز سؤالاتی را بیان کرد؛ نوع حمایت‌های آموزشی دفتر بر چه اساسی خواهد بود؟ آیا ما برنامه می‌دهیم یا دفتر برنامه‌ی آموزشی ارائه می‌دهد؟ فعالیت‌های دفتر در زمینه‌ی گروه‌ها از چه زمانی آغاز خواهد شد؟ آیا هر گروه باید فقط در یک شهرستان فعالیت کند؟

حجت‌الاسلام هوشمند عنوان داشت: پیشنهاد می‌کنم شورایی که مثلاً در 5 نفر خلاصه شود را از بین سرگروه‌ها تشکیل دهیم تا این اعضا صحبت‌های گروه‌ها و دغدغه‌های آن‌ها را شنیده و تصمیم‌گیری نمایند و بر این اساس با سایر نهادها ارتباط برقرار نمایند.

وی هم‌چنین پیشنهاد کرد: بسیار خوب است که گروه ضربتی تشکیل شود که به محض وقوع مسائل بحرانی به مناطق بحران‌زده بروند و در آن‌جا مستقر شده و اگر ضرورت دارد با تک‌تک افراد واقع در منطقه‌ی بحران‌زده دیدار کرده و روشن‌گری نمایند.

خانم صدفی از گروه شفیعه نیز ضمن اظهار گلایه از نبود آموزش‌های کافی برای مبلّغان مناطق محروم گفت: نبود آموزش در مناطق محروم برای مبلّغان باعث افت شدید اعتماد به نفس آن‌ها خواهد شد.

در این جلسه هم‌چنین خانم‌ها عجمی از گروه امام‌شناسی، گلمکانی از گروه تبلیغی و جهادی رهپویان رضوی و عبدی از گروه امید به معرفی گروه‌ها و بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

هم‌چنین حجج‌ اسلام پوربدخشان از گروه ندای بصیرت دینی، داوود حمیدی از ستاد قرآن و عترت، قاسمی از فعالان فضای مجازی، شاکری از گروه تبلیغی مدرسه نواب، سنایی از مؤسسه تخصصی امام سجاد، خردی از گروه راز دانه، فریمانه از گروه زلال احکام، یاوری از کانون تبلیغی جهادی فاطمیون و فرامرزی از گروه مجاورین خورشید پیرامون مباحثی چون اهمیت پرداختن به کودکان و نوجوانان، عدم غفلت در مقابل فعالیت‌های دشمن، ضرورت حضور در فضای مجازی، ایجاد توانایی تحلیل در مخاطبین، تعامل گروه‌های تبلیغی با هم، استمرار جلسات هم‌فکری گروه‌ها با هم، حضور روحانیت در آموزش و پرورش و دانشگاه ها و...نکاتی را بیان نمودند.

لازم به ذکر است که در پایان جلسه به 8 گروه «ولایت»، «بنای محبت»، «راز دانه»، «امامت»، «به شوق افتاب»، «امام رضا علیه‌السلام»، «طریق‌الهدی»، «ندای بصیرت دینی» از آقایان و 4 گروه «کوثر هدایت»، «شفیعه»، «امید»، «رهپویان رضوی» از خانم‌ها مجوز فعالیت گروه تبلیغی تقدیم گردید.

تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۱۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal