حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره هنر و رسانه خبر داد:
 گزارش هفتمین نشست انجمن خوشنویسان طلاب مشهد
هفتمین جلسه‌ی انجمن خوشنویسی طلاب خراسان، ساعت 17 روز چهارشنبه 21 خردادماه 1394 و با حضور استاد حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌پور، رئیس انجمن خوشنویسان مشهد در طبقه‌ی منهای دو دفتر تبلیغات اسلامی مشهد برگزار گردید.

به گزارش رسالات، حجت‌الاسلام میرزایی در این رابطه گفت: خوشبختانه در این جلسه حجت‌الاسلام مهدی علیپور، رئیس انجمن خوشنویسان مشهد حضور داشتند و حاضرین از تجارب ایشان استفاده کردند.

وی افزود: یکی از مباحث مطرح شده در این جلسه، طراحی لوگو یا استند جهت معرفی انجمن‌های اداره‌ی هنر و رسانه بود.

حجت‌الاسلام میرزایی اظهار داشت: در ادامه‌ی جلسه و با حضور چند تن از اساتید مطرح طلبه، جلسه شکل رسمی‌تری به خود گرفت و آثار و مشق‌های طلاب خوش‌نویس مورد نقد و بررسی اساتید واقع شد.

وی در مورد تأثیر حضور اساتید مجرّب در جلسه عنوان داشت: تجربه‌ی بالای تدریس اساتید نکات مهم و ارزشمندی در زمینه‌ی کتابت و خوشنویسی و هم‌چنین ترکیب خطوط نستعلیق و ثلث در اختیار حاضرین قرار داد.

میرزایی ادامه داد: استاد علیپور با بیان رهنمودهایی نسبت به چیدمان حروف کشیده‌ی زیر هم در ترکیب نستعلیق و شکسته باب جدیدی را برای طلاب خوش‌نویس در کتابت گشود.

وی اظهار داشت: در این جلسه هم‌چنین استاد شوقیان با بررسی کتیبه‌های ثلث و مفردات نستعلیق که توسط طلاب کتابت شده بود نظرات کارشناسی خود را ارائه نمود.

وی حضور برخی از مسئولین و کارمندان دفتر تبلیغات در این جلسه را جالب‌توجه دانسته و ابراز داشت: سعی کردیم برای افرادی که تازه‌کار هستند هم وقت بگذاریم و لذا آموزش‌ خط تحریری توسط اساتید دارای رتبه‌ی کشوری نیز در این جلسه صورت گرفت.

حجت‌الاسلام علیپور نیز در این جلسه عنوان داشت: طلاب در امر کتابت و هنر خوشنویسی از قوت دست بالایی برخوردارند و لذا می‌بایست فضایی را فراهم آوریم که این ظرفیت‌ها در طی جلسات آتی ظهور و بروز داشته باشد تا از این ابزار هنری بتوان در امر خطیر تبلیغ نیز بهره گرفت.

تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۲۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal