حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره هنر و رسانه خبر داد:
 گزارش هفتمین نشست انجمن خوشنویسان طلاب مشهد
هفتمین جلسه‌ی انجمن خوشنویسی طلاب خراسان، ساعت 17 روز چهارشنبه 21 خردادماه 1394 و با حضور استاد حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌پور، رئیس انجمن خوشنویسان مشهد در طبقه‌ی منهای دو دفتر تبلیغات اسلامی مشهد برگزار گردید.

به گزارش رسالات، حجت‌الاسلام میرزایی در این رابطه گفت: خوشبختانه در این جلسه حجت‌الاسلام مهدی علیپور، رئیس انجمن خوشنویسان مشهد حضور داشتند و حاضرین از تجارب ایشان استفاده کردند.

وی افزود: یکی از مباحث مطرح شده در این جلسه، طراحی لوگو یا استند جهت معرفی انجمن‌های اداره‌ی هنر و رسانه بود.

حجت‌الاسلام میرزایی اظهار داشت: در ادامه‌ی جلسه و با حضور چند تن از اساتید مطرح طلبه، جلسه شکل رسمی‌تری به خود گرفت و آثار و مشق‌های طلاب خوش‌نویس مورد نقد و بررسی اساتید واقع شد.

وی در مورد تأثیر حضور اساتید مجرّب در جلسه عنوان داشت: تجربه‌ی بالای تدریس اساتید نکات مهم و ارزشمندی در زمینه‌ی کتابت و خوشنویسی و هم‌چنین ترکیب خطوط نستعلیق و ثلث در اختیار حاضرین قرار داد.

میرزایی ادامه داد: استاد علیپور با بیان رهنمودهایی نسبت به چیدمان حروف کشیده‌ی زیر هم در ترکیب نستعلیق و شکسته باب جدیدی را برای طلاب خوش‌نویس در کتابت گشود.

وی اظهار داشت: در این جلسه هم‌چنین استاد شوقیان با بررسی کتیبه‌های ثلث و مفردات نستعلیق که توسط طلاب کتابت شده بود نظرات کارشناسی خود را ارائه نمود.

وی حضور برخی از مسئولین و کارمندان دفتر تبلیغات در این جلسه را جالب‌توجه دانسته و ابراز داشت: سعی کردیم برای افرادی که تازه‌کار هستند هم وقت بگذاریم و لذا آموزش‌ خط تحریری توسط اساتید دارای رتبه‌ی کشوری نیز در این جلسه صورت گرفت.

حجت‌الاسلام علیپور نیز در این جلسه عنوان داشت: طلاب در امر کتابت و هنر خوشنویسی از قوت دست بالایی برخوردارند و لذا می‌بایست فضایی را فراهم آوریم که این ظرفیت‌ها در طی جلسات آتی ظهور و بروز داشته باشد تا از این ابزار هنری بتوان در امر خطیر تبلیغ نیز بهره گرفت.

تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۲۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal