حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير     
نتایج جستجو

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  فوائد و کیفیت انتفاع ازامام غائب بخش اول: حجه الاسلام والمسلمین علی بیاتی
سال‌هاست که جامعه ی انسانی از فیض ظهور حجت خدا محروم است و امت اسلامی‌ از درک محضر رهبر آسمانی و پیشوای معصوم بی‌بهره مانده است، امام هست ولی ظاهر نیست و در دسترس نیست.
۱۳۹۳/۳/۲۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آداب و شرایط باطنی امام جماعت
کسی که امام جماعت باشد و قومی به او اقتدا کنند سزاوار آن است که از میان ایشان به صفای قلب و اقبال به نماز و خضوع و خشوع وسایر شرایط باطنیه ممتاز باشد زیرا پیشرو آنان بوده و نفوس آن جماعت را جانب خدا جذب می کند.
۱۳۹۳/۳/۲۰ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  علت تکرار بعضی از آیات قرآن چیست؟
در قرآن کریم آیاتی وجود دارند که تکرار شده اند و این سوال را در ذهن خواننده و کسانی که اهل تدبرند ایجاد می‌کنند که علت این تکرار چیست؟‌ آیا این نشان از اهمیت موضوع یا آیه است یا علت دیگری می تواند داشته باشد.
۱۳۹۳/۳/۷ :تاريخ

پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
  مرزبانی بیدار در حوزه علمیه مشهد
تبلیغ در فرهنگ و معارف قرآنی با ابلاغ رسالت شروع می شود وبا اتمام ابلاغ رسالت است که پروژه تبلیغ به تکمیل، اکمال و نهایت خود می رسد. تبلیغ جزو هویت پایه تاریخی و ترویجی شیعه در قرائت از فرهنگ اسلامی است.
۱۳۹۳/۲/۲۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
  علی (ع) و سکولاریسم
گرچه علي روح بزرگي بود در كالبد تنگ جهان و جامعه دوران علي شايستگي ايشان را نداشت، اما وقتي نام رفتار علوي يا دولت علوي را مي‌شنويم، بايد متوجه باشيم كه سخن از يك شخص، هر چند بزرگ، در ميان نيست؛ بلكه گفتگو از يك مكتب است.
۱۳۹۳/۲/۲۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
  درس اخلاق تنها با کتاب منتقل نمی‌شود، نیازمند رفتار صادقانه است
رهبر معظم انقلاب « سطحی‌ نگری و سطحی‌آموزی » را موجب زمین‌گیر شدن جامعه برشمردند و افزودند: اگر دانش‌آموز روحیه فکر کردن صحیح را از معلم خود یاد بگیرد، آینده کشور نیز بر پایه تفکر و منطق استوار میگردد.
۱۳۹۳/۲/۲۰ :تاريخ

پرتاب سنگ حجاج به مجسمه شیطان:
  چرا واجب است حاجیان بر مجسمه شیطان سنگ بیندازند؟
در مراسم حج یکی از اعمال واجب بر حاجیان پرتاب سنگ به مجسمه شیطان است. چرایی وعلت این موضوع درسی بسیار آموزنده و راهنما‌ست زیرا ریشه در عبودیت و بندگی خدا دارد.
۱۳۹۳/۲/۶ :تاريخ

چرایی پیشرفت مسلمانان در گذشته و عقب ماندگی امروز :
  علل پیشرفت مسلمانان در گذشته و عقب ماندگی امروز چیست؟
علل ترقی و پیشرفت مسلمانان چه بوده و اکنون علل انحطاط و عقب ماندگی آنها چیست؟ چرا روزی مسلمانان بر اکثریت مردم متمدن زمین حکومت می کردند و قافله سالار کاروان تمدن بودند ولی امروزه دنباله رو ملل پیشرفته جهان شده‌اند؟ جواب: به راستی این سوال از پرسشهای جالب و حساس است ؛ شایسته است کتابی پیرامون آن نوشته شود. دانشمند معروف مصری فرید وجدی در دائره‌المعارف خود در ماده «علم» علل ده گانه ای برای پیشرفت مسلمانان یادآور شده و دانشمندان دیگری نیز در این باره به بحث و گفتگو پرداخته‌اند ولی در حقیقت علت
۱۳۹۳/۲/۳ :تاريخ

تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی :
  فرازهایی از سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مورد سپاه
امام خمینی (ره) در تجلیل از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرمودند: من از سپاه راضی هستم، و به هیچ وجه نظرم از شما برنمی‌گردد. اگر سپاه نبود، کشور هم نبود. من سپاه پاسداران را بسیار عزیز و گرامی می‌دارم. چشم من به شماست.
۱۳۹۳/۲/۲ :تاريخ

بمناسبت بزرگداشت سعدی شیرازی :
  سعدی از نگاه مقام معظم رهبری
مهرورزيدن به‌حوزه ادبيات، مانوس بودن با صاحبان انديشه و سخن، ونكوداشت بزرگان اين عرصه بيش از همه شايسته و زيبنده، سخندانان، سخنوران و صاحبان معرفت است بدان سبب كه مغز و جوهره جملات و واژه‌ها را با بهره گرفتن از از خرد دريافته و به نيكي و شايستگي در قالب اعمال و گفتار و خود جاري و ساري مي‌سازند.
۱۳۹۳/۲/۱ :تاريخ

به مناسبت میلاد سرور زنان عالم حضرت زهرا سلام الله:
  کرامات و معجزات حضرت زهرا (س)+دانلود ویژه نامه
موائد آسمانى براى فاطمه علیهاالسلام در یکى دوبار محدود نمى‏گردد، او بارها از خداوند خویش درخواست طعام کرد و پروردگار عالم نیز بى‏درنگ طعام بهشتى براى آن حضرت ارسال داشت.
۱۳۹۳/۱/۳۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
  علل گسترش طلاق توافقی و علت آن در جامعه
امروزه زندگی اجتماعی همه اتفاقاتش نسبت به گذشته متفاوت و گاه عجیب و غریب است؛ تولد، بزرگ شدن، تحصیل، ازدواج و طلاق به کلی با قدیم ها فرق دارد.
۱۳۹۳/۱/۲۶ :تاريخ

براساس نتایج یک تحقیق :
  نیوزیلند و لوکزامبورگ اسلامی ترین کشورهای جهان معرفی شدند
همواره در بین محققان و اندیشمندان مختلف این سئوال مطرح بوده که معیار “اسلامی بودن” یک کشور چیست؟
۱۳۹۲/۱۱/۲۹ :تاريخ

پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
  بازی‌های رایانه‌ای و گیم‌نت‌ها
...تبعات فرهنگی یک بازی بسیار بیشتر از یک فیلم سینمایی است؛ چراکه یک بازی رایانه‌ای هر روز ساعت‌های متمادی و هزینه‌های مضاعفی را صرف خود می‌کند...
۱۳۹۲/۱۱/۷ :تاريخ

پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
  طلاق عاطفی، زلزله زندگی‌های جدید
روانشناسان از طلاق عاطفی به نام های طلاق روحی، طلاق خاموش و یا زندگی زناشویی خاموش تعبیر می کنند و اگر جلوی این آفت خاموش گرفته نشود، جامعه را با مشکلات فراوانی مواجه می کند.
۱۳۹۲/۱۰/۲۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
  سبك زندگي و هويت
با در نظر گرفتن عدم جدایی مصرف و سبک زندگی در جامعه‌ی مدرن کنونی، عامل مصرف در تحلیل سبک زندگی از اهمیتی اساسی برخوردار است. مصرف با کارکرد نمادین خود هویت افراد را نشان می‌دهد...
۱۳۹۲/۱۰/۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  کربلا قصه‌ی دائم در نماز بودن است
نماز در فرهنگ ما تکیه گاه است. تکیه گاه روح هایی که می خواهند برای گریز از بحران ها، رنجها، دردها و سختی ها راهی به آرامش پیدا کنند. خداوند فرموده است: «واستعینوا بالصبر والصلوه». صبر را ...
۱۳۹۲/۸/۲۵ :تاريخ

به مناسبت میلاد امام هادی علیه‌السلام:
  سازندگی جامعه با خانواده
ابوالحسن على النّقى الهادى (علیه‏ السّلام)، پيشواى دهم شيعيان، در نيمه‏ ی ذيحجّه [212 هـ ]، اطراف مدينه در محلّى به نام صريا به دنيا آمد.مشهورترين القاب امام دهم، «نقى» و «هادى»ست، و به آن حضرت، «ابوالحسن الثالث» نيز مى‏ گويند. امام هادى (عليه ‏السّلام) در سال [220 هـ ] و درهشت سالگی - یعنی پس از شهادت پدر گرامی‏اش - بر مسند امامت نشست.
۱۳۹۲/۷/۲۹ :تاريخ

پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
  ظرافت‌های تربیت فرزند در سیره علی(ع)
از جمله جنبه‌هایی که درباب زندگی امیرالمؤمنین با تمام فراز و نشیب‌های سیاسی آن دوران باید مورد توجه قرار گیرد جنبه ارتباط خانوادگی، و به خصوص رابطه حضرت با همسر و فرزندان می‌باشد
۱۳۹۲/۷/۲۵ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  فلسفه قربانی در عید قربان چیست؟
اگر مردم می‌دانستند قربانی در روز عید چه اجری دارد وام می‏گرفتند و قربانی می‏کردند چرا که با اولین خون آن صاحب قربانی آمرزیده می‌گردد.
۱۳۹۲/۷/۲۳ :تاريخ

سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal