حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير     
نتایج جستجو

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  عدم ذکر نام حضرت زهرا سلام الله علیها در قرآن
جریاناتی در عصر پیامبر صلی الله علیه و آله وجود داشت كه هر گونه سخنی از ایشان در مورد اهل‏‌بیت علیهم‌السلام را حمل بر این می‏‌كردند كه پیامبر صلی الله علیه و آله آمده است تا خود را و سپس نزدیكانش را بر مردم حاكم گرداند!! این برنامه آن قدر قوت گرفت كه پیامبر صلی الله علیه و آله را مجبور ساخت...
۱۳۹۳/۱۱/۲۹ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  غصب فدک و رنجش سیدة نساء العالمین
با وجود آن كه رسول الله صلی الله علیه و آله فدك را در زمان حیاتشان به فاطمه سلام الله علیها بخشیدند، اما پس از رحلت حضرت و تسلّط خلیفه اول بر خلافت، وی فدك را از حضرت فاطمه گرفت و به عنوان رئیس حكومت در اختیار خود قرار داد. فاطمه سلام الله علیها مطالبه ملك خود را كرد...
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آیا پیامبر صلی الله علیه و آله هنگام وفات وصیتی کرده بودند؟
وقتی که حضرت دید در حضورش سخنان ناروا و توهین‌آمیز گفته می‌شود، بدیهی است که پس از رحلت آن حضرت به محتوای وصیت عمل نخواهد شد و اگر اصرار در نوشتن می‌کرد، آن‌ها نیز در این که وی هذیان می‌گوید، پافشاری می‌کردند و همین باعث اختلاف می شد.
۱۳۹۳/۱۱/۲۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  چرا موضوع جانشينی پیامبر در قرآن نیامده است؟
قطعاً خدا و پیامبر هدایت را دریغ نكرده‌اند، زیرا چنین بخلی از ساحت آنان به دور است. پس اگر معرفی كرده‌اند، باید آنان را بشناسیم و با یافتن انسان‌هایی كه به معرفی خدا و رسول، خدایی هستند و اطاعت بدون قید و شرط از آن‌ها جایز و واجب است، بدانیم كه آنان به حكم این آیات، اولی الامرند.
۱۳۹۳/۱۱/۲ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آیا در كتاب های مقدس پیشینیان درباره بعثت رسول خدا بشارتی آمده است؟
قرآن به این مطلب پافشاری می كند كه حضرت عیسی به ظهور پیامبری با نام احمد بشارت داده است كه البته این خود نكته ای قابل توجه و شایان تأمل است كه چگونه پیامبری كه خواندن و نوشتن عربی را نیاموخته بود، چگونه از وجود نام احمد در انجیل یونانی زبان خبر می دهد.
۱۳۹۳/۱۰/۳۰ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آيا ادعاي نبوت پيامبر در قرآن آمده است؟
نزول قرآن علاوه بر اين كه هدايت به معارف حق و احكام نجات‌بخش مي‌باشد، به عنوان آيت نبوّت پيامبر ارائه شده است. اگر بخواهيم آياتي كه نشان مي‌دهد محمد بن عبدالله خود را پيامبر و نبي و خبردهنده از آسمان و رسول و مأمور خدايي مي‌دانسته را فهرست كنيم، مثنوي هفتاد من كاغذ مي‌شود.
۱۳۹۳/۱۰/۲۹ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آیا سایر ادیان آسمانی ناقص بوده‌اند؟
اسلام به عنوان کامل‌ترین دین و آورنده این دین به عنوان خاتم پیامبران مطرح است و قطعاً باید در شرافتی نسبت به ادیان دیگر برتری داشته باشد. اما آیا کامل بودن دین اسلام به معنای وجود نقص در سایر ادیان آسمانی پیشین است؟ چگونه خداوند در گذشته برای هدایت بشر آیین ناقص فرستاده است؟
۱۳۹۳/۱۰/۲۸ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  مرز عصمت و عدم عصمت کجاست؟
عصمت از گناه، برای همگان ممکن است، چرا که خداوند متعال به همگان امر فرمود که خود را از معصیت نگهدارید و بدیهی است که خداوند، به چیزی که در امکان و قدرت انسان نیست، امر نمی‌‌کند. پس هر کسی می‌‌تواند معصوم از گناه باشد (البته به حد خود) اما عصمت کامل برای همگان ممکن نیست.
۱۳۹۳/۱۰/۲۷ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  صلوات بَتْراء، یعنی چه؟
زید بن خارجه می‌گوید: «از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله سؤال کردم که چگونه در پیشگاه خدا طلب حاجت کنم؟» رسول خدا صلی الله علیه و آله پاسخ داد: «بر من صلوات بفرستید و در دعا کوشا باشید.» و افزود: «این چنین بگویید؛ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد» (سنن نسائی، ج 3، ص 49؛ السنن الکبری، ج 1، ص 383)
۱۳۹۳/۱۰/۱۸ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  اصرار کنیم یا نه؟
اصرار بر دعا یعنی بر خودِ دعا کردن اصرار و زیاد دعا کنیم و به این معنا نیست که بر رسیدن به خواسته و اجابت دعا هم اصرار بورزیم؛ زیرا انسان مؤمن، توکّل دارد و نتیجه را به خداوند واگذار می‌کند و نسبت به خواسته‌ی خداوند، تسلیم است و اصرار نمی‌کند. در واقع، مؤمن دعا می‌کند؛ ولی نتیجه را به خدای متعال واگذار می‌کند.
۱۳۹۳/۱۰/۱۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  فيض اقدس و فيض مقدّس چيست؟
انسان قدم به قدم بایستی بداند و بخواهد و حرکت کند. اگر در دانستن متوقّف گردد، در حرکت هم متوقّف خواهد بود. از این نظر خداوند نیروی تفکر و تعقّل به انسان بخشیده و این همه مظاهر طبیعی و انسانی را برای تعلیم و تربیت او آفریده است. فیض اقدس خدا علم و حكمت و تربیت و هدایت است.
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آیا روایت رفع القلم صحت دارد؟
تکالیف الهی برای تعالی انسان است و وضع آن‌ها برای تقرب انسان به خداست. هیچ دلیل عقلی و عرفی نمی‌توان یافت که فرد مکلّف در یک روز یا چند روز از تکلیف مولایش معاف باشد. تکلیفی که برای رشد خود وی است. آیا ممکن است در این سه روز شرع و شریعتی وجود نداشته و محرمات ثبت نشوند؟!
۱۳۹۳/۱۰/۶ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  سدرةالمنتهی چیست؟
یکی از مسائل مورد مشاهده رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم، آشنایی و ملاقات با پیغمبران است. این آشنایی و ملاقات به معنای این نیست که آن پیغمبران در جای مخصوص باشند و ایشان به زیارت و دیدار آن‌ها برود. در واقع پیامبر در سیر معراجی خود به مقام علمی و ایمانی هر یک از پیامبران رسیده اند...
۱۳۹۳/۱۰/۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آیا پيش از خلقت آدم، آدم‌های دیگری بوده‌اند؟
دليلي ندارد كه ما بگوييم بشريت در روی كره‌ی زمين و دركائنات، به ما انسان‌های موجود افتتاح شده و به وسيله‌ی ما خاتمه پيدا خواهد كرد كه بگوييم درميليون‌ها سال پيش از خلقت آدم و حوّا انساني نبوده و درميليون‌ها سال بعد از اين انساني نخواهد بود.
۱۳۹۳/۹/۲۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  فلسفه‌ی گريه بر امام حسين علیه‌السلام چيست؟
امام صادق علیه‌السلام در روایتی تأمل‌برانگیز می‌فرمايند: «كسی كه به ياد امام حسين علیه‌السلام به مقدار بال مگسی، اشک از چشمانش جاری شود؛ ثوابش بر خداوند است و خداوند به كمتر از بهشت برای او راضي نمی‏شود».(بحارالانوار، ج 44، ص 291)
۱۳۹۳/۹/۱۲ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  چرا حضرت مسلم، عبيدالله را در خانه‌ی هانی نكشت؟
از پيامبر صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله و علی علیه‌السلام روايت نقل شده كه مؤمن دست به ترور نمی‌زند. مگر يك حديث چقدر می‌تواند در برابر اين موقعيت عالی بايستد؟ اهميت كشتن دشمن دين، به اندازه‌ی يك حديث نيست؟ آیا عبیدالله بن زیاد مهدورالدّم نبود؟ يا شرايط جور ديگری بوده است؟
۱۳۹۳/۹/۱۰ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  چگونه مال حرام در تربيت حضرت شهربانو موثر واقع نشده است؟
حضرت شهربانو مادر امام سجاد(ع) كه در دربار ساساني و تحت تكفل پدری ظالم پرورش يافته بود، چگونه شايسته‌ی همسری امام حسين شد؟ آیا خوردن مال حرام باعث رقم خوردن سرنوشتی حتمی برای انسان می‌گردد؟
۱۳۹۳/۹/۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آیا روش ائمه اطهار علیهم‌السلام با هم متفاوت بوده است؟
يكی از موضوعاتی كه خوب است در اطراف آن بحث و تحقيق شود، مقايسه‌ی‏ روش سيدالشهداء(ع) با ساير ائمه اطهار علیهم‌السلام است. در نظر بسياری از مردم اين‌طور است كه روش امام حسين(ع) با ساير ائمه اطهار علیهم‌السلام متفاوت است.
۱۳۹۳/۸/۲۸ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  چرا امام حسین (ع) به کوفه رفتند در حالی که از شهادت خود مطلع بودند؟
در آیه‌ی 195 سوره‌ی بقره می‌خوانیم: «وَلاتُلْقُوا بِاَيْديكُمْ اِلي التَهْلُكَه» [خودتان را به هلاكت نيندازيد]، پس چرا امام حسين(ع) به میدان نبردی وارد شدند که خود می‌دانستند سرانجام آن مرگ است؟ آیا تحت شرایطی این حکم تغییر می کند؟
۱۳۹۳/۸/۲۲ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  ما رأیت الّا جمیلا...
چگونه مي‏ توان به زيبايي‏ هاي عاشورا پي برد و اين كلام حضرت زينب(س) كه فرمودند: «ما رأيت الّا جميلا» را درك كرد؟ چگونه یک انسان مصیبت دیده پس از مشاهده ی سخت ترین و عذاب آورترین صحنه ها می تواند چنین جمله ای بگوید؟ آری، عظمت در نگاه است، نه در چيزی كه بدان مي‏ نگرند.
۱۳۹۳/۸/۱۵ :تاريخ

سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal