حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين     
نتایج جستجو

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  وحدت اسلامی در اندیشه‌ی مقام معظم رهبری
امروز اختلافات را نباید زنده کرد؛ نباید برجسته کرد. نباید فرق اسلامی مقدسات یکدیگر را، که نقطه‌ی حساسیت‌زای هر فرقه‌ای همان بخش مقدساتش است، مورد اهانت قرار بدهند. این به اختلاف دنیای اسلام منتهی می‌شود؛ این اختلاف نباید باشد. حرف ما این است. (1386/10/8)
۱۳۹۳/۱۰/۱۶ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  نقص و کمال
چطور می‌توانیم باور كنیم كه صنایع طبیعی بر خلاف هندسه كامل الهی بوجود می‌آید و ناقص ساخته می‌شود و بر پایه نقص به فنا و نابودی می‌رود تا كامل‌تر از آن ساخته شود، با این‌كه صنایع طبیعی به اراده و خواست خداوند متعال ساخته می‌شود و خداوند متعال همان‌طور كه در علم و حكمت كامل است...
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  تبلیغ در نگاه مقام معظم رهبری
درس هم كه مي‌خوانيم، براى اين است كه بتوانيم پيام الهى را ابلاغ كنيم، برسانيم؛ حالا چه در زمينه‌ى معارف دينى، چه در زمينه‌ى احكام دينى، چه در زمينه‌ى اخلاق الهى. هيچ چيزى جاى اين را نمي‌گيرد؛ منبر رفتن، با مردم حرف زدن. اين، از ساير شيوه‌هاى تبليغ، از جهاتى كارسازتر است.
۱۳۹۳/۱۰/۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  وحدت اسلامی در اندیشه امام خمینی‌(ره)
اگر اسلام واقعی که عامل وحدت و تحرک کلیه‌ی فرق مسلمین در مقابل بیگانگان است، همین‌طور در زیر پرده‌ی سیاه استعماری پوشیده بماند و آتش اختلاف و تشتّت در میان مسلمین افروخته گردد، خطر ویران‌کننده‌ای، متوجه اساس اسلام و احکام قرآن می‌باشد.(صحیفه امام، ج 2، ص488)
۱۳۹۳/۱۰/۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  غضب، اسباب و مفاسد آن از دیدگاه روایات
غضب از صفات خبیثه است و لوازم و آثاری چند نیز بر آن مترتب می‌شود که همه آن‌ها قبیح است، مانند دشنام و اظهار بدی مسلمین و شماتت ایشان و سرّ ایشان را فاش کردن و پرده ایشان را دریدن و استهزاء به ایشان کردن و غیر این‌ها از اموری که از عقلا صادر نمی‌گردد.
۱۳۹۳/۹/۲۵ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  وظیفه‌ی مؤمن در مصائب از نگاه اهل‌بیت علیهم‌السلام
اگرچه بلاها در زندگی انسان‌ها، بخصوص مؤمنین امری طبیعی است و باعث ترفیع درجه، پاک شدن گناهان و... می‌شود، اما باید دانست که خود را در دام سختی‌ها انداختن و یا رنج و بلا را از خداوند متعال درخواست کردن، مورد نکوهش بسیار قرار گرفته است.
۱۳۹۳/۹/۱۰ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  زهد و زاهد از دیدگاه آیات و روایات
ضد محبت دنیا و مال را زهد گویند و آن عبارت است از دل برداشتن از دنیا و اکتفا کردن به قدر ضرورت از برای حفظ بدن، و یا عبارت است از پشت کردن به دنیا و رو آوردن به آخرت. بلکه از غیر خدا قطع نظر کردن و رو آوردن به خدا و این، بالاترین درجات زهد است.
۱۳۹۳/۹/۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  اخلاق در قرآن
به دليل آنكه قرآن اخلاق را در وجود انسان شكوفا می‌كند و اخلاق زمينه‌ی تجلی نور قرآن را در قلب او پديد می‌آورد، می‌توان گفت كه جان آدميان تجلّيگاه زيباترين تأثير و ارتباط متقابل قرآن و اخلاق است. اصولاً زمانی انسان شایسته‌ی نام انسان است که دارای اخلاق انسانی و در واقع قرآنی باشد.
۱۳۹۳/۹/۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  گزیده ای از سخنان مقام معظم رهبری در مورد امام سجاد (ع)
سخن گفتن درباره‌ی امام سجاد‌(ع) کار دشواری‌ست، زیرا اغلب مردم ایشان را نمی شناسند. در ذهن بیشتر سیره‌نویسان و تحلیل‌گران این‌طور وارد شده است که این بزرگوار در گوشه‌ای نشسته و به عبادت مشغول بودند!
۱۳۹۳/۸/۱۷ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  آداب و شروط تعلّم در اسلام
همان طور که برای معلم بودن و تعلیم دادن، احراز برخی ویژگی ها و رسیدن به برخی صلاحیت ها ضروری است، طالب علم نیز می بایست مجهز به آداب و شروطی باشد. از جمله ی این آداب می توان به دوری از هوا و هوس، عمل به آموخته ها، فروتنی نسبت به معلم و استاد و ... اشاره نمود.
۱۳۹۳/۸/۱۵ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  امر به معروف و نهی از منکر در نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری
بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب، هر کدام درباره‌ی فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر فرمایشاتی داشته اند که خوب است برای داشتن جامعه‌ای پاک و عاری از هرگونه منکر، به آن‌ها جامه‌ی عمل پوشانده شود.
۱۳۹۳/۸/۱۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  آداب تعلیم از نظر اسلام
دین مبین اسلام ارزش والایی برای تعلیم و تعلّم قائل است. نگاهی گذرا بر آیات قرآن و روایات ائمه علیهم السلام اهمیت فوق العاده ی این مطلب را نمایان می سازد. لذا برای هریک از این دو آداب و شروطی قرار داده شده است تا آن که تعلیم می دهد و آن که می آموزد، مؤدب به آداب آن باشند.
۱۳۹۳/۸/۱۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  فضیلت واهمیت علم و علما از دیدگاه اسلام
از حضرت علی (ع) روایت شده که فرمودند: اگر مومنی بمیرد و ورقی از او بماند که در آن مسئله‌‌یی علمیه نوشته شده باشد وآن ورق حجابی خواهد شد میان او و آتش، و به هر حرفی که درآن ورق نوشته باشد خداوند عالم شهری به او عطا خواهد کرد که هفت برابر تمام دنیا باشد.
۱۳۹۳/۷/۲۸ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  اهمیت سوال کردن و پرسش از دیگران چگونه است؟
اصولاً ارزش انسان به سوال كردن است زیرا فقط براى انسان است كه شك بوجود می‌آید نه موجودات دیگر و باید براى بر‌طرف كردن آن دنبال جواب باشد. حضرت علی علیه السلام می‌فرماید: «القلوب أقفال و مفاتحها السؤال» قلبها بسته شده و كلید آن سؤال است.
۱۳۹۳/۷/۲۲ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  چرا حضرت موسی(ع) سه مرتبه عهد خود را با حضرت خضر (ع) شکست؟
اين‌كه مى ‏بينيم حضرت موسى (ع) تاب و تحمل كارهاى حضرت خضر (ع) را نداشت به خاطر اين بود كه خط ماموريت او از خط ماموريت خضر جدا بود، لذا هر بار مشاهده مى‏ كرد گامش بر خلاف ظواهر قانون شرع است اعتراضش بلند می‏شد.
۱۳۹۳/۶/۳۰ :تاريخ

پایگاه اطلاع رسانی رسالات :
  چرا قرآن نور است؟
یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَكُم بُرْهَانٌ مِن رَبِّكُمْ وَأَنْزَلْنَا إِلَیْكُمْ نُوراً مُبِیناً براساس این آیه خداوند نوری به سوی انسانها فرستاده و آن نور مبین قرآن است زیرا معرفت و بصیرت را در قلوب اهل ایمان و پیروانش پدید مى آوردو شعاعى است كه از ساحت پروردگار بر دل هاى آنان مى تابد كه همواره در مقام كسب فضیلت برآیند.
۱۳۹۳/۶/۲۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات :
  نظر اسلام درمورد فال چیست؟
از دیرباز، عموم مردم همیشه در پی آن بوده‌اند که از رویدادهای فردا و آینده‌ی خویش آگاهی یابند و بدانند چه رخ‌دادهای نیک و یا بدی در انتظار آنها است. از این‌رو، به هرگونه راه و ترفندی، در جست‌وجوی این آگاهی بودند و یکی از این شیوه‌ها فال‌گیری بوده است.
۱۳۹۳/۶/۱۹ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  احادیث و روایات پیرامون نگاه به نامحرم
در آیات و روایات بسیاری به مردان و زنان مؤمن پیرامون نگاه به نامحرم سفارش شده است. خداوند در قرآن کریم در باره نگاه به نامحرم فرموده است: به مؤمنان بگو: چشم های خود را از نگاه به نامحرم بردارند. و به زنان با ایمان بگو: چشم های خود را از نگاه به نامحرم فرو گیرند.
۱۳۹۳/۶/۱۲ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  فلسفه بلاها و سختی از منظر قرآن کریم
با نگاهي گذرا به قرآن كريم و روايات معصومين عليهم السلام، براي بلاها و مصيبت هايي كه به انسانها در طول زندگی مي رسد، حكمت و فلسفه هايي ذكر شده كه از جمله می توان به ایجاد خشوع، امتحان بندگان، بیدار شدن آنان از خواب غفلت و ... اشاره کرد.
۱۳۹۳/۶/۱۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  حکمت حرمت بعضی ازدواج‌‌ها در چیست؟
وقتی به حکمت حرمت بعضی ازداواج‌ها توجه می‌کنیم می بینیم که حرمت این ازدواج‌ها دلایل محکم و متعددی دارد که هم از بعد جسمی، روحی، روانی، فرهنگی و ... بسیار منطقی و موجه اند و نشان دهنده‌ی غنای احکام و مسائل دین مبین اسلام در این زمینه‌ها می باشند.
۱۳۹۳/۶/۱۰ :تاريخ

سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal