حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند     
نتایج جستجو

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  کاش آن سردرد زودتر سراغم می‌‌آمد!
دختر کوچک‌ترم که دو ساله بود، این شانس را داشت که با پدر و دو برادرش هم‌‌سفره باشد. تصور این‌که به دختر بزرگم که با این گرمی هوا و پیش از بلوغ، روزه می‌‌گرفت، چه‌قدر سخت می‌‌گذرد برایم خیلی آزار دهنده بود. شیرینی‌‌ های محلی خوشمزه‌‌ شان، فقط برای التذاذ مردان پخته می‌‌شد.
۱۳۹۴/۳/۵ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  جلب نمودن توجه مخاطب
به نظر می رسد در چنین مجالسی، واعظ یا سخنران دو راه بیش تر پیش روی ندارد؛ یا باید از خیر سخنرانی بگذرد و دعای خیر مجلسیان را بدرقه ی راه خویش سازد و یا چنان شیوه ای ابتکاری به کار بندد که بتواند خستگی‌ها را برطرف و انرژی‌های نهفته را بیدار کند و به قول حافظ، عمری دوباره به مجلس ببخشد.
۱۳۹۴/۲/۲۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  شیوه تبلیغ برای کودکان
چگونه به او بگویم که سخنرانی‌ کردن بدون بهره‌گیری از ابزارها و شیوه‌های تبلیغی مناسب با گروه سنی آن‌ها چندان به بار نمی‌نشیند و چه بسا دلزدگی به بار آورد. امّا به احترامِ انگیزه‌ی پاکش با او به جلسه رفتم. از او خواستم جلسه را خودش ادامه دهد. من هم اگر لازم شد صحبت می‌کنم.
۱۳۹۴/۲/۲۰ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  مبارزه‌ی بی امان
عجب! اگر بگویم اعلی‌حضرت گفته‌اند، به ایشان اهانت می‌شود، اما اگر اسلام و مسلمانان و آیت‌الله بروجردی و من مورد اهانت واقع شویم، مانعی ندارد؟ صریحاً به شما بگویم به اعلی‌حضرت بگویید که این کار مصلحت نیست. پخش رادیویی را می‌خواهید قطع کنید، من را می‌خواهید بگیرید، وگرنه حتماً باید تا آخر ماه مبارک رمضان ادامه بدهم.
۱۳۹۴/۲/۱۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  نماز اول وقت
می‌گفت: «نه شغلی داشتم و نه درآمدی، دوست داشتم هم حج برم هم ازدواج کنم؛ اما نمی‌شد...!! محضر شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی رفتم و از ایشون درخواست نصیحتی کردم. فرمودند: «اگر می‌خواهی شغل خوب و بابرکتی داشته باشی برو نمازت رو اول وقت بخون؛ اگر می‌خواهی ازدواج موفقی داشته باشی...»
۱۳۹۳/۱۲/۲۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  گامی در امر تبلیغ
آیت‌الله میلانی می‌فرمود: حتماً دعای کمیل را شب جمعه و دعای ندبه را در صبح آن بخوانید! مردم را به اهل بیت عصمت و اما عصر علیه‌السلام متوجه سازید. با حسن اخلاق که نمایانگر اخلاق اسلامی است، با مردم رفتار کنید. وقتی وارد عمل تبلیغ می‌شوید بیشتر با فقرا و ضعفای مردم هم‌نشین و با آن‌ها مأنوس شوید.
۱۳۹۳/۱۲/۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  دو خاطره از امام (ره)
نمی‌‌خواهم بگویم ایشان ماشین نخریدند، بلکه می‌‌خواهم بگویم، آیا ایشان آن موقع نمی‌‌توانست یک عدد از این ماشین‌‌های کرایه‌‌ای را بگیرد و به تهران بیاید؟ ایشان می‌‌توانست امّا نکرد. به چه دلیل؟ برای این‌که می‌‌خواست با روش‌ و منش خود، من و امثال من را تربیت کند. حواستان جمع باشد! ارزش به آن ماشین‌‌ها نیست.
۱۳۹۳/۱۱/۱۸ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  نتایج یک طرح موفق
پس از پایان بررسی پاسخ‌ها، سخنرانی آغاز می‌شود. سخنران، موضوع اعلام شده شب گذشته را توضیح می‌دهد. جنبه‌های عبرت‌انگیز و جالب قصه را می‌شکافد و برای شب آینده سؤال جدیدی اعلام می‌کند. اگر تعداد پاسخ‌های صحیح، سه نفر و کم‌تر بود، اسامی آن‌ها را اعلام می‌کند و جایزه می‌دهد.
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  اتاق رئیس جمهور
پس از نماز از هتل خارج شدم در حالی که از شدت سرما بخود می‌لرزیدم، به خدای بزرگ متوسل شدم. ناگاه از پشت سر صدایی شنیدم، برگشتم، دیدم همان مرد ترکمن است. اشاره کرد که برگرد. من برگشتم. متوجه شدم که اتاقی را برای من آماده کرده. با راهنمایی او به طبقه سوم ساختمان رفتم. اتاق فوق‌العاده مجهّزی بود.
۱۳۹۳/۱۱/۱۲ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  توکل
به منبر رفتم و از ثواب ساختن مسجد و کمک به امور خیریه صحبت کردم و در آخر گفتم: برادران عزیز! من طلبه‌ای بیش نیستم؛ ولی از قم که آمدم برای تبلیغ آمدم، پانزده هزار تومان برای خرج راه و سفر برداشتم و الآن احساس می‌کنم با پنج هزار تومان هم می‌توانم امرار معاش کنم، پس بقیه آن را به مسجد شما کمک می‌کنم.
۱۳۹۳/۱۱/۷ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  نتیجه مهربانی
بالاخره آن‌قدر اصرار کردم و چند تا صلوات دسته جمعی فرستادیم تا این‌که وی به ناچار به جمع ما پیوست. همه که قرآن خواندند، نوبت به جواد رسید. گفت: آقا! ما را چه به قرآن خواندن! ما آدم درستی نیستیم. من که این‌جا آمدم، بخاطر معرفت و بزرگواری شما بود که نگذاشتید مشهدی قاسم از مسجد بیرونم کند.
۱۳۹۳/۱۱/۲ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  ایجاد تشنگی در مخاطب
چند قوطی سوهان گرفته بودیم. به خانم گفتم: سوهان را در بیاور. سوهان را تعارف کردم. اول تعارف کرد. بعد با اصرار من تکه‌ای برداشت و بسیار تشکر کرد. گفتم: به دوستتان هم بدهید. او هم برداشت و تشکر کرد. تا این‌جا مسابقه یک به یک بود. اما باید نتیجه را تغییر می‌دادم. چگونه؟ از چه راهی؟ با چه روشی؟ نمی‌دانستم.
۱۳۹۳/۱۰/۲۶ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  من تنها یک دختر خردسال دارم!
خطیب توانا مرحوم حجت‌ الاسلام والمسلمین محمد تقی فلسفی، ستاره‌ای درخشان در عرصه‌ی خطابه و منبر بود. بی‌گمان استفاده از خاطرات و تجربیات تبلیغی آن مبلّغ فرزانه، می‌تواند راه‌گشای برخی از مشکلات در مسیر تبلیغ باشد و مبلّغان را در پیمودن مسیر پرفراز و فرود تبلیغ یاری دهد.
۱۳۹۳/۱۰/۲۰ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  این لباس افتخار من است!
من از منبر پایین آمدم. گفتند: لباس‌هایت را عوض کن؛ چون دور مسجد را محاصره کرده‌اند. گفتم: من لباس‌هایم را بیرون نمی‌آورم؛ لباس افتخار من است. من را اگر با کت و شلوار بگیرند، نمی‌گویند مبارز اسلام را ببین؟ بالأخره مرا از بیراهه به خانه‌ای بردند؛ اما تا فهمیدند که دنبال من هستند، من را از خانه بیرون کردند.
۱۳۹۳/۱۰/۱۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  مثل گنجشک
نگاه به ساعت کردم دیدم دیگر وقت منبر نیست و من یک ساعت بیشتر وقت ندارم تا به کاشان برسم و احتمالاً به منبر نمی‌رسم. برگشتم رو به حرم حدود صد قدم آمدم. داشتم فکر می‌کردم که چرا این جور شد؟ به خودم گفتم: اگر خودشان خواستند ردیف می‌شود، و الّا نه. بعد به خودم می‌گفتم چه جور درست می‌شود؟
۱۳۹۳/۱۰/۹ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  شما عمر کشون کنید ما هم...
قافله‌ی ما غروب رسید کرمانشاه. وحشت کرده بودم، چون آن زمان وضع کرمانشاه و کردستان روی قاعده‌ی شیعه و سنّی گری خیلی بد بود. اتفاقاً آن شاگرد سنّی را دیدم. مرا با خود به خانه‌اش برد. خیلی هم پذیرایی کرد. آخر شب بهم گفت: آقا ما جلسه‌ای داریم. شما هم بیایید برویم.
۱۳۹۳/۱۰/۷ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  ثوابش از شمشیر زدن در روز اُحُد بیشتر است!
حضرت آیت‌الله‌العظمى بهجت قدس‌سره در اواخر سال ۱۳۳۴ ه‍.ق. در شهر فومن به دنيا آمد. تحصيلات ابتدايى حوزه را در مكتب‌خانه فومن به پايان رساند و پس از تحصيلات ادبيات عرب در سال ۱۳۴۸ ه‍.ق. هنگامى كه تقريباً ۱۴ سال داشت، براى تكميل دروس حوزوى عازم عراق شد.
۱۳۹۳/۱۰/۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  سوژه‌ی تبلیغی
مردم منطقه‌ای که در آن‌جا ساکن بودم برای گرم کردن منازلشان در زمستان در مضیقه بودند. از یک طرف نفت به آن‌ها نرسیده بود و از طرف دیگر به آن‌ها اجازه نمی‌دادند که از بیابان‌های اطراف اقلید هیزم برای گرم کردن منازلشان جمع‌آوری نمایند. لذا ما تصمیم گرفتیم گروه ضربتی از مردم منطقه تشکیل دهیم...
۱۳۹۳/۱۰/۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  رؤیای صادقه
در رؤیای صادقه دیدم که حضرت رضا علیه‌السلام در حال خروج از حرم بودند. سؤال کردم آقاجان کجا تشریف می‌برید؟! فرمودند: لحظات آخر عمر آقا مصطفی بهشتی است. ایشان از علماء و از زائران مخلص ما بودند. هرکس با اخلاص به زیارت ما بیاید، لحظات آخر عمر به دیدارش می‌رویم.
۱۳۹۳/۱۰/۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  تقویت اعتقادات مردم با عمل
حجت‌الاسلام والمسلمین مریجی، معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس دانشگاه باقر العلوم علیه‌السلام و مدیر گروه جامعه‌ شناسی مرکز پژوهش‌ های صدا و سیما، دارای مدرک دکترای جامعه‌ شناسی بوده و در امر پژوهش و تبلیغ فعالیت‌ های زیادی داشته‌اند.
۱۳۹۳/۹/۲۳ :تاريخ

سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal