حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين     
نتایج جستجو

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  انسان معاصر و الگوپذیری از فاطمه زهرا سلام الله علیها
بررسی الگوپذیری انسان معاصر از حضرت زهرا سلام الله علیها با توجه به مسلّم بودن جنبه‌ی الگویی زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها نیازمند بررسی سه رکن اساسی یعنی انسان، معاصر بودن و الگوپذیری است. خداوند در مورد شأن انسان و درباره‌ی خلقت او می‌‌فرمایند: «انی صنعتک بیدی».
۱۳۹۴/۱/۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی‌تبلیغی رسالات:
  برکات و اعمال ماه ربیع الاول
ماه محرم و صفر را پشت سر گذاشتیم با اندوه و اشک و ناله ،اشک ریختیم و دل تازه کردیم و با یاد عظمت آقا ابا عبدالله الحسین بزرگ شدیم، از خزان عفلت به برکت اشک های محرم و صفر به بهار رسیدیم و اکنون ...
۱۳۹۴/۱/۱ :تاريخ

پایگاه اطلاع رسانی رسالات:
  سنت اعتکاف از دیدگاه احکام یک سوژه برای تبلیغ
يكي از سنتهاي حسنه، اعتكاف است كه در حال حاضر در كشور ما هر ساله در ايام البيض ماه رجب برگزار مي گردد و بسياري از مؤمنان نيك سرشت از اصناف گوناگون به مساجد جامع مي روند و به عبادت و دعا و روزه داري مي پردازند .
۱۳۹۴/۱/۱ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  گناه و برخی آثار فردی و اجتماعی آن
گاهی افرادی می‌پرسند چرا اگر اکثریت یک قومی گناه کرده‌اند، اقلیت صالحی هم که در میان آن قوم است به عذاب آن قوم معذب می‌شوند؟ نمی‌دانند که افراد اجتماع، حکم اعضای یک پیکر را دارند. وقتی که در عضوی از یک پیکر سرطان پیدا بشود، اعضای دیگر نمی‌توانند بگویند چرا ما هم باید از بین برویم.
۱۳۹۳/۱۲/۲۸ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  کمک و گره‌گشایی از کار مردم
امام صادق علیه‌السلام از پدرشان و ایشان از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نقل کرده است که آن حضرت فرمودند: «وَ اللَّهِ لَقَضَاءُ حَاجَةِ الْمُؤْمِنِ خَیْرٌ مِنْ صِیَامِ شَهْرٍ وَ اعْتِکَافِه»؛ به خدا قسم، برآوردن حاجت مؤمن بهتر از یک ماه روزه و یک ماه اعتکاف است. (بحارالانوار، ج 71، ص 285، ح 6)
۱۳۹۳/۱۲/۱۵ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  رشوه
رشوه در حکم، دادن مال به قاضی و یا ارائه خدماتی در حق وی است تا او (قاضی) به نفع دهنده حکم نماید یا راه پیروزی و غلبه بر طرف مقابل را به او بیاموزد. هرچند حق با رشوه دهنده باشد و قاضی نیز حکم به حق بکند. به هر حال آن‌چه برای حکم است و به خاطر حکم داده می‌شود، گرفتن آن بر قاضی مطلقاً حرام است.
۱۳۹۳/۱۲/۱۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  ملکه زنبورها
در اجتماع زنبورها همیشه یک نفر به عنوان فرمانده و رهبر وجود دارد که بقا و ادامه‌ی حیات آن اجتماع در گرو ادامه‌ی حیات آن رهبر است و بدون وجود او اجتماع زنبورها بلافاصله از هم پاشیده می‌شود. لذا بقیه‌ی افراد مجموعه تمام تلاش خود را برای حفظ و نگهداری او بکار می‌بندند. این رهبر ملکه‌ی زنبورهاست.
۱۳۹۳/۱۲/۱۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  اهمیت و آثار بسم الله الرحمن الرحیم
رسول خدا صلی الله علیه و آله به فردی که درباره‌ی ثواب وضو سؤال داشت، فرمود: بدان! چون دستت در آب بری و بسم الله الرحمن الرحیم بگویی، گناهانی که دستهایت انجام داده فرو می‌ریزد و چون چهره‌ی خویش را بشویی، گناهانی که چشم‌هایت با نگاه کردنشان انجام داده‌اند از بین می‌رود و...
۱۳۹۳/۱۲/۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  عُجب و خود بزرگ بینی و مذمّت آن
فرق میان این صفت و کبر، آن است که متکبّر آن است که خود را بالاتر از غیر ببیند و مرتبه خود را بیشتر شمارد، ولی در این صفت، پای غیری در میان نیست؛ بلکه معجب آن است که به خود ببالد و از خود شاد باشد و خود را به جهت صفتی، شخصی شمارد و از منعم این صفت فراموش کند.
۱۳۹۳/۱۱/۲۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آثار فردی و اجتماعی رشوه
رشوه، یکی از موانع قبولی دعا و عبادت است. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله می‌فرمایند: «اِنَّ الْعَبْدَ لَیَرْفَعُ یَدَهُ اِلَی اللّهِ وَ مَطْعَمُهُ حَرَامٌ فَکَیْفَ یُسْتَجَابُ لَهُ وَ هَذَا حَالُهُ»؛ همانا بنده دستش را [برای دعا] به درگاه خدا بالا می‌برد در حالی که خوراکش حرام است. با چنین حالی، چگونه دعایش مستجاب می‌شود؟
۱۳۹۳/۱۱/۱۶ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  عوامل دخيل در قيام امام حسين علیه‌السلام و مقايسه‌ی آن با شرايط زمان امام حسن علیه‌السلام
امام حسن و امام حسين علیهم السلام در شرايط مختلفی به سر می‌بردند. سه عامل اساسى در قيام امام حسين علیه‌السلام دخالت داشته است. هر كدام از اين سه عامل در زمان امام حسن علیه‌السلام به شكل ديگری بوده است.
۱۳۹۳/۱۱/۱۲ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  برخی از کرامات امام عسکری علیه السلام
ابوهاشم نقل كرده، مى‏‌گوید: در تنگناى معیشت بودم. خواستم از امام ابو محمد علیه‌السلام چیزى مطالبه كنم، خجالت كشیدم. وقتى كه به منزل رسیدم دیدم صد دینار برایم فرستاده و نوشته است: «هر وقت نیازى داشتى از تقاضا شرم مكن! زیرا تو به مقصودت خواهى رسید.»
۱۳۹۳/۱۱/۶ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  عدالت
خلیفه دوم: ابالحسن، کنار مدعی بایست تا به شکایتش رسیدگی کنم. علی برخاست، اما می‌توانستی خشم را از چهره‌اش بخوانی! چه شد ای ابالحسن؟ این که گفتم کنار طرف دعوا بایستی ناراحتت کرد؟ علی گفت: شاکی را به اسم کوچکش صدا کردی و من را با کنیه‌ام! این عدالت نیست؛ شاید او مضطرب شود.
۱۳۹۳/۱۱/۵ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  گوشه‌‏اى از اخلاق عظيم پيامبر
او هرگز در واژه‌‏ها نمى‌‏گنجد. تمام افلاك و موجودات را خدا به خاطر او آفريد و اگر او نبود، هيچ چيز نبود. «لولاك لما خلقت الافلاك‏» انسانى كه تا قاب قوسين او ادنى بالا رفت و به جايى رسيد كه ‏جبرئيل، واسطه‌ی وحى الهى به آن‌جا هرگز نرسید و به او عرض كرد: «اگر يك مو بالاتر روم، به نور تجلى‏ بسوزد پرم».
۱۳۹۳/۱۰/۳۰ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  آداب و شرایط ذکر
«ذکر حقیقی»، عبارت است از یاد نمودن خدا در دل و چون زبان هم به موافقت دل حرکت کند «نور علی نور». اما مجرد ذکر زبان، اگر چه هرگاه به قصد قربت و ثواب باشد فایده بسیار بر آن مترتب است، اما اثر محبت، بدون حضور قلب حاصل نمی‌گردد. هر ذکری که دلالت آن بر عظمت و جلال و عزت و کمال ایزد متعال بیشتر است، افضل است.
۱۳۹۳/۱۰/۲۸ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  عبادت و بندگی پیامبر اکرم
هنگام شب، زندگی معمولی انسان تعطیل است. تاریکی و خلوت، بهترین فرصت را در اختیار انسان قرار می‌دهد تا فارغ از همه چیز در قدرت لایزال خداوند اندیشه کند و گذشته و آینده‌اش را محاسبه نماید. تهذیب نفس و تربیت روح و صفای دل در همان لحظات است که همه در حال استراحت هستند و فقط انسان است و خدای خویش.
۱۳۹۳/۱۰/۲۷ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  ریا و اقسام آن
حضرت رسول فرمودند: «بدرستی که بدترین چیزی که بر شما می‌ترسم شرک اصغر است.» گفتند: «شرک اصغر چیست؟» فرمود: «ریا.» خدای عزّوجل در روز قیامت وقتی که جزای بندگان را دهد به ریا کاران می‌فرماید که: «شما بروید پیش کسانی که از برای ایشان ریا کردید و ببینید که آیا جزای شما در نزد ایشان هست یا نه.»
۱۳۹۳/۱۰/۱۴ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  وظايف ما در برابر پيامبر اسلام
دو نفر سر کشاورزی دعوا کردند. گفتند: نزد پیغمبر برویم. رفتند گفتند: ما دو تا دعوایمان شده، حق با چه کسی است؟ پیغمبر حرف‌‌ها را گوش داد و فرمود: حق با ایشان است. طرف دیگر گفت: بله، باید بگویی حق با ایشان است، چون فامیل تو است! پیغمبر خیلی ناراحت شد. آیه نازل شد: «فَلا وَ رَبِّک لا یؤْمِنُون... » (نساء/65)
۱۳۹۳/۱۰/۱۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  علت عدم استجابت دعا
در روایات، دعا به سلاح مؤمن تشبیه شده است و راستی کدام سلاح محکم‌تر، مؤثرتر، مفیدتر و در عین حال در دسترس‌تر از دعاست؟ دعا، آرامش روح و روان انسان را فراهم می‌کند. سالک را از بدی‌ها و رخوت دور می‌کند. مادامی که این رشته گسسته نشود، فضای دل روشن است. اما چرا گاهی دعاها مستجاب نمی‌شوند؟
۱۳۹۳/۱۰/۱۳ :تاريخ

پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
  اعجاز صلوات
روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله شیطان را دیدند که خیلی ضعیف و لاغر شده است. از او پرسیدند: «چرا به این روز افتاده‌ای؟» گفت: «یا رسول اللّه! از دست امّت تو رنج می‌برم و در زحمت بسیار هستم.» پیامبر فرمودند: «مگر امت من با تو چه کرده‌اند؟» گفت: «یا رسول اللّه! امّت شما شش خصلت دارند که...
۱۳۹۳/۱۰/۱۱ :تاريخ

سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal